Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenē stāda hortenzijas un sīpolpuķes

Laima Šmite-Ūdre stāsta, ka ir iestādīti 32 hortenziju stādi. Foto: Gatis Bogdanovs.

Rudenī ar jauniem apstādījumiem tiek papildināti skvēri un parki Gulbenē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes novada pašvaldības Īpašumu pārraudzības nodaļas ainavu arhitekte Laima Šmite-Ūdre “Dzirkstelei” stāsta, ka ir iestādīti 32 hortenziju stādi gan Gulbenes centrālajā skvērā, gan pie Gulbenes novada bibliotēkas.

“Papildinājām centrālā skvēra stādījumus ar hortenzijām – piecas šķirnes. Hortenzijas iegādājāmies Litenē (kolekciju dārzā “Strautmalas” – red.). Cenšamies atbalstīt savējos. Bijām Litenē, iepazināmies ar visu pieejamo sortimentu un jau plānojam arī par nākamo gadu, jo viss, ko vēlējāmies, sortimentā nebija pieejams. Ir prieks, ka varam sadarboties ar savējiem. Pie bibliotēkas ir iestādīti 3, centrālajā skvērā – 29 hortenziju stādi. Turpinot rudens stādīšanu, tūlīt projektā “Parki bez robežām – plašāk” tiks stādīti košumkrūmi, kokaugi, hortenzijas pie Sarkanās pils. Tas notiks saskaņā ar parku ekspertes Ilzes Māras Janeles plānu. Arī Spārītes parkā tiks stādītas kokveida hortenzijas,” stāsta L.Šmite-Ūdre.

Aktīvi notiek darbs pie sīpolpuķu stādījumiem gan zālienos, gan dobēs. Labo darbu nedēļā darīt šos darbus pieteicās skolēnu klases no skolām. “Jau esam tā saucamajā Makša skvērā papildinājuši zālienu ar sīpolpuķēm – krokusiem, narcisēm,” stāsta L.Šmite-Ūdre un turpina, ka diemžēl Emzes parkā dažām parka rozēm “pieaugušas” kājas – tās kāds izracis un aiznesis.

Viņa arī skaidro, ka tagad ir atbilstošs laiks, lai veiktu šos darbus, jo vasara bija gara un sausa, savukārt šobrīd ir īstas laiks, jo ir mitrāks, un tas palīdz jaunajiem stādiem ieaugt. “Pēdējo gadu laikā ir problēma – nav īsti pavasara kā gadalaika. Ir ziema un pēkšņi sausa vasara, kad stādi ir daudz vairāk jālaista, tāpēc stādīt rudenī ir atbilstošāk. Stādot rudenī, augs pārziemo un pavasarī uzreiz var sākt augšanu,” stāsta L.Šmite-Ūdre.

Gulbeniešus un pilsētas viesus vairākās vietās pilsētā priecēs ziedošas hortenzijas. Foto: no privātā arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (4)

 1. Paldies! Gribas krāsu jūkli. Jo nomāc administratīvo ēku u.c. pelēkums. Nu kurš arhitekts noteica, ka Gulbenē (arī Latvijā kopumā) nedrīkst būt krāsainas, priecīgas, pat krāsās nesaskaņotas ēkas? Dienvidos, kur krāsas un saule jau tāpat žilbina acis, visas ēkas ir jautras! Tāpēc cerība uz apstādījumiem, krāsainiem ziediem, koku zaļo lapotni!

 2. Patiešām nesaprotu. Ir IP melnais saraksts? Jo komentārā taču nelamājos. Un rakstiņš arī nobīdīts t.s.rubrikā (arhīvā). Palasiet tiesas spriedumu par komentāros pieļaujamo viedokļu dažādību. Vārda brīvības ierobežojums vai kas cits?

  2
  1
 3. Tīrākās muļķības par dienvidiem! Turcijā visas mājas un pat jumti ir nenosakāmā bēši – rozā-smilšu krāsā. Ļoooti vienmuļas pilsētas.

  1
  2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.