Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenē turpinās teritorijas kopšana Emzes parkā

Cenšoties pēc iespējas mazāk kaitēt parkam, nozāģētie koki tiek izvesti Ozolu ielas stāvlaukumā.
Foto: Gatis Bogdanovs.

Emzes parka teritorijā Gulbenē turpinās biotopu kopšana, vēja lauzto koku zāģēšana. Nozāģētie koki tiek izvesti Ozolu ielas stāvlaukumā. “Cik ilgi darbi turpināsies, viss atkarīgs no laika apstākļiem,” saka Gulbenes novada pašvaldības Īpašumu pārraudzības nodaļas vadītājs Kristaps Dauksts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Darbus veic komandītsabiedrība “Vējakalni grupa”. “Tas ir projekts, kur daļa finansējuma tika iegūta tieši uz biotopu kopšanu. Līgums ir līdz 31.decembrim. Bet skatīsimies, kā ar laika apstākļiem, ja tie ļaus. Ja nebūs uzsalis un būs liels lietus, varbūt līgums tiks pagarināts,” saka K.Dauksts.

Līdztekus biotopu kopšanas darbiem par pašvaldības līdzekļiem parka daļā tiek zāģēti nolauztie, bojātie koki. Nozāģētie koki pēc iespējas operatīvāk no Ozolu ielas stāvlaukuma tiek vesti prom. “Tie visi ir lauztie un sakaltušie koki, mizgraužu sabojāti. Labie koki netiek zāģēti. Visas darbības ir saskaņota ar Dabas aizsardzības pārvaldi, kas devusi akceptu sakarā ar mizgrauzi un tiem postījumiem, kas šajos gados ir radušies, un tas ir viņu atzinums, ka mēs drīkstam to darīt. Kā sanāk mašīna vai divas, tā vedam prom. Visu malku izmantojam savās iestādēs. Pagaidām pārsvarā visa malka tiek vesta uz Lejasciema katlumāju. Tad skatīsimies. Droši vien vēl būs jāved uz Rankas pamatskolu un citām iestādēm. Bet baļķus pārdos izsolē,” stāsta K.Dauksts.

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.