Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenē vairs nebūs VID speciālistu, pakalpojumus sniegs pašvaldības darbinieki

No 23.decembra VID pakalpojumus Gulbenē sniegs Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs. Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Deviņos valsts un pašvaldību vienotajos klientu apkalpošanas centros, starp kuriem ir arī Gulbenes centrs, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) speciālistu līdz šim sniegtos pakalpojumus turpmāk nodrošinās pašvaldību darbinieki, informē ziņu aģentūra LETA.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visus biežāk pieprasītos VID pakalpojumus iedzīvotāji var saņemt visos 140 valsts un pašvaldību vienotajos klientu apkalpošanas centros, bet Gulbenē papildu pašvaldību speciālistiem divas dienas nedēļā bija iespējams tikties arī ar konsultantu, kas bija VID darbinieks.

VID darbinieki pārtrauks klātienes darbu valsts un pašvaldību vienotajā klientu apkalpošanas centrā, ņemot vērā katra noslēgtā līguma laušanas nosacījumus.

VID pārstāvji norāda, ka, paplašinoties valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centru tīklam, valsts pakalpojumi kļūst pieejami plašam iedzīvotāju lokam, un šo pakalpojumu pieteikšanai nav nepieciešama VID darbinieku iesaiste centra darbībā. Savukārt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas iesāktais “attālinātā ierēdņa” projekts, kas tiešsaistē videozvana režīmā iedzīvotājiem ļauj sazināties ar valsts iestādes darbinieku, tostarp ar VID, būtiski palielinās valsts pakalpojumu pieejamību, ar laiku nodrošinot aizvien jaunu valsts pakalpojumu saņemšanu ar valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centru darbinieku starpniecību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

VID pārstāvji informē, ka kopš šī gada marta pašvaldību speciālisti darbā ar VID jautājumiem izmanto inovāciju – e-pilnvarotā pakalpojumu, kas ļauj klienta vārdā VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) pieteikt tādus pakalpojumus kā gada ienākumu deklarācijas iesniegšana un izmaiņu veikšana algas nodokļa grāmatiņas datos.

VID darbinieki, kas līdz šim deviņos valsts un pašvaldību vienotajos klientu apkalpošanas centros strādāja līdztekus pašvaldību speciālistiem, turpmāk strādās VID Konsultatīvajā tālrunī, kas ir pats pieprasītākais iedzīvotāju saziņas veids ar VID – 80 % VID sniegto konsultāciju notiek tieši telefoniski un gada laikā VID Konsultatīvais tālrunis saņem aptuveni 550 000 zvanu. Resursus, kas izbrīvosies, pārtraucot VID darbinieku darbu deviņos VPVKAC, VID novirzīs VID Konsultatīvā tālruņa kapacitātes palielināšanai, padarot iedzīvotājiem pieejamākas telefoniskās konsultācijas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (9)

 1. Pašvaldības darbinieki he he. Smadzene nebūs par īsu?

  26
  1
 2. Vienīgā iestāde, kuru regulāri apmeklēju reizi gadā!

 3. Var jau spriest,ka skumji,ka aizveras kārtējā valsts iestādes nodaļa-kaut tikai 2 dienas nedēļā, bet ja pašvaldības darbinieki ir tik daudzpusīgi un izglītoti profesionāļi – varbūt veram ciet arī pastu, LMT centru, apdrošināšanas brokerus un citas iestādes?

  30
  1
 4. Par pastu tiešām ir atsevišķs stāsts. Pastā vēstule nostāvēja 17 dienas… ja pati nebūtu sākuši interesēties pie iesūtītājs, kur kavējas mans sūtījums, tad jautājums, cik ilgi tā tur vēl mētājas. Ne sms, ne paziņojumā, ka jāierodas pakaļ. Laikam pasta darbiniekiem milzīgs darba apjoms…

  14
 5. Lai Dievs nedod,ja jāapmeklē Lizuma pašvaldība!!! Tik nelaipnus cilvēkus vēl pameklēt.

  6
  3
 6. Lizumā kopš 2009. gada nav pašvaldības, bet ir pagasta pārvalde. Šis raksts vispār nav par Lizumu, bet gan par Gulbeni. Silti iesaku turpmāk nerakstīt muļķības un izlasīt tekstu, pirms rakstāt komentāru par to.

  7
  4
 7. Iet runa par visu novadu. Un ar ko gan pašvaldība atšķiras no pārvaldes? Uzkāpa Anna uz “” varžacīm “”??? Taisnība nevienam nepatīk. Svarīgi ir cilvēki kas tur strādā. Un vai pagasta iedzīvotājs tur ir gaidīts vai nav…. Diemžēl!

  7
  2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.