Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenē “zaļajā dzelzceļā” latvāņi otrreiz likvidēti

Foto: no “Dzirksteles” arhīva

27.jūlijā saskaņā ar pašvaldības norīkojumu latvāņi šogad jau otrreiz tika likvidēti Gulbenē, “zaļā dzelzceļa” teritorijā. “Dzirksteli” par to informē pašvaldības Īpašumu pārraudzības nodaļas vadītājs Kristaps Dauksts.

Šo darbu veica SIA “City camping” kā papildu uzdevumu, jo “zaļā dzelzceļa” teritorijas nav iekļautas pašvaldības četru gadu sadarbības līgumā (līdz 2025.gada 31.jūlijam par 20 676,56 eiro kopā ar PVN) ar minēto uzņēmumu. K.Dauksts saka – “zaļajā dzelzceļā” pilsētā firma latvāņu apkarošanai izmantojusi divu veidu metodes, vadoties no tā, lai nekaitētu dabai. Kur iespējams, tur invazīvie augi tika apstrādāti ar selektīvajiem herbicīdiem, bet, kur ir ūdeņu tuvums un kur latvāņi jau nogatavinājusi sēklas, tur notika pļaušana.

Iepriekš šogad “zaļā dzelzceļa” zāles pļaušanu posmā no Litenes līdz Rankai 70 kilometru garumā pēc pašvaldības pasūtījuma jau ir veikusi SIA “Dravenieki 12” par 5800 eiro līgumcenu bez PVN – liecina Iepirkumu uzraudzības biroja publiskotā informācija.

Jau vēstīts, ka 2019.gadā akciju sabiedrība “Latvijas dzelzceļš” ar pašvaldību noslēdza patapinājuma līgumu par Gulbenes novada teritorijā esošo “zaļo dzelzceļu” nodošanu vietējai pašvaldībai bezatlīdzības lietošanā uz pieciem gadiem. Zemes īpašniece tajā pašā laikā ir un paliek “Latvijas dzelzceļš”. Pašvaldības pienākums ir savā administratīvajā teritorijā esošos “zaļā dzelzceļa” posmus uzturēt lietošanai atbilstošā kārtībā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (1)

  1. Tagad katru uzbērumu dēvēs par ‘zaļo dzelzceļu’?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.