Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes-Alūksnes bānītim sūta malku pat pakomātā

Foto: no privātā arhīva.

SIA “Gulbenes-Alūksnes bānītis” akcija “120 kubikmetri 120 gadu jubilejā” turpinās. Cilvēki ir atsaucīgi, un izmanto visdažādākās malkas piegādes metodes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SIA “Gulbenes-Alūksnes bānītis” pārvadājumu daļas vadītājs Raitis Melders “Dzirkstelei” stāsta, ka 1. un 2.septembrī Gulbenes-Alūksnes bānītis svinēs vēsturiskās dzelzceļa līnijas 120.jubileju un jau no aprīļa tika aicināts iesaistīties jubilāra apdāvināšanā – akcijā “120 kubikmetri 120 gadu jubilejā”, dāvinot malku tvaika lokomotīves darbināšanai.

“Aktivitāte ir apsveicama, tiek izmantotas visdažādākās malkas piegādes iespējas, metodes, izmantojot pat mūsdienu loģistikas risinājumus, kā, piemēram, sūta malku ar pakomāta starpniecību. Ir arī tādi gadījumi bijuši. Saņemam skaisti iepakotā kastē, kuru atverot iekšā ir malka. Ved arī ar mašīnām. Ir ļoti liela aktivitāte tādiem maziem, simboliskiem dāvinājumiem, bet tas vislabāk parāda to, ka cilvēkiem rūp šis projekts un cilvēkiem ir vēlme iesaistīties šādā akcijā,” stāsta R.Melders.

Bānīša svētku pirmajā svinību dienā, 1.septembrī, visi interesenti ir aicināti uz Gulbenes kultūras centru, kur norisināsies industriālā mantojuma konference, proti, konference par industriālā mantojuma izmantošanas iespējām, piedāvājumu mūsdienu tūrisma tirgū. “Konferencē piedalīsies arī starptautiskie viesi, jo tā būs starptautiska konference,” saka R.Melders.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

1.septembra vakarā tiks organizēts brauciens ar tvaika lokomotīvi uz Alūksni, tā būs kā svētku ieskandināšana pirms 2.septembra.

Lielākās aktivitātes notiks 2.septembrī – Gulbenē, Stāmerienā, Alūksnē. Šogad svētku aktivitātes kuplinās kultūras, mākslas un izklaides pārstāvji no vietām, kas vēsturiski bija saistītas ar Gulbenes-Alūksnes bānīša tā laika šaursliežu dzelzceļa līniju, kas veda cauri dažādām apdzīvotām vietām. Gulbenē bānīša svētki tiks noslēgti ar grupas “Skyforger” koncertu.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.