Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes “Bukiem” tagad ir savs vides objekts

Foto: Gatis Bogdanovs.

Gulbenes pilsētas svētku laikā par godu basketbola komandas Gulbenes “Buki” 25.jubilejai pie Gulbenes sporta centra tika atklāts īpašs vides objekts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vides objekts ir komandas simbols – tā ir aptuveni četrus metrus augsta metālā atveidota buka galva, kas diennakts tumšajā laikā ir izgaismota. Tai blakus ir arī stāsts par komandu un par diviem nozīmīgiem cilvēkiem “Buku” izveidošanā un attīstībā – kluba menedžeri Egilu Čakaru un treneri Aldi Sproģi.

Stāstā par “Bukiem” uzsvērts: 1997.gadā tika dibināts Gulbenes Olimpiskais klubs “Buks” un basketbola komanda “Buki”, kas kļuva par Latvijas basketbola fenomenu – Latvijā nav bijis otras tādas komandas, kurā spēlētu gandrīz tikai vietējie zēni, vietējās sporta skolas audzēkņi, vienaudži. Komandas panākumus kaldināja Gulbenē augošie un vēlāk par gulbeniešiem kļuvušie basketbolisti. Zināmākie – Edmunds Gabrāns, Raimonds Gabrāns, Igors Dudarevs, Daumants Dreiškens, Raitis Garais, Artūrs Brūniņš, Jānis Graudiņš, Uldis Rudzītis, Pāvels Veselovs, Jānis Vītols, Gundars Rauza, Jurijs Aleksejevs, Agris Kazāks, Agris Galvanovskis un Ivars Timermanis. “Gulbenes Buki” Latvijas Basketbola līgas 1.divīzijā spēlēja no 1997. līdz 2009.gadam, šajā laikā kopā ar treneriem Maigoni Valdmani un Jāni Zeltiņu izcīnot trīs bronzas godalgas. Kopš 2009.gada “Gulbenes Buki” spēlē Latvijas Basketbola līgas 2.divīzijā jeb Nacionālajā basketbola līgā. 2017./2018. gada sezonā tika iegūtas bronzas medaļas, bet nākamajā – 2018./2019. gada sezonā – izcīnīts čempionu tituls.

Dāvanu izgatavoja vietējais uzņēmējs Aivars Zelčs no Kalnienas, kurš vides objekta svinīgajā atklāšanas brīdī, pastāstīja, kā šis vides objekts tapa: “Tas bija ļoti interesanti. Esmu ļoti pateicīgs un priecīgs, ka tieši man uzticēja izdarīt šo darbu. Tas bija liels izaicinājums, jo pirms tam neko tādu nebiju darījis. Zinu, kā darboties ar metālu, bet kaut kas tāds – tas bija īpaši! Vides objektam bija jātop gatavam ļoti ātri – trīs nedēļu laikā. Bija jāuzspēj, un es paspēju! Sarežģītākais un interesantākais bija tas, ka priekšā ir datorgrafika – ļoti daudz līniju, to grozi cauri dienu un liekas, ka galva jau “aiziet pa pieskari”. Bet beigās liels gandarījums! Un es ceru, ka visiem patiks un ne tikai mēs, bet arī atbraucēji novērtēs – būs, pie kā nofotografēties, atcerēties. Svars vides objektam varētu apmēram 400 kilogrami un plus vēl burti – aptuveni 100 kilogrami. Savukārt augstumā tas ir aptuveni 5 metri.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes sporta pārvaldes vadītājs Lauris Krēmers, uzrunājot klātesošos, atzina, ka “buki” jau sen bija pelnījuši, lai viņiem pilsētā būtu savs vides objekts. “Un visa pilsēta to ir pelnījusi! Paldies visiem, kas piedalījās šī objekta tapšanā, un paldies iedzīvotājiem, kas piedalījās un ziedoja, lai taptu šis objekts. “Buki” – labākie!” uzsvēra L.Krēmers.

Kopējās vides objekta izmaksas ir 7000 eiro.

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (7)

 1. Būtu jauki ja šis skaistais buku piemineklis vakaros izgaismots😀👍

  10
  2
 2. Nebūtu krīze valstī, piekristu domai par izgaismoto buku pieminekli. Šobrīd elektrība jātaupa un piemineklis gana smuks arī neizgaismots:)

  4
  1
 3. Forši, ka vietējais cilvēks šo piemiņas zīmi taisīja!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.