Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes centrā tek smirdošs grāvis

Ne tikai smaka, bet arī dīvaina krāsa. Tāds ūdens Gulbenē tek gar Spārītes parka malu, gar Ozolu ielas privātmājām uz Skolas ielas privāto sektoru. Pašvaldības vides aizsardzības jautājumu komisija ir informēta un kopā ar pašvaldības policiju meklēs piesārņojuma avotu. Foto: Gatis Bogdanovs.

Smirdupīte – tā iedzīvotāji atkal sākuši dēvēt strautu, kas tek no Spārītes parka malas cauri Skolas ielas privātmāju teritorijām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbeniete Agra Riekstiņa “Dzirkstelei” stāsta, ka arī sen agrāk strauts apsaukāts par smirdupīti, taču pēdējos gados situācija bija krasi mainījusies un tecējis tīrs ūdens. Diemžēl tagad – atkal smird un brīžiem ir dīvains baltas krāsas piejaukums. A.Riekstiņa saka – sajūta tāda, ka ūdenim kaut kas piegāzts klāt, kāda “ķīmija”. Viņa mudina noskaidrot situāciju.

Kā zināms, šā un citu pilsētas grāvju ūdeņi satek Krustlīces upē un nonāk Dzirnavu dīķī.

“Valsts vides dienestā (VVD) pēdējo gadu laikā nav saņemtas un reģistrētas iedzīvotāju sūdzības par privātmāju kanalizācijas novadīšanu Gulbenes pilsētas atklātajos novadgrāvjos un ūdenstilpēs, tajā skaitā Krustalīces upē un Dzirnavu dīķī. VVD Vidzemes reģionālā vides pārvalde, saņemot šāda rakstura sūdzības par privātmāju kanalizācijas novadīšanu virszemes ūdens objektos, tās pārsūta pašvaldībai izskatīšanai un tālākajām rīcībām,” “Dzirkstelei” stāsta VVD sabiedrisko attiecību vadītāja Aija Jalinska. Viņa arī norāda, ka VVD Vidzemes reģionālā vides pārvalde 2021.gadā atkārtoti ir vērsusi pašvaldības uzmanību uz problēmu ar decentralizēto kanalizācijas sistēmu notekūdeņu apsaimniekošanu Gulbenes pilsētā, tajā skaitā Dzirnavu dīķa apvidū esošajām decentralizētajām kanalizācijas sistēmām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes novada pašvaldības vides aizsardzības jautājumu komisijas loceklis Jānis Lūkins “Dzirkstelei” stāsta, ka ir saņemts un 14.septembrī komisijā izskatīts iesniegums par smirdošo pilsētas grāvi. “Tur jāatrod, kas par vainu, un jānovērš. Acīmredzot kāds kaut ko laiž iekšā… Visdrīzāk. Grāvim apkārt ir diezgan daudz māju. Komisijas pārstāvjus var nelaist iekšā, tāpēc, visticamāk, piesaistīsim pašvaldības policiju. Jāizpēta un jāatrod (piesārņotājs – red.). Tikpat labi varbūt nav notikusi ļaunprātība, bet negadījums,” saka J.Lūkins.

Savukārt Gulbenes pilsētas pārvaldes vadītājs Gints Āboliņš “Dzirksteles” jautājumu par šo situāciju pāradresēja pašvaldības Īpašumu pārraudzības nodaļas Vides pārvaldības speciālistei Dacei Kuršai, kura laikrakstam apliecināja to pašu, ko J.Lūkins: “Varētu apsekot un konstatēt faktu. Stipru lietusgāžu rezultātā gan arī var tecēt balts ūdens.”

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (8)

 1. ja pa smirdupes malu iet stacijas virzienā gar Ozolu ielas malu, tad bez ļoti sarežģitas izmeklēšanas piesārņojuma avotu varētu atrast, jeb Gulbenes gadijumā vajadzētu izveidot komisiju un iesaistīt interpolu …..

 2. Ne tikai,visa krustalīce smird tik drausmīgi kas vispār notiek ar upi🤔

  6
  1
 3. Tas viss tāpēc, ka pilsētai nav saimnieka. Ābolītis ir tikai nosaukuma pēc, bet īstenībā tukša vieta.

  11
  15
 4. Varbūt kāds var pakomentēt par sagāztajiem/nolūzušajiem kokiem Emzes parkā? Neesmu speciāliste, bet katru reizi tur staigājot , galvā ienāk doma, vai tiešām tie koki, kas tur guļ , nekam nav derīgi?? Izskatās pēc parastas malkas, ko varētu sazāģēt un nokurināt. Bet tur tā vienkārši paliek uz zemes un turpina pūt.

 5. iespejams tas nak no Emzs dīķa.,kur no Emzes ielas majam iepludina dīķi ,pagajuso ziemu staigajot gar dīķi sajutu kanalizacijas smaku pie atvertam slūzam netalu no estrades bijusas.

 6. Agrāk upi tīrija un uzraudzīja -tagad nevienu nekas neinteresē ! Upe galīgi aizaugusi- ūdens knapi tek.Jāliek pie darba tie,kuri visu laiku raud,ka nav ko darīt.

 7. Ne gluži…, bet nu ņaudētāju ,deguna urbinātāju un dīvāna pir—u, ka biezs gan…. Un kas dīvaini-VISI eksperti un zinātāji!

  15
  2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.