Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes centrā vēlas izvietot apskatei inovatīvu iekārtu (labots)

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Atsaucoties uz SIA “Carbon Less Future” iesniegumu, Gulbenes novada pašvaldība rīkos nomas tiesību mutisko izsoli savam 100 kvadrātmetrus lielajam zemes īpašumam Gulbenē, O.Kalpaka ielā 25A. Sākumcena – 2,83 eiro mēnesī bez pievienotās vērtības nodokļa. Par to deputāti nobalsoja novada domes 28.decembra sēdē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izsoles mērķis – piedāvāt šo zemi kā ekotūrisma objektu, kas veicina dabas vērtību izzināšanu un vides aizsardzību, kā arī pilnveido sabiedrībā vides izglītību.

Sīkākus paskaidrojumus šajā sakarā lūdza deputāts Normunds Audzišs. Viņš uzsvēra, ka konkrētais zemesgabals atrodas pašvaldības skvērā. Deputāts vaicāja, vai attiecībā uz skvēra izmantošanu ir vēl citas ieceres un cik ilgstoši tas ir domāts.

Novada domes priekšsēdētāja padomnieks Jānis Barinskis paskaidroja: “Pie mums ir vērsies jauns uzņēmējs, ko atbalstījām arī grantu konkursā “Uzņēmīgi Gulbenes novadā 2023” (ar koku stādu audzēšanas konteinera ideju; iekārtas iegādei tika piešķirts 10 000 eiro finansējums – red.). Uzņēmējs vēlas pilsētā izvietot inovatīvu, Latvijā un varbūt arī pasaulē nebijušu produktu – koku audzēšanas iekārtu, tādā veidā arī izglītojot sabiedrību, kā koks izaug pilsētvidē. Ceru, ka uzņēmums attīstīsies, šī iekārta tiks ražota mūsu novadā un tiks izplatīta pa visu pasauli.” Tomēr J.Barinskis uzsvēra, ka priekšā vēl ir zemes nomas tiesību izsole un varbūt uz šo zemes vienību pretendēs arī vēl kāds cits interesents.

Saskaņā ar “Lursoft” datiem SIA “Carbon Less Future” ir 2022.gadā dibināts Gulbenes uzņēmums, kura specializācija ir mežkopība un citas mežsaimniecības darbības. Uzņēmuma kontrolpakete pieder Lielbritānijā dzīvojošajam Aivim Garajam.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (9)

 1. Jauki, 2022.g. dibināts uzņēmums ar ārvalstīs dzīvojošu īpašnieku tiek atbalstīts Grantu konkursā…cik tika neatbalstītas vietējās idejas?

  18
  4
 2. Vai, piemirsu, startēšu ar kukaiņu viesnīcas ideju, šo, lūdzu, neaiztieciet!

  7
  3
 3. Driz varesu piedavat cupacupsu laizamo trenazieri.Vel tikai jasaskano krasa un aiziet

  9
  3
 4. Uz kurieni cilvēce iet??? Tā nu gan 8 pasaules brīnums. Kā var nobloķēt šo dzirksteli lai nerādās tie uzraksti un viss pārējais????

  2
  1
 5. Ekotūrisms 10 x 10 metros? Cerams gidi arī tiks algoti. Jaunas darbavietas tomēr. Un vēl par šito grantu dabūt 100€ par kvadrātmetru, lai tur stādiņi augtu? Kautkas fantastisks tēvzemē notiek. Iespēju zeme.
  Varat man 10000€ izsniegt un nākt uz manu mazdārziņu apbrīnot ekosistēmu – kā nezāles un dārzeņi aug.

  15
  2
 6. Lai taču cilvēki dara. Priecāties vajadzētu, bet nē – skaudīgie gulbenieši tik izsmej un pēc tam čīkst, ka nekas nenotiek….

  5
  2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.