Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes dzīvnieku kapsētai – pieci gadi

Foto: no “Dzirksteles” arhīva

Šogad paliek pieci gadi, kopš Gulbenē izveidota dzīvnieku kapsēta. Tajā ir apglabāti gandrīz 100 dzīvnieki. Kapsētā atdusas kaķi un suņi, kā arī melnais gulbis Heinrihs. Par to “Dzirksteli” informē dzīvnieku aizsardzības biedrības “Ķepaiņu draugu klubs” vadītāja Ira Žeigure.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

I.Žeigure stāsta, ka piecus gadus kapsēta ir biedrības “Ķepaiņu draugu klubs” uzraudzībā. Dzīvnieku apglabāšana šos piecus gadus, kā bija paredzēts projektā, ir par brīvu. Ja cilvēks vēlas, var atstāt ziedojumu. Pēc šiem pieciem gadiem, proti, ar nākamo gadu kapsēta jāpārņem Gulbenes novada pašvaldībai.

“Šis ir sabiedriskais projekts, un tādi bija nosacījumi. Biju aizgājusi pie Caunīša (Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis – red) un informēju viņu par to, lai ieliek to budžetā. Pašvaldība ir zinoša par šo situāciju,” saka I.Žeigure.

Kapos atdusas ne tikai Gulbenes novada četrkājainie draugi. Iespēju apglabāt savus mājdzīvniekus šeit izmantojuši arī saimnieki, piemēram, no Balviem un Ādažiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ja cilvēks lūdz, mēs neatsakām. Vietas kapos vēl ir pietiekami. Ir, kad vienā mēnesī tiek apbedīti vairāki dzīvnieki, citā – mazāk, bet tā nav, ka katru mēnesi. Ir cilvēki, kas paši apbedījumu nevar izrakt, jo tas jādara pašiem, un tad palīdz gulbenieša Kaspara Ozera apbedīšanas firma. Viņi atbrauc, izrok un pēc tam aizrok. Kad dzīvnieks ir apbedīts, saimnieku attieksme ir dažāda – ir, kas rūpējas par kapu kopiņu, bet ir cilvēki, kas apglabā, apgriežas un otru reizi vairs uz to pusi neskatās. Ja starp koptajām kopiņām nonāk arī šāda nekopta, nav uzreiz tā kopskata un arī ļoti grūti tad tur appļaut. Bet ir, kas ļoti kopj un rūpējas, un pat pieminekļus uzstāda. Šogad pašai nav spēka tur appļaut, tāpēc lūdzu, lai man šo pakalpojumu sniedz, un no biedrības naudas par to tiek samaksāts,” stāsta I.Žeigure.

Gulbenes novada pašvaldības izpilddirektore Antra Sprudzāne “Dzirkstelei” saka, ka ir bijušas tikai pirmās sarunas par dzīvnieku kapsētu. “Protams, ja pārņems pašvaldība, plānosim līdzekļus,” saka A.Sprudzāne.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Ira, paldies! Neviens īsti nezina, cik daudz tu esi darījusi mūsu mīluļu un arī atstāto labā. Tev nekad nav žēl savas naudas un laika, lai brauktu kādu glābt, pabarot vai apskatīt. Liela mīlestības pilna sirds.

    22
    2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.