Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

“Gulbenes Energo Serviss”: pakalpojuma cenas palielināšana nav jāsaskaņo ar novada pašvaldību

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

“Dzirkstele” nosūtīja SIA “Gulbenes Energo Serviss” valdes loceklim Rihardam Kornam jautājumu par uzņēmuma organizēto aptauju par pakalpojumu cenu paaugstināšanu. Tika aptaujātas daudzdzīvokļu dzīvojamo māju dzīvokļu īpašnieku pilnvarotās personas. “Dzirkstele” šajā sakarā ir saņēmusi šādu atbildi:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Uzņēmums norāda, ka aptaujas lapas attiecas tikai uz tām daudzdzīvokļu dzīvojamajām mājām, kurām “Gulbenes Energo Serviss” sniedz apsaimniekošanas pakalpojumu. Uzņēmums no 2017.gada nav paaugstinājis maksu par dzīvojamās mājas kopīpašuma interešu nodrošināšanu ar ikmēneša juridiskajiem, lietvedības un grāmatvedības pakalpojumiem, tādēļ tiek veikta pilnvaroto personu anketēšana par maksas paaugstināšanu. Jau 2019.gadā bija plānots mainīt pakalpojuma maksu, bet tas netika izdarīts, lai sniegtu atbalstu cilvēkiem Covid-19 infekcijas periodā, jo vairākiem Gulbenes novada iedzīvotājiem samazinājās ienākumi. Pēdējos gados ļoti ir pieaugušas energoresursu, degvielas un pakalpojumu izmaksas, kā arī no 2018.gada minimālā alga tikai paaugstinās: 2021.gadā tā tika noteikta 500 eiro mēnesī, bet ar 2023.gadu to ir plānots paaugstināt, sasniedzot 620 eiro. Šobrīd visi pakalpojumi paliek dārgāki, kas ietekmē arī “Gulbenes Energo Servisa” finansiālo stāvokli. Visā šajā periodā uzņēmums nepaaugstināja šī pakalpojuma izmaksas.

Papildus uzņēmums norāda, ka Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likums nosaka, ka līdz 2023.gada 28.februārim katrai dzīvojamajai mājai ir jāuzsāk mājas lietu vest Būvniecības informācijas sistēmā. Balstoties uz iepriekš minēto, “Gulbenes Energo Serviss” veic aptauju par šādiem jautājumiem:

  1. “Gulbenes Energo Servisa” pakalpojuma maksa 0,12 eiro par vienu kvadrātmetru (bez PVN) bez elektroniskās dzīvojamās mājas lietu kārtošanu Būvniecības informācijas sistēmā;
  2. “Gulbenes Energo Servisa” pakalpojuma maksa 0,14 eiro par vienu kvadrātmetru (bez PVN) ar elektroniskās dzīvojamās mājas lietu kārtošanu Būvniecības informācijas sistēmā.

Uzņēmums skaidro, ka šis ir brīvā tirgus pakalpojumus un nav sasaistīts ne ar vienu Gulbenes novada pilnvarojumu vai deleģējumu, tādēļ nav nepieciešams Gulbenes novada domes deputātu lēmums par “Gulbenes Energo Servisa” pakalpojuma maksas noteikšanu. Ņemot vērā minēto, uzņēmums norāda, ka katra dzīvojamā māja var individuāli izvēlēties sev vēlamo dzīvojamo māju apsaimniekotāju.”

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (1)

  1. Nez kāpēc citām mājām,jau no 2000.gada ir 0.18,vairāk kaut ko dara,vai?!!!🤣🤣🤣

    2
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.