Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes jaunieši rīko pikniku un diskutē

“Vingrojam, neguļam!” Gulbenē svētdien jauniešus aicināja un uzmundrināja moderators Roberto Meloni, kurš vadīja diskusiju “Esi nākotne”, izzinot gulbeniešu domas par nākotnes Eiropu. Foto: Gatis Bogdanovs.

Svētdienas rīta cēlienu vērtīgi, jautri un atraktīvi zem klajas debess pavadīja tie Gulbenes jauniešu centra “Bāze” sapulcinātie, kuri vēlējās klausīties un būt sadzirdēti diskusijā “Esi nākotne”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Diskusiju organizēja Latvijas Platforma attīstības sadarbībai (LAPAS) ar domubiedriem un ar Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā. Diskusijas moderators bija populārais Roberto Meloni – Latvijā dzīvojošs itālis, kurš ir dziedātājs (pārstāvējis Latviju “Eirovīzijā”) un televīzijas raidījumu vadītājs.

Roberto diskusiju sāka ar mazu rīta vingrošanu, aicināja arī baudīt kafiju, tad visi sadalījās trīs darba grupās pusstundu ilgai prāta vētrai par tādām tēmām kā: sabiedrība, ekonomika, vide. Uzdevums bija sagatavot priekšlikumus, kas īstenojami vietējā (novada), valsts vai Eiropas līmenī. Tikmēr uz dzīvās uguns vārījās organizatoru sarūpētās zupas katls. Jaunieši iekarsa, un pusstundas bija par maz, lai pierakstītu visas viņu idejas. Roberto teica – visi Gulbenes jauniešu priekšlikumi tiek fiksēti un tiks nodoti adresātam.

Šogad diskusija “Esi nākotne” ir plānota un secīgi norit 20 Latvijas vietās. Visur dalībnieki ir aicināti dalīties ar savu redzējumu par nākotnes Eiropu un savu lomu tajā. Diskusiju mērķis ir iesaistīt pēc iespējas daudzveidīgākas cilvēku grupas un pēc iespējas vairāk Latvijas iedzīvotāju, īpaši jauniešus. Diskusijas kalpos kā platforma, kurā izteikt savu viedokli, priekšlikumus un virzīt tos tālāk.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (1)

  1. Diskutet par nakotni kas nezinama nak..jlai domatu par nakotni jaanaluzee pirms tagadni un ta nav rozem kaisita..zalaa politika..nebeidzana plandemija..neko labu nevestii.eiropaa un izskatas ari nakotnes cels uz to…bet jauniesi skatoties uz jums man klusi iesmeldzas sirds…es tak ari biju jauna un domaju par nakotni.bet mans laikmets bija saudzigaks mierigaks un drosaks..jums visa dzive prieksaa un gribas gaisu nakotni brivu demojratisku valsti iegut labu izglitibu un darbu atrast savu milestibu un dibinat gimenes..cik skaisti nakotnes sapni vai ne..ak roberto.tu tak aizbrauci no latvijas uz savu saulaino dzimteni pie mammyca..un kapec atkal esi te..vai tad mamyca zupina nav garsigaja..vai tad sorento meitenes nav tikamakas..un saulite tur nav spozaka..pirns roberto jasak diskusijas par tevzenes milestibu..jo katram jadzivo tur kur to ir dievs nolicis..domaju ka pietiek klejot pa pasauli un laimi meklet..spriditis tak atgriezas uz savu laimes zemi uz savam majam…ak gulbiti gulbiti savicini sparninus lai gulbenes jauniesi paliktu sava zemee.ieaugtu taja ar visam saknem taa ka neviens tas nespetu uzraut lai cik skaistas butu svesas zemes.pirms saciet donat par savu zemi aii.ka gribas starp savejiem but…bet taair tikai latvijaa un tikai ta ir vienigaa vieta kas patiesi pieder mums un gribas noskupstit berzu to kas tava seta aug..jo tada nav nekyr..lai berni ka valodzeni supojas dzimtas supulos..un lai kup dzimtas maju skursteni un suni rej.lai pagalmos vernu smiekli skan..kaa muzigais turpinajums latvijai.

    1
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.