Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes katoļu draudze pateicas savam priesterim par kalpošanu

Priesteris ar savu stilu un teicami apgūtu latviešu valodu. Tādu savu prāvestu Pāvilu Kamolu vienmēr atcerēsies Gulbenes katoļu draudzē. Foto: Diāna Odumiņa.

Svētdien, 24.aprīlī, Gulbenes katoļu draudze teica paldies savam priesterim Pāvilam Kamolam, kurš bija šīs draudzes prāvests. Tagad viņš dosies uz savu dzimto Poliju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes draudzes jaunais prāvests būs Gaitis Dubults (ordinēts 2008.gadā). Bija izsludināts, ka svētdien notiks draudzes iepazīšanās ar viņu Gulbenē, taču G.Dubults neieradās un diemžēl netika sniegti paskaidrojumi, kāpēc. Viņš līdz šim kalpojis Demenes draudzē (Daugavpils novads), kā liecina portālā “Katolis.lv” lasāmā informācija.

Svētdienas vakara dievkalpojumu Gulbenes katoļu baznīcā vadīja Madonas dekanāta dekāns Ingars Stepkāns. Viņš teica: “Jaunais prāvests būs absolūts pretstats Pāvilam. Viņš ir tāds pragmatisks. Tāds celtnieks, tāds saimnieks, tāds strādnieks. Gaitis ļoti labi atrod kopēju valodu arī ar pasaules cilvēkiem, kuri ir tālāk no baznīcas.”

Draudze dāvāja puķes P.Kamolam, teica labus vārdus un kā garīgo maizi, pavadot priesteri ceļā uz viņa dzimteni, kopīgi aizlūdza par viņu. Pateikties priesterim par kalpošanu bija ieradušies arī pārstāvji no sociālās aprūpes centra “Siltais”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

P.Kamola pateicās draudzei, apliecinot, cik ļoti labi ir apguvis latviešu valodu. Priesteris atvainojās, viņa rakstura un “citas mentalitātes” dēļ draudzei “dažreiz bija grūti” un garīgā nozīmē varējis just viņa “smago roku”. P.Kamola atzina – viņam nebija viegli “ieiet tādā vidē, kura atšķiras” no viņa dzimtās Polija. Taču priesteris arī uzsvēra, ka šeit, Latvijā, nekad nav pieļāvis “pārsniegt robežu par patiesību” un “mīlestības prasībā” uz Dievu.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.