Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes lielo stadionu gatavo futbola sezonai

Foto: Diāna Odumiņa.

Jau maijā jāsākas pirmajām futbola sacensībām Gulbenes lielajā stadionā. Gatavojoties tām, tiek sakārtotas vecās tribīnes, “Dzirkstelei” saka stadiona pārvaldnieks Ziedonis Lazdiņš. Pirmās spēles būšot meiteņu futbolā 8.maijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai arī tribīnēs ir atļauts vienlaikus atrasties daudz mazākam skaitam par ietilpību – tikai 100 cilvēkiem, nevis 1500 cilvēkiem -, tomēr tās izmantot var un vajag. Tāpēc tiek nomainītas koka solu sapuvušās vai salūzušās daļas. Soli arī ieguvuši jaunu krāsojumu.

Futbola sezona stadionā vēl tikai sāksies, taču, piemēram, vieglatlētikas sezona jau norit. Regulāri stadionā trenējas Gulbenes novada sporta skolas vieglatlēti.

Z.Lazdiņš stāsta – sniega un mitruma laikā skriešana bērniem notiek tribīņu augšgalā, kur nolikts no mazā stadiona (pie sporta centra) demontētais skrejceļa mākslīgais segums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uz jautājumu, vai tiek plānota arī Gulbenes lielā stadiona tālākā rekonstrukcija, Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis “Dzirkstelei” atbild: “Gribētos. Stadions ir sakārtots. Esam pieņēmuši arī lēmumu.”

Kā zināms, deputāti ir piekrituši veco tribīņu nojaukšanai un jaunas būves veidošanai šajā vietā. Vienu brīdi idejas tālākā virzība apstājās, jo bija idejas par peldbaseina būvi Gulbenē, atgādina A.Caunītis. Peldbaseina idejas uzturētājs bija novada domes bijušais priekšsēdētājs Andris Vējiņš. Daudzi gulbenieši atbalstīja tieši peldbaseina ideju. Tomēr vēlāk jau Normunda Audziša vadītajā novada domē peldbaseina ideju aizstāja vēlme veidot daudzfunkcionālas tribīnes, kur būtu gan vieglatlētikas manēža vai tās elementi un pat āra hokeja halle.

“Par stadionu arī bija dažādi varianti. Esam jau pazaudējuši daudz laika, kuru vairs neatgūt. Saprotam, ka stadionam ir vajadzīgas gan drošas tribīnes, gan komunikācijas – sanitārie mezgli, ģērbtuves, labierīcības. Uz priekšu ir jāiet, nav jāapstājas. Protams, izaicinājumi ir. Ja vieglatlētikas manēžu gribam lielāku, tā būtu kā reģionāla būve,” saka A.Caunītis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā zināms, SIA “Ēter” pagājušā gada nogalē uzvarēja pašvaldības izsludinātajā metu konkursā vieglatlētikas manēžas būvei Gulbenes lielajā stadionā (O.Kalpaka ielā 1a) esošo tribīņu vietā. Mets iekļauj arī āra hokeja halli. Projekta realizācija varētu izmaksāt līdz pat gandrīz 20 miljoniem eiro bez PVN, kā liecina publiskā informācija.

Z.Lazdiņš šajā sakarā laikrakstam saka: “Kad vēl sagaidīsim šā projekta realizāciju un vai sagaidīsim?” Pagaidām pašvaldībai nav, kur ņemt finansējumu savas idejas īstenošanai.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (10)

 1. Iespēja, kad vēl varēja uzbūvēt SPA baseinu centru ir žoputātu debīli palaista garām, atbildīgo amatpersonu nav , tagad ir pie sasistas purva siles.

  4
  6
 2. Ja vieni no sirds cenšas sakārtot stadionu (arī futbola laukumu), tad ir otra kompānija, kura visos veidos šos centienus traucē. Piemēram, vieglatlētika darba dienā un, kāds būs vienīgais futbola laukums, kur visām bērnu un pieaugušo 12 (!) komandām trenēties un spēlēt, pēc 22.aprīļa un 28.jūlija?

  1
  4
 3. Ziedonim Lazdiņam jāiegaumē viena lieta,ka stadions nav viņa īpašums,bet visu gulbenes iedzīvotāju,noņem tās tilzlās zīmes,ka nevar iziet caur stadionu……!!!

  7
  1
 4. Tev jāiegaumē, ka stadions nav tavs privātais pagalms, kur tu vari vazāties uz priekšu un atpakaļ! Tur cilvēki aktīvi sporto un tu viņiem traucē. Gar Kalpaka ielu ir izvedota laba un dārga gājēju un vellapēdistu pārvietošanās josla. Pa turieni arī špego ar savām somām un pakām! Stadionu liec mierā, jo pa tavu pagalmu arī bariem cilvēki neložņā. Gulbenē ir viens no Latvijā labāk sakoptajiem stadioniem! Kaut gan, ko tu saproti no sakopta stadiona. Starp citu, savulaik Ogrē ar suņiem-apsargiem “ārstēja” tādus visurgājējus, kāt tu. Ātri gan to aizliedza, bet “izveseļojās” visi ložņātāji…

  1
  5
 5. Pēterim galīgi kauna nav! Ar ko tad vieglatlēti sliktāki par futbolistiem? Pēc taviem ieskatiem, tad stadions tikai futbolam? Vieglatlēti lai domā paši, kur trenēties. Stadions ir domāts visiem sportistiem!!

  1
  1
 6. Par ko Pēterim būtu jākaunās? Katram sporta veidam ir vieta stadionā! Katram! Katram ir savs laiks un sava vieta. Kaut kā nav redzēts, ka futbolisti pērtos pa tāllēkšanas sektoriem. Ļoti vēlētos tevi, mūsu visgudrākā, redzēt Gulbenes stadionā 23.04. un 30.07., lai tu saprastu lietas būtību. Tā kā savas negācijas un apvainojumus vari veltīt tai, ko redzi spogulī.

  1
  2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.