Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novadā – 100 administratīvā pārkāpuma lietas nepilngadīgajiem

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Gulbenes novada pašvaldības administratīvā komisija šogad līdz 14.novembrim ir izskatījusi 100 administratīvā pārkāpuma lietas attiecībā uz nepilngadīgajiem. Par to “Dzirksteli” informē Gulbenes novada pašvaldības administratīvās komisijas priekšsēdētāja Laima Priedeslaipa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No 100 administratīvā pārkāpuma lietām lielākā daļa – 49 – ir par nepilngadīgo atrašanos alkoholisko dzērienu vai citu apreibinošu vielu ietekmē.

19 lietas nepilngadīgajiem ir par tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču vai to uzpildes tvertņu iegādāšanos vai glabāšanu, 9 lietas par smēķēšanu vai bezdūmu tabakas izstrādājumu lietošanu.

Savukārt 11 lietas saistītas ar fizisku vai emocionālu vardarbību pret bērnu. Tie ir nepilngadīgo pārkāpumi pret citiem nepilngadīgajiem – attiecīgi emocionāla vai fiziska vardarbība. Tajā skaitā skolās pret skolasbiedriem. Vēl 4 lietas nepilngadīgajiem – par sabiedriskās kārtības traucēšanu, 3 lietas – par atteikšanos no narkotisko vai psihotropo vielu ietekmes medicīniskās pārbaudes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pa 1 lietai ir par transportlīdzekļa vadīšanu bez vadīšanas tiesībām, par cita bērna iesaistīšanu smēķēšanā, alkoholisko dzērienu vai citu apreibinošu vielu lietošanā, par kūlas dedzināšanu, par pirotehnisko izstrādājumu aprites noteikumu pārkāpšanu, par alkoholisko dzērienu, tabakas izstrādājumu uzglabāšanu, pārvietošanu, piedāvāšanu, realizāciju vai iegādi, kuri nav marķēti ar Latvijas Republikas akcīzes nodokļa markām.

L.Priedeslaipa stāsta, ka nepilngadīgo, kuri izdarījuši kādu no šiem pārkāpumiem, vecums ir no 11 līdz 18 gadiem. Vairāk tiek saņemtas administratīvā pārkāpuma lietas attiecībā uz nepilngadīgajiem vecumā no 14 līdz 18 gadiem.

Attiecīgi 89 administratīvo pārkāpumu lietās komisija ir piemērojusi audzinoša rakstura piespiedu līdzekļus, 8 lietās piemērojusi administratīvo sodu – brīdinājumu vai naudas sodu. Savukārt 3 administratīvās pārkāpuma lietās komisija ir pieņēmusi lēmumu par personas atzīšanu par vainīgu administratīvā pārkāpuma izdarīšanā, nepiemērojot administratīvo sodu, un šīs lietas nosūtījusi citas pašvaldības administratīvajai komisijai pēc nepilngadīgā dzīvesvietas par audzinoša rakstura piespiedu līdzekļu piemērošanu nepilngadīgajam izlemšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Visbiežāk komisija savā praksē piemēro audzinoša rakstura piespiedu līdzekli – brīdinājumu, kā arī uzliek par pienākumu piedalīties sociālās korekcijas programmā vai ierasties uz konsultāciju pie attiecīga speciālista – psihologa, narkologa un citiem,” stāsta L.Priedeslaipa.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (8)

 1. Diez pagastu klubos kāds kontrolē mazgadīgos apmeklētājus, jeb ka tik tauta nāk?

  12
  1
 2. Šausmas kas notiek bērnu vidū. Kur ir vecāki ,kur tie skatās??? Vājprāts!

  4
  1
 3. Neviens vairāk saviem bērniem neseko līdzi, tikai ražo un palaid kā vējš pūš. Visur ir brīvība, nav iemācītas īstas vērtības. Kauns par tādiem vecākiem.

  11
  3
 4. Tagad tā ir jau pīpē,dzer viņi jūtas lieli.loti bieži redzu kad nepilngadīgie iet pa ielu pīpē nemaz nekaunas.

 5. Šādas problēmas, kā pīpēšana un iedzeršana- skolēnu vidū ir bijusi gadiem! Daudziem, daudziem gadiem! Atšķirība ir tikai tajā, ka agrāk baidījās no soda, respektēja skolotājus un baidījās to visu darīt atklāti. Šo laiku bērni un jaunieši nezin kas ir cieņa, nezin kas ir bailes, tāpēc izpaužas kā nu prot. 2tūkstošie bērni vispār ir šausmīgi…. Kur ir agrākie “lauciņi”, kad bērni gāja vasarā uz skolu pāris dienas pastrādāt? Kur ir dežūras klasēs un skolas virtuvē? Tie bērni (kuru vecāki netīšām (visbiežāk dzērumā un varbūt pat nezin bērna tēva vārdu) viņus uztaisīja un uzskata par tādiem kā kaķēniem) vismaz iemācītos darīt darbu. Jaunizceptie strādnieki lielākoties ir slinki un grib tikai saņemt naudu. Par neizdarītiem darbiem.

  22
 6. Mana ticība, ka no šīs paaudzes izaugs, kas normāls beidzās ar ainu, kuru redzējus Skolas ielā. 3 jaunieši (13-16) gadi, basketbola jaunā paaudze, kas nāk no situētām un it kā labām ģimenēm slāj pa visu trotuāru, kamēr pretim nākošais 70 + tantuks brien pa zāli…
  Tie nariki, pīpmaņi un dzērīši jau arī nav nabagi… Vecāki tak naudu iedod.

  21
 7. Lauciņi bija laba lieta, pirmo reizi durvis krāsoju skolā, skolas saimnieks iemācīja. Rudens lapu grābšana arī, priecājāmies, ka stundu nebūs. beigās jautrs pasākums izvērtās vienmēr, stumdījām viens otru tačkā un izgāzām lapu kaudzē. Un ja kāds nogrēkojās un viņu pieķēra darot nedarbus, tad direktore lika palīdzēt apkopējām. Tas kaut pilīti atbildības sajūtu ielika un padomāji vai vēl gribās blēņas darīt. Reizēm jau kāds skolotājs tagad uz savu iniciatīvu ko līdzīgu lauciņiem izplāno, tik dažas mātītes blēj ka viņu cukurdūkulīši nav nekādi vergi. Tā ka pie visām šīm problēmām ir vainojama izglītības sistēma un über pasistās tītarienes-māmuļas, kuras sevi varonīgi sauc par lauvenēm.

  29
 8. Aļo! “Vairāk sekotāji” un ticētāji, bērni nav nokrituši no kkurienes, tā teikt – bezsaimnieka manta! Beidziet moralizēt un kritizēt jauniešus. Ne tāpēc, ka viss, ko viņi dara, ir ok, bet tāpēc, ka tā saucamie pieaugušie paši neprotam orientēties piedāvājumos un esam pārlieku aizrāvušies ar savu attīstību, izaugsmi 🙂 fitnesi, svaru zāles, personības izaugsmes klubiņi… bet pa tam lāgam “nāk iekšā” jaunas tehnoloģijas, informācijas lērumi, iepējas un kārdinājumi. Cietsirdība, prāta seklums un paviršība ir bijusi arī agrāk, neliekuļojam, ok? Mīlam savus, un, ja sanāk, arī citus bērnus. Tas tā, sākumam.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.