Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novadā aktīvi piesakās apkures pabalstam

No oktobra iedzīvotāji var pieteikties kompensācijai par izdevumiem apkures sezonā. “Interese ir ļoti liela,” saka Gulbenes novada valsts un pašvaldības vienotā klientu apkalpošanas centra vadītāja Larisa Cīrule. Foto: Gatis Bogdanovs.

Arī Gulbenes novadā iedzīvotāji aktīvi piesakās vienreizējam 60 eiro pabalstam kurināmajam, kas iegādāts bez čeka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Klātienē un elektroniski finansiālajam atbalstam var pieteikties tās mājsaimniecības, kas apkurē izmanto malku, granulas vai briketes. Tas ir viens no veidiem, kā valsts palīdz iedzīvotājiem energoresursu cenu krīzē.

Gulbenes novada valsts un pašvaldības vienotā klientu apkalpošanas centra vadītāja Larisa Cīrule “Dzirkstelei” stāsta, ka pirmajās četrās dienās kopumā saņemti aptuveni 1000 pieteikumi, gan iesniedzot klātienē, gan attālināti. “Tas ir ne tikai pie mums, bet arī pagastu pārvaldēs. Bet pilsētā, protams, lielāks īpatsvars. Interese ir ļoti liela, bet rindas neveidojas, mēs esam vairāki darbinieki,” saka L.Cīrule.

Visvairāk iedzīvotāji piesakās vienreizējam atbalstam 60 eiro apkurei ar malku, kas iegādāta bez čeka. Pieteikuma noformēšanai nepieciešams mājokļa īpašumu vai lietošanas tiesības apliecinošs dokuments. “Situācijas reizēm ir tādas, ka, uzdodot jautājumu, vai esat īpašnieks un kas to var apliecināt, cilvēki apjūk, sakot: jā, esmu īpašnieks. Bet, ieejot sistēmā, pierādās, ka tas tomēr nav viņa īpašums, kas ir nostiprināts zemesgrāmatā, un cilvēks ir īrnieks. Šādos gadījumos meklējam risinājumu. Meklējam savās datubāzēs un mēģinām palīdzēt, kā citādāk var pierādīt īpašumtiesības. Ir vairāki varianti – nav tikai zemesgrāmatas, ir īres līgums, ja nav pašu īpašums, vai arī elektrības līgums noslēgts uz konkrētā cilvēka vārda, arī, ja pats maksā nekustamā īpašuma nodokli,” stāsta L.Cīrule.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iedzīvotājus arī interesē, cik ilgā laikā kontā ienāks pabalsts. “Skaidrojam – likumā ir noteiktas 30 darbdienas, tātad pusotra mēneša laikā,” norāda L.Cīrule.

  • Inita Savicka

Uzziņai

– Ja apkurei izmanto malku, kurai nav maksājumu apliecinoša dokumenta, pieteikums kompensācijas saņemšanai pašvaldībā ir jāiesniedz līdz šī gada 30.novembrim.

– Ja apkurei izmanto granulas vai briketes, vai malku un ir maksājumu apliecinošs dokuments, tad pieteikums jāiesniedz līdz nākamā gada 30.aprīlim.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

– Ja apkuri nodrošina centralizētā siltumapgāde, tad atbalstu piemēros automātiski rēķinos līdz nākamā gada 30.aprīlim.

– Ja apkurei izmanto elektroenerģiju, tad pieteikuma noformēšanas termiņš ir no šī gada 1.novembra līdz nākamā gada 30.aprīlim.

Avots: “www.gulbene.lv”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.