Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novadā appļaus “zaļā dzelzceļa” malas

Foto: Pārsla Konrāde.

Līdz 29.maijam Gulbenes novada pašvaldība gaidīs piedāvājumus “zaļā dzelzceļa” Balvi-Ieriķi posma Litene-Ranka zāles nopļaušanai 70 kilometru garumā. Par to liecina Iepirkumu uzraudzības biroja publiskotā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izraudzītajam pretendentam darbs būs jāpaveic līdz 30.septembrim. Pirmā pļaušanas reize jāveic no 10. līdz 17.jūnijam, otrā – no 10. līdz 17.septembrim. Pļaušana nav pieļaujama pēc ilgstoša lietus. Veicot pļaušanas darbus, nav pieļaujama tehnikas risu izveidošana dziļāk par 2 centimetriem. Zāle jānopļauj 2 metru platumā no katras ceļa malas.

Jau vēstīts, ka 2019.gadā akciju sabiedrība “Latvijas dzelzceļš” ar pašvaldību noslēdza patapinājuma līgumu par Gulbenes novada teritorijā esošo “zaļo dzelzceļu” nodošanu vietējai pašvaldībai bezatlīdzības lietošanā uz pieciem gadiem. Zemes īpašniece tajā pašā laikā ir un paliek akciju sabiedrība “Latvijas dzelzceļš”. Pašvaldības pienākums ir savā administratīvajā teritorijā esošos “zaļā dzelzceļa” posmus uzturēt lietošanai atbilstošā kārtībā. Zaļie dzelzceļi, uz kuriem ir demontētas dzelzceļa sliedes, ir paredzēti tūrisma vajadzībām. Pa šiem ceļiem pārvietojas arī to apkaimē dzīvojošie iedzīvotāji.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (3)

  1. Nu redzi,nav kur naudu likt. Lielās ceļa malas netiek pļautas, bet te,kur varbūt iet 5 cilvēki vai kāds pabrauc ar riteni,tur jāpļauj. Pagājušo vasaru piemēram,no Gulbenes – Lejasciems- Robežkalns ne reizi nebija pļauta ceļa mala. Tāpat pieturvietas. Soliņu nevarēja redzēt. Par sēdēšanu nerunājot. Tik liela satiksme, bet izskatās,kā sūnu ciemā.

    2
    1
  2. Nezinu, kā veiksies ar pļaušanu, bet pāgājušo vasaru tika pilnībā ceļš sacūkots. Posmā Gulbene- Lizums laikam traktorists zem grādiem strādāja. Ja pirms tam bija normāls ceļš, tad pēc greiderēšanas tie bija cūku rakumi. Kā uzarts, viss akmeņos un velēnās. Vietām tādas zemes gabali, ka ar riteni bērnam nebija iespējams izbraukt. Saprotu, ka laikam jau bija gribēts kā labāk, bet rezultāts bija drausmīgs.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.