Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novadā ar 1.janvāri būs izmaiņas maznodrošinātā statusam

Foto: “Pexels”.

Paredzams, ka ar 1.janvāri Gulbenes novadā tiks paaugstināts ienākumu slieksnis maznodrošinātas personas statusa ieguvei. Tāpat arī ar nākamo gadu tiks paplašināts gadījumu loks, kad trūcīga vai maznodrošināta persona Gulbenes novadā būs tiesīga saņemt pabalstu par medikamentu iegādi, arī par medikamentiem, kas iegādāti bez ārsta izrakstītas receptes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai mājsaimniecību atzītu par maznodrošinātu, pirmajai un vienīgajai personai mājsaimniecībā ienākumi nedrīkstēs pārsniegt 376 eiro (šobrīd – 327 eiro), savukārt pārējām personām mājsaimniecībā – 264 eiro (šobrīd – 229 eiro). Kontrolperiods – ikmēneša ienākumi pēdējo trīs mēnešu laikā.

Izmaiņas summas paredz grozījumi pašvaldības saistošajos noteikumos “Par sociālo palīdzību Gulbenes novadā”, ko deputāti apstiprinājuši novada domes 24.novembra sēdē. Šie grozījumi vēl jāapstiprina Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā.

Šāds sliekšņa paaugstinājums maznodrošinātās personas statusa ieguvei atbilst Eiropas Atbalsta fonda nosacījumiem, lai piešķirtu atbalstu vistrūcīgāko personu statusā esošajiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt trūcīgas mājsaimniecības ienākumu slieksnis šobrīd skaitās 272 eiro pirmajai vai vienīgajai personai mājsaimniecībā un 190 eiro pārējām personām mājsaimniecībā. Garantētais minimālais ienākumu slieksnis ir 109 eiro pirmajai vai vienīgajai personai mājsaimniecībā un 76 eiro pārējām personām mājsaimniecībā.

Pamata palīdzība, ko var nodrošināt pašvaldība (personai vēršoties ar iesniegumu novada sociālajā dienestā): trūcīgas vai maznodrošinātas mājsaimniecības statusa piešķiršana; garantētā minimālā ienākuma pabalsta piešķiršana; mājokļa pabalsta piešķiršana; veselības aprūpes pabalsta piešķiršana trūcīgām un maznodrošinātām personām; atbalsts skolas piederumu iegādei; materiāls atbalsts personām sociālās funkcionēšanas un neatkarīgas dzīves nodrošināšanai; pabalsts krīzes situācijā.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.