Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novadā ar 1.janvāri likvidēs piecus feldšerpunktus, saglabās trīs

Feldšeru-vecmāšu punkti Gulbenes novadā tiks saglabāti Daukstu pagasta “Saulītēs” un Staros, Dārza ielā 10 (ārsta palīgs Ivars Cakuls); Druvienas pagasta “Pamatskolā” (ārsta palīdze Larisa Zvirgzdiņa); Galgauskas pagastā, Skolas ielā 5 (ārsta palīdze Ina Iļjučonoka). Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Gulbenes novadā ar 1.janvāri tiks likvidēts Beļavas feldšeru-vecmāšu punkts un Ozolkalna feldšeru-vecmāšu punkts, Rankas feldšeru-vecmāšu punkts, kā arī Stradu feldšeru-vecmāšu punkts un Stāķu feldšeru-vecmāšu punkts. Tās visas ir pagastu pārvalžu struktūrvienības. Par to likvidāciju vietējie deputāti nobalsoja novada domes 24.novembra sēdē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lēmuma pamatojums ir tāds, ka minēto feldšeru-vecmāšu punktu pastāvēšana neatbilst Ministru kabineta noteikumu “Veselības aprūpes pakalpojumu organizēšanas un samaksas kārtība” 19.punkta nosacījumiem, kuri paredz: ja teritorijā ir nepietiekams ģimenes ārstu sniegto pakalpojumu nodrošinājums un apgrūtināta veselības aprūpes pakalpojumu pieejamība, Nacionālais veselības dienests izņēmuma gadījumā var slēgt ar pašvaldību līgumu par feldšerpunkta (kurā strādā sertificēts ārsta palīgs-feldšeris) darbību primārās veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšanai.

Jau rakstījām, ka Beļavā un Strados, kur vairs nestrādāja iepriekšējie feldšeri, pēc tam ilgstoši bija grūtības atrast vietā citus darbiniekus. Stradu pagasta pārvaldes vadītajs Juris Duļbinskis laikrakstam jau tika paudis – Stradu pagasts atrodas tuvu Gulbenei, kur strādā daudz ģimenes ārstu, kur ir slimnīca un traumpunkts. “Iespējams, feldšerpunktu nozīme šodien ir mazinājusies,” viņš teica. Savukārt Beļavas pagasta pārvaldes vadītājs Aivars Rakstiņš “Dzirkstelei” tika paudis – vairs pat necerot, ka Ozolkalna feldšerpunkts atsāks darboties. Bet Beļavā, Avotu ielā 2, feldšerpunkts esot ļoti vajadzīgs. Tā kā darbinieka nebija, likvidēts tiek arī Beļavas feldšeru-vecmāšu punkts.

Joprojām feldšeru-vecmāšu punkti Gulbenes novadā saglabājas Daukstu pagasta “Saulītēs” un Staros, Dārza ielā 10 (ārsta palīgs Ivars Cakuls); Druvienas pagasta “Pamatskolā” (ārsta palīdze Larisa Zvirgzdiņa); Galgauskas pagastā, Skolas ielā 5 (ārsta palīdze Ina Iļjučonoka).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Feldšeru-vecmāšu punktu maksas pakalpojumi: konsultēšana; injekcijas; fizioprocedūras; pārsēja uzlikšana; cukura un holesterīna līmeņa noteikšana asinīs; izziņas izsniegšana no arhīva; mājas vizīte; intravenozā difūzija (sistēmas uzlikšana).

Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (10)

 1. Likvidējam skolas, likvidējam felšerpunktus utt. Iedzīvotāju skaits novadā sarūk. Kad samazinās ierēdņu skaitu novadā?

  51
  2
 2. Tas,kas ir noderigs cilvekiem,tiek likvidets,bet aunu bars nesamazinas…

  31
  1
 3. Un kas būs nākamais ko deputāti izdomas likvidēt????? Bez vārdiem.jus vietējiem iedzīvotājiem uzjautāju ko viņi domā par to ????

  12
  1
 4. Likvidet jus protat, a celt no jauna rokas par isu, kuras aug no ……….

  15
  2
 5. Visi sūdzas, bet – ejiet taču tad strādāt! Ja nav darbinieku, tad tieši kāda jēga ir no feldšeru punkta?
  Ja būtu kas strādā taču noslēgtu ciet

  2
  13
 6. ko ņemas-uztaisiet Ādažu poligonu 2 un nesaldējiet nagus,laižas dibenā

  5
  1
 7. Prieks,ka pēc Valdības lēmuma noteic,ka Gulbenē neviens neslimo!Visi veseli!Gulbene, gribētos pajautāt,kapēc balsojāt par to zagli un viņa bandu?Vai tiešām vēl nebija saprašana no iepriekšējiem 4gadiem!Likvidēs 5,jo par tiem 5 dabūs labumus savā kabatā,protams, feldšeru punktu nauda Kariņa kabatā!Vai ta nav saprotams?Mūs valdība tā apvedusi ap stūri,ka nav robežu,īpaši Kariņš!Lasot ziņu top, Putins baidās no pūļa,no demonstrantiem pret viņu…Vajadzētu ministru prezidentu ar pārbaudit…Pavļuts baidās,bēg ielās prom no žurnālistiem…

  3
  3
 8. Visu vajag likvidēt pareizi darāt.vel ir palikuši bērnu dārzi tos arī vanaga likvidēt,un skolas kurās vēl ir palikušas.un tad vis būs pa pirmo.tad dome varēs samaksāt par mašīnām.nevajag tas paciņas bērniem.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.