Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada bibliotēkas darbnīcas apmeklēja apmēram 400 dalībnieki

Tīmekļošanas-pērļošanas darbnīcā varēja iemēģināt savu roku neparastajās mākslas tehnikās, to vadīja novadniece Laima Bakāne. Foto: Gatis Bogdanovs.

Gulbenes novada bibliotēka pilsētas svētku nedēļā katru darbdienu pulcēja bērnus, jauniešu, pieaugušos un seniorus uz sešām radošām darbnīcām – stāsta Gulbenes novada bibliotēkas direktore Sabīne Jefimova.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Cianotipijas nodarbībās dalībniekiem bija iespēja veidot savas kolāžas no dažādiem augu nospiedumiem, tos apstrādājot ar speciāliem līdzekļiem. Katrs attēls bija tik unikāls, cik unikāla bija dalībnieka veidotā augu kompozīcija. Citā darbnīcā dalībnieki sevi varēja iepriecināt ar pašu apdrukātām krūzēm. Tehnikas pamatā tika izmantoti dekoli – uz speciāla papīra ar keramiskajām krāsām poligrāfiski izgatavoti zīmējumi. Ēteriskās eļļas un ziedu smarža virmoja darbnīcā “Būs ziepes”. Tika veidotas ziepes, skrubji, vannas bumbas. Gan mazākie, gan lielākie dalībnieki darbnīcā iesaistījās ar lielu azartu, izmēģinot arvien jaunas smaržu kombinācijas. Katrs dalībnieks mājās devās ar smaržīgu un dabīgu ķermeņa kopšanas līdzekļu komplektu.

Darbnīca, kurā lika darboties smadzeņu pelēkajām šūnām, bija “Šifrēšanas nodarbība”. Dalībnieki mācījās divas atšķirīgas metodes, kā šifrēt un atšifrēt tekstu, lēja zīmogus un spēlēja spēli, pārbaudot atmiņu.

Svētku nedēļu bibliotēka noslēdza ar papīra liešanas darbnīcu, kura, kā dalībnieki atzina, esot bijusi gluži kā meditācija. No šķidrās papīra masas tika veidotas loksnes, kuras pēc saviem ieskatiem varēs izmantot, piemēram, veidojot Ziemassvētku apsveikumu kartītes. Varēja ļaut vaļu fantāzijai, veidojot dažādu reljefu, tekstūru un krāsu salikumus. Bija dalībnieki, kuri atzina, ka dalība šajā darbnīcā esot bijusi līdz šim nepiepildīts sapnis. Tīmekļošanas-pērļošanas darbnīcā varēja iemēģināt savu roku neparastajās mākslas tehnikās, to vadīja novadniece Laima Bakāne. Darbnīca izvērsās prasmju apmaiņā, jo tajā piedalījās arī Gulbenes vēstures un mākslas muzeja viešņas no Turcijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Nedēļas garumā ap bibliotēku esam pulcinājuši aptuveni 400 dalībniekus. Apzināti plānojām bibliotēkas piedāvājumu nedēļas garumā, jo svētku dienas no piektdienas līdz svētdienai ir pieblīvētas ar aktivitātēm un cilvēkiem nākas izdarīt izvēles, nespējot apmeklēt visu piedāvāto. Tāpēc nesteidzīgās pēcpusdienās visas nedēļas garumā gan bērni, gan pieaugušie pie mums varēja bez maksas apgūt jaunas prasmes, radot savām rokām gala produktu – apdrukātu trauku, smaržīgas ziepes, ziedu nospiedumu kartītes, izgatavotu pērlīšu brošu. Ar lepnumu varu teikt, ka sadarbojāmies tikai ar vietējiem speciālistiem ar nolūku apzināt un izcelt mūsu pašu cilvēkus, kuri labprāt dalās ar savām zināšanām un prasmēm. Priecēja saturīgā saruna ar gulbenieti Elīnu Bērziņu, ko varēja apmeklēt ceturtdienas pievakarē bibliotēkas iekšpagalma terasē. Elīna ir fantastiska stāstniece! Ja vēl šie ir stāsti, ko viņa ir izdzīvojusi, piepildot savu sapni par ceļošanu, – tas vienlaikus radīja pārdomas un apbrīnu par cilvēka fizisko un garīgo spēku, par robežām un to pārkāpšanu. Bibliotēkas radītās svētku programmas “Ceļojums radošumā” noslēgumā ikviens garāmgājējs varēja baudīt ielu mūziku jauniešu sniegumā. Tas ļāva apzināties, ka mums ir talantīgi un muzikāli jaunieši. Svētki ir noslēgušies, bet bibliotēkas durvis ir atvērtas katru darbdienu, gaidot savus lasītājus un apmeklētājus,” uzsver S.Jefimova.

– Ginta Alberte

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.