Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada budžetā plāno izdevumu samazinājumu par aptuveni 2,5 miljoniem eiro

Foto: Gatis Bogdanovs

Gulbenes novada budžetā šogad salīdzinājumā ar pērno gadu plānots izdevumu samazinājums par aptuveni 2,5 miljoniem eiro, liecina apstiprinātais Gulbenes novada pašvaldības budžets.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldības ieņēmumi šogad plānoti 36,9 miljoni eiro, bet izdevumi – 45,4 miljoni eiro. Starpību starp abām pozīcijām plānots segt ar naudas atlikumu budžetā, kas gada sākumā bija 3,56 miljoni eiro, un 5,66 miljonu eiro aizņēmumiem, kuru atmaksai savukārt paredzēti 709 000 eiro.

Salīdzinoši pērn pavasarī sākotnēji apstiprinātajā Gulbenes novada budžetā 2023.gadā ieņēmumi bija plānoti 37 miljoni eiro, bet izdevumi – 48 miljoni eiro.

Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis (LRA) uzskata, ka līdz šim Gulbenes novada pašvaldībai kopumā ir izdevies sabalansēt budžeta ieņēmumus un izdevumus, nodrošinot gan pašvaldības iestāžu darbu un ikdienas funkciju izpildi, gan novada attīstību. Tomēr straujais banku aizdevumu procentu kāpums licis meklēt risinājumus un veikt grozījumus noslēgto aizdevumu līgumos un domāt par papildus aizņemšanās iespējām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc mēra sniegtās informācijas, tikušas pārskatītas iepriekšējos gados iesāktās pašvaldības brīvās iniciatīvas. Piemēram, skolēnu ēdināšanai ieviests vecāku līdzmaksājums, tiek vērtēta bērnudārza “Ābolīši” pirmskolas grupiņas pastāvēšana Galgauskas pagastā un iespējama Gulbīšu pamatskolas likvidācija. 

Tuvākajā laikā plānots pārskatīt un pārrēķināt Gulbenes novada pašvaldības sniegtos maksas pakalpojumus. Ir plānots sākt darbu pie atsevišķu pašvaldības iestāžu un arī Centrālās pārvaldes darbinieku noslodžu un darbības efektivitātes izvērtēšanas, izveidojot tam paredzētu atsevišķu komisiju, informē pašvaldība.

Šogad plānots turpināt iesāktās pašvaldības atbalsta programmas – līdzfinansējumu ūdens un kanalizācijas centralizēto pieslēgumu izbūvei. Tiks turpināta iedzīvotāju iniciatīvas projektu konkursa organizēšana un pērn atbalstīto konkursa projektu realizācija. Plānots atbalsts uzņēmējdarbības veicināšanai. Plānots iegādāties divus autobusus skolēnu pārvadājumiem, kā arī specializēto tehniku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Caunītis uzsver, ka šāgada budžeta izpilde prasīs stingru finanšu disciplīnas ievērošanu Gulbenes novada pašvaldības iestādēs un struktūrvienībās.

Lielāko daļu no Gulbenes budžeta ieņēmumiem veido valsts budžeta transferti 16 574 786 eiro apmērā, kas ir 44,92 % no ieņēmumu kopapjoma. Ieņēmumi transfertos salīdzinājumā ar 2023.gada esot samazinājušies par 4,9 miljoniem eiro. Šajā pozīcijā iekļauta arī dotācija no pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fonda – nepilni 5 miljoni eiro.

Iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieņēmumi plānoti 13,78 miljoni eiro jeb 37,35 % no budžeta ieņēmumiem, nekustamā īpašuma nodoklī plānots iekasēt 1,34 miljonus eiro. 1,32 miljonus eiro pašvaldība cer saņemt no pašvaldības īpašumu pārdošanas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Maksas pakalpojumos un citos pašu ieņēmumus plānoti 3,3 miljoni eiro. No citām pašvaldībām plānots saņemt 353 000 eiro par Gulbenes novada izglītības iestāžu sniegtajiem pakalpojumiem citās pašvaldībās deklarētajiem audzēkņiem.

Vispārējiem valdības dienestiem izdevumi plānoti 3,64 miljoni eiro jeb 8,01 % no izdevumiem, kas būšot par 36 000 eiro mazāk nekā 2023.gadā.

Sabiedriskajai drošībai un kārtībai plānots tērēt 306 925 eiro, tajā skaitā izdevumi pašvaldības policijas nodrošināšanai plānoti 267 925 eiro, Dzimtsarakstu nodaļas darbībai – 83 409 eiro. Lai nodrošinātu kvalitatīvāku pašvaldības policijas darbu, iestādes vajadzībām plānots iegādāties ātruma radaru un videonovērošanas sistēmu. Atskurbtuves uzturēšanai plānoti 8000 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ekonomiskās darbības funkciju nodrošināšanai plānoti izdevumi 3,65 miljonu eiro apmērā, vides aizsardzības funkciju nodrošināšanai plānoti 119 000 eiro. Pašvaldības teritoriju un mājokļu apsaimniekošanai plānoti 7,6 miljoni eiro jeb 16,78 % no kopējiem izdevumiem.

Gulbenes novadā darbojās četri feldšeru – vecmāšu punkti, kuru darbības nodrošināšanai paredzēti izdevumi 61 990 eiro. Atpūtas, sporta, kultūras un reliģijas izdevumiem pašvaldības budžetā paredzēti 3,86 miljoni eiro. Izglītības izdevumu īpatsvars pašvaldības budžetā nemainīgi ir lielākais – šogad tas plānots 44 % no kopējiem izdevumiem jeb 20 miljoni eiro, no tiem 60% paredzēti darbinieku atlīdzībām, 17 % – iestāžu uzturēšanas izdevumiem, 20 % – kapitālajiem izdevumiem.

Stipendijām Gulbenes novada labākajiem 10.-12.klašu skolēniem plānoti 7000 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes novada pašvaldība nodrošina 50 % līdzmaksājumu 5.-9. klašu skolēnu pusdienu apmaksai jeb 1,6 eiro par pusdienu porciju. Pirmo četru klašu skolēniem pusdienu izdevumi tiks segti solidāri no valsts budžeta dotācijas un pašvaldības budžeta līdzekļiem, plānotais valsts mērķdotācijas apmērs ir 198 146 eiro.

Sociālās aizsardzības funkcijai pašvaldībā plānoti 6,14 miljoni eiro, kas ir 13,52 % no kopējā budžeta un par 114 086 eiro vairāk nekā 2023.gadā.

Grantu konkursam “Uzņēmīgi” Gulbenes novadā finansējums jaunajiem uzņēmējiem plānots 25 000 eiro. Pašvaldība arī atbalsta jauniešus, kuri studē profesijās, kas atbilst pašvaldības vajadzībām, kam paredzēti 28 000 eiro.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (18)

 1. Atteikšanās no Gulbīšu parka renovācijas ietaupītu vismaz miljonu (ja ne divus, kā rāda pieredze ar sadārdzinājumiem). Citas pašvaldībās pāriet uz četru dienu darba nedēļu, samazinot algas par 20%. Neskatoties uz to, samazina štatus. Atsakās no lieliem projektiem. Kas mums? Visu iznes parastais iedzīvotājs.

  28
  7
 2. Lai mazāk tērē ziediem, kūciņām no pašvaldības budžeta, tur arī var ietaupīt lai visu pērk no savām algām ja mācēja palielināt, tam diezgan daudz tiek tērēts katru reizi pāri simti eiro

  34
  2
 3. Kādus īpašumus pašvaldība pārdos par 1.32 miljoniem? Parasti gadā tiek pārdoti pāris zemesgabali par pāris tūkstošiem gabalā.

  4
  1
 4. Atliek smagi nopūsties un paklusēt. Tas ir vājprāts kas darās tajā iestādē un kādi viņiem ir plāni..tā ir katastrofa. Sev reiz par visām reizēm samazināt savu algu visi tur sēdošie. Ar savām netīrām rokām un sirds apziņu kuras jums nav ko jūs tur ņematies vispār.nebraucat savos bezjedzigajos komandējumos jēgas tur nav .kā var nogriezt drošībai un izglītībai????

  25
  3
 5. atlaist jāsāk no augšas,pārāk daudz tajā radinieku klubiņā ir salasījies,naudu ķēza , bet jēgas nekādas

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.