Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada deputāti plāno piedalīties mājas “Stāķi 15” dzīvokļu īpašnieku sapulcē

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Ceturtdien, 14.aprīlī, pulksten 18.30 ir plānota kopsapulce Stradu pagasta daudzdzīvokļu mājā “Stāķi 15”. Apmeklēt to plāno deputāts Normunds Mazūrs (LA), aicinot pievienoties arī citus kolēģus. Šāda informācija izskanēja novada domes 31.marta sēdē, kurā bija plānots pieņemt lēmumu par minētās mājas energoefektivitātes projekta tālāko virzību. Taču N.Mazūrs aicināja atlikt jautājuma izlemšanu, kamēr nav dzirdēti visi viedokļi mājas iedzīvotāju 14.aprīļa kopsapulcē. Deputāts pauda, ka pagaidām viņa rīcībā ir pretrunīga informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Stradu pagasta pārvaldes vadītājs Juris Duļbinskis “Dzirkstelei” teica, ka mājas “Stāķi 15” iedzīvotāji ir sadalījušies divās frontēs un notiek “kariņš”. Viņš arī norādīja, ka mājas dzīvokļu īpašnieku kopsapulce ir privāts pasākums un dzīvokļu īpašnieki paši izlemj, kam ļaut būt klāt šajā sapulcē. Par to viņi var vienoties balsojot.

Jau vēstīts, ka mājas “Stāķi 15” daļa iedzīvotāju ir vērsušies ar vēstuli pie visiem 15 novada deputātiem. Viņi aicina apturēt mājas energoefektivitātes projekta tālāko virzību.

Pagājušā gada 25.novembrī vietējie deputāti novada domes sēdē pieņēma lēmumu par daudzdzīvokļu mājas “Stāķi 15” dalību “Altum” atbalsta programmā. Pašvaldībai mājā “Stāķi 15” pieder 7 no 18 dzīvokļiem. Deputātu vairākums pieņēma lēmumu projektu turpināt, kaut no mājas “Stāķi 15” jau atkārtoti bija saņemta vēstule, kurā pausts – 7 no 11 privatizēto dzīvokļu īpašniekiem neatbalsta projektu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Energoefektivitātes paaugstināšanas projekts mājā “Stāķi 15” ir akceptēts akciju sabiedrībā “Attīstības finanšu institūcija “Altum””. Līdz ar to piešķirts arī 50 procentu grantu (finansējumu, kas nav jāatmaksā atpakaļ).

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (16)

 1. Un bez Mazura kā projekta virzītāju pavadonim no deputātiem, savukārt, jābūt klāt Audzišam, jo tieši viņš komitejā visdedzīgāk iestājās par to, ka māja ir jārenovē.
  Lai gan ir pilnīgi skaidrs, ka lēmumu jāpieņem dzīvokļu īpašnieku kopsapulcei, bet situācija tāda, ka daudz dzīvokļu pieder pašvaldībai, un nebūtu īsti labi pašvaldībai “ņemt uz masu”..

  14
  3
 2. Es domāju, ka tur tas procentiņš nav nemaz tik mazs.

  13
  4
 3. Riebjas šī liekulība, sakiet konkrēti-otkati, vai latviski- ka patīk kā nāk viens vilnis , nāk otrs vilnis…

  11
  5
 4. kur slavenais .. renovators – par laimi tagad kulturas nodala…

  12
  4
 5. Nosiltiniet bēniņus un valdošo vēju – rietumu sienu. Tas gan, ka jums tā ir garā siena kurā pūš kā burā. Ietaupījums uzreiz 70%, bet otkats (atrietējums) nekāds lielais nesanāks, salīdzinot ar “pilnu repertuāru”.

  10
  3
 6. Stāķi 16, renovēta, skaista māja, apkures sezonā arī par apkuri nav daudz jāmaksā un tajā pašā laikā arī nav jāsalst. Nesaprotu, kā var negribēt dzīvot skaistā un siltā mājā, arī kopskats uzreiz cits, savādāk kā tā māja tagad izskatās, šausmas.

  5
  18
 7. Manam komentāram dislike spiež laikam tie, kas nedzīvo Stāķi 16 un skauž. Lai jums arī veicās.

  4
  8
 8. Tas nav “kariņš”starp iedzīvotājiem, bet uzskatiem un vēlmēm. Viena daļa dzīvo postpadomju laikmetā ar domu- mūsu dzīvei pietiks un savās interesēs, otra daļa iedzīvotāju ir ar plašāku skatījumu, kas domā un dzīvo atbilstoši mūsdienu dzīves prasībām, nedomājot tikai par savu rocību, bet gan par sakārtotu māju un vidi .Stāķi attīstās un tas ir jāatbalsta.
  Aicinu deputātus turēties pie jau pieņemtiem lēmumiem un parādīt visiem novada iedzīvotājiem, ka varam un vajag dzīvot energoefektīvi.Esiet saimnieki savā īpašumā un zemē!

  8
  10
 9. Tam visam nav nekāda sakara ar smukumu, ērtību un domu par nākotni. Atslēgas vārds – naudas apjoms, kas atbirst liekajiem “pienesuma imitatoriem”. Gribētu redzēt cik laimīgi ir jūsu mājas ziemeļrietumu stūrī dzīvojošie. Sevišķi, par virtuvēm un vannasistabām. Mitrs, drēgns un appelējis – bet jāmaksā kā visiem. Jums jau arī garā siena pret rietumiem tā, ka ietaupījums uz siltumu vēl ilgi nenosegs siltināšanas izmaksas. … un pēc 20 gadiem, kad būsiet nomaksājši, pakojums sāks zaudēt savas termoizolācijas spējas. Un kur nu vēl zaudētā iespēja inspicēt paneļu metinājuma šuvju stāvokli zem pakojuma. Vai to, vispār, kāds vēl inspicē?

  10
  3
 10. Nevajag te dzīt kaut ko tēmas ” uzticies zinātnei!”. Vai -“kuri neļauj ar sevi veikt eksperimentus ir neizglītoti tumsoņi!”.

  3
  2
 11. vai nav aizdomīgi , no valdones atkratījās jau otra māja pēc kārtas un velmi jau izteikusi jau nākamā māja,
  viņas apsaimniekošanas modelis nevienam nepatīk izņemot pašu māja

  8
  1
 12. Par to jau ir stāsts, vajadzēja sākt analizēt un pārbaudīt mājas vecākās darbu:iepirkumus, naudas izlietojumu utt., to neviens necenšas redzēt, izņemot nedaudzus mājas iedzīvotājus, kuri prasa caurspīdīgumu viņu naudas izlietošanā. Bet pārējiem… tiek acis aizmālētas. Paskatieties pāri lielajam ceļam. Par kādiem līdzekļiem tur tiek būvēts, tasīts bērniem utt.

  8
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.