Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada deputāti vienojas likvidēt Gulbīša pamatskolu

Gulbīša pamatskola. Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Gulbīša pamatskola tiks likvidēta ar 1.septembri, tomēr Jaungulbenes bērnudārzā “Pienenīte” tiks saglabāta 1.klase, ja vien izdosies tajā sapulcināt vismaz desmit skolēnus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par to pēc garām diskusijām novada domes 29.februāra sēdē nobalsoja 11 deputāti, pret balsoja Intars Liepiņš, Mudīte Motivāne un Normunds Audzišs. Nepiedalījās balsojumā Ainārs Brezinskis.

Gulbīša pamatskolas direktore Sarmīte Puriņa uzstājās domes sēdē vēl pirms deputātu balsojuma un centās viņus pēdējo reizi pārliecināt nelikvidēt skolu.

Novada Izglītības pārvaldes vadītāja Dace Kablukova teica, ka jau ilgstoši skola nesasniedz tos kritērijus, lai no valsts saņemtā mērķdotācija būtu pietiekama. Šobrīd skolā ir 56 audzēkņi. Izveidots provizorisks pašvaldības autobusa maršruts šo bērnu nogādāšanai mācībām Gulbenes novada vidusskolā un atpakaļ mājās.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (26)

 1. Nav Gulbenes domes vien vaina. Valdības greizā politika un Izglītības ministrijas prasības likvidē lauku skolas vienu pēc otras visos novados, atskaitot tuvo Pierīgu. Bērnu skaits mazāks ar katru gadu, pagājušajā gadā piedzima divreiz mazāk bērnu, kā 1992.gadā. Jauniešus mudina nevis uz ģimeņu veidošanu, bet uz dzimumneitralitāti un dzīvi pašiem priekš sevis.

  26
  2
 2. Tas jau labi! Varēs sīkie Cesvainē mācīties, tīrā, jaunā skolā. Nav jau tā skola domāta učeņu labklājībai…

  16
  8
 3. Ļoti žēl, nav skolas, pēc tam pasta, vēl aptiekas – un iedzīvotāju vēl mazāk…Sūnu ciems būs.
  Gan jau tā ēka ir noskatīta citam nolūkam. Kurš autobuss varēs izbraukāt pa uzrūgušajiem ceļiem, kādi tie ir patreiz???

  21
 4. Kā var deputāts būt domes sēdē un nepiedalīties balsojumā? Šis vispār ir nonsenss…

  28
  1
 5. Un tāpat spītīgi neķeras klāt tai skolai,kas ir daudz tuvāk Gulbenei. Vajag iznīcināt tālāko skolu. Kurš vēl mēģinās iestāstīt,ka te nav blatu sistēma. Tiešām mūs visus par muļķiem tur?

  32
  2
 6. Vietējie paši Gulbīti arī nogremdēja, savus bērnus sūtot uz citām skolām. Cik jaungulbeniešu bērni jau tagad mācās Gulbenes vsk? Cik Cesvainē? Gulbītī mācās tikai tie bērni, kuru vecākiem nav bijis iespēju viņus skolot citur. Kāpēc daļa vietējo bērnu nemācījās tur? Ir taču kāds iemesls.

  29
  1
 7. Padomnieks. Lauku skolas apvienot klases mācību vielas stundām. Un skolotājām pasniegt vismaz 3 dazadas mācību stundu vielu atbilstoši paralēli klasēm. Es pats beidzu 7 gadīgo skolu kur bijām viena klasē 1o bērni. 7 klasē 4 bērni 5 klasē 6 bērni. Viena skolotāja pasniedza 3 mācību priekšmetus stundas

  7
  2
 8. Protams, Stāķu skola- svētā lieta!!! To nedrīkst pat pieminēt, kur nu vēl slēgt. Bezgala žēl to bērnu, kuriem atkal jādauzās pa izdangātiem ceļiem uz skolu. Vai tad autobusi uz Jaungulbeni brauc pa tīru asfaltu??? Nu jā, vismaz deputāti sev algas un idiotiskus projektus nosargāja, ietaupot uz bērnu rēķina

  20
  4
 9. Jautājums tiem deputātiem kuri balsoja par skolu likvidāciju. Kādu darbu dosiet skolotājam kas palika bez darba. Kur liksiet visu skolas inventāru un mācību priekšmetus vai piedzimstot miskasti un sametisiet tur visu un uz izgāztuvi prom

  11
  2
 10. Caunītis pieņēma budžetu ar lielākiem izdevumiem kā ienākumiem. Tagad maksāsim parādus un slēgsim pēdējās mazās skolas, neprāts!

  13
  1
 11. Par kādu attīstību novadā ir runa? Visu iznīcina.likvidē un optimizē.Diemžēl.bet tāda ir realitāte.

  18
  1
 12. Viens no iemesliem, kāpēc vecāki sūta bērnu skolā citur, varētu būt darbs. Vecāks, kurš strādā ārpus pagasta, ved bērnu uz to skolu, kas viņam sanāk ērtāk, braucot uz darbu. It sevišķi, ja mājās nepaliek vecmāniņa, kas skolēnu pabaros ar brokastīm un palaidīs uz skolu, kad vecāki jau aizbraukuši uz darbu.

 13. Kad latviešu ģimenēs būs četri līdz desmit bērni ģimenē, kā tas bija agrāk, tad šī bezjēdzīgā populistiskā muldēšana beigsies.Bet visi grib dzīvot zaļi, kost, narkoties, nestrādāt, dzīvot līdz pensijai uz mātes kakla,kāda grib mistisku karjeru, silikonu visās apaļajās vietās, princi nodzītā zirgā.Rezultātā latvieši izmirst, bērnu nav,skolas tukšas, darba spéka nav, pašām tetovētajām silikona dāmām un bērnu nīdējām vecums būs klāt, labākajā gadījumā reps un dejas pansionātā.

  13
 14. Būs vēl viens sociālās aprūpes centrs….. kā jau visās citās bijušajās skolas ēkas….

 15. Kad visu domas par valsts labklājību ņems virsroku – kad zemniekam būs izdevīgi attīstīties laukos, kad atvērsies rūpniecība, kad migrantiem un emigrantiem būs izdevīgāk palikt vai atgriezīsies dzimtajā pusē un kad visi beidzot sāks vairoties Latvijai (!)
  Atceramies, tā mums ir viena un nedrīkstam neatgriezeniski kļūdīties.

 16. No domes ir jālauž vaļā lai mazāk sēž uz cita rēķina tāpat nevajaga tik daudz darbinieka.visu likvidē tad arī no domes cilvēki ir jālikvidē.labak lai padomā kas būs pēc pāri gadiem ,nekas pat skolas nebūs nevienas.un veikalā maize maksās 5.eiro

  4
  1
 17. Nākotnes bērniem nebūs Latvijā,ar steigu brauciet prom.Arzemes tur skolas nelikvīdē un bērniem pabalsti ir lielāki nekā Latvijā.Vai bērnu var izskolot un pabarot ar 25.eiro???? Protam kad nē.jabrauc prom ar steigu.

  2
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.