Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada deputāts jautā, vai jāapbalvo par darba pildīšanu

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Būtu kreatīvāk (radošāk – red.) jāformulē, par ko pašvaldība piešķir cilvēkiem savus Goda diplomus un Atzinības rakstus. Tādu viedokli Gulbenes novada domes 26.oktobra sēdē pauda deputāts Intars Liepiņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Lasot pamatojumu, par ko piešķirami apbalvojumi, dažreiz ir smaids: persona saņem atzinību par to, ka veic darba pienākumu,” teica deputāts. Viņaprāt, ar tādu pamatojumu ir par maz. I.Liepiņš arī norādīja, ka šīs pašvaldības aktivitātes ir publiskas.

Novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis teica, ka apbalvojamo kandidatūras apstiprināšanai domes sēdē izvirzījušas pašvaldības iestādes un pagastu pārvaldes. Kandidatūras izvērtējusi pašvaldībā esošā apbalvošanas komisija. Tā savukārt virzījusi apstiprināšanai domes sēdē 22 Atzinības raksta un 3 Goda diploma saņēmējus.

“Reizēm grūti ir salīdzināt, vai kāds izdara kādu ļoti nozīmīgu, vērienīgu un lielu darbu vai kāds cits gadu desmitiem apzinīgi, rūpīgi un pienācīgi veic ikdienas pienākumus,” teica A.Caunītis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš skaidroja, ka ir jāprot pateikt paldies arī sētniekam, apkopējam par viņa darbu, kas pārējiem palīdz justies labi.

“Man liekas, ka mēs novadā pārāk maz sakām paldies tiem ikdienas darba darītājiem, lai kā kāds arī uztver tos pamatojumus,” sacīja A.Caunītis un piebilda, ka ne vienmēr iespējams detalizēti uzrakstīt, par ko tieši tiek piešķirta atzinība.

Vienlaikus viņš akcentēja, ka gribētu, lai apbalvojamo saraksts katru gadu būtu plašs, no katra pagasta izceļot vismaz 3-4 cilvēkus. Šoreiz starp apbalvojamajiem esot ļoti dažādu jomu pārstāvji. Tie visi esot cilvēki, kuri, sevi nesaudzējot, pilda ikdienas darbu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (9)

 1. Tieši tādas pašas pārdomas ir. Lielākoties Goda diplomus un Atzinības rakstus saņem tie paši pašvaldības darbinieki. Paši ceļ sevi saulītē publiski “par labi paveiktu darbu”. Redz, kuri “čaklākie” novada darboņi, kamēr veikuši savus darba pienākumus. Pārējie var pie tāda tikt, ja sabiedrisko darbu lielākoties veic nesavtīgi un bez atalgojuma.

  43
  2
 2. nu da visvairāk šo lapeli ir pelnījis visuvarošais rakstiņš,apzināti ar mazo burtu…

  2
  4
 3. Vispār jau tas pats Intars var izvirzīt kandidātu apbalvošanai. Kaut kā neizvirza, tik visu laiku neapmierināts. N-tos gadus deputātos sēdējis, kaut būtu ko vērtīgu izdarījis, vai vismaz ierosinājis.

  25
  18
 4. Par sliktu darbu atlaiž, ietur no algas u.t.t. Par labu darbu cilvēks saņem algu. Par izcilu, inovatīvu, papildus darbu saņem apbalvojumus. It kā viss saprotams……..

  10
 5. Varbūt apbalvošanai jāvirza tos, kuri atsakās no pašvaldības komandējuma naudas, ja saņem no citas vietas transporta izdevumu un naktsmītnes apmaksu, kā arī pusdienu naudu. Kuri paši samaksā nieka naudu apdrošināšanai no labas algas. Kuri dara vairāk, kā prasa amats. Kuri cīnās par vispārējo labumu, pieciešot personīgās neērtības….

  14
 6. Piemēram Dzirksteles Diānu, kura sadeg līdzjūtībā pret dzīves pabērniem. Piemēram Gulbenes bibliotekāri Jeļenu, kurai pēc raksta Dzirkstelē bija tik daudz slavinošu komentāru. Bet pirmā ir neērta, bet otrā “maza”. Ne?

  16
  4
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.