Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novadā divas skolas un divi bērnudārzi būs pilnīgi ciet

Izglītības darbinieki no visas Latvijas, arī no Gulbenes, vasarā jau piketēja pie Saeimas. Arī šo akciju rīkoja Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība. Foto: no personiskā arhīva.

No 19.septembra sāksies izglītības un zinātnes darbinieku beztermiņa streiks. Vēl ceturtdien Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības padome ārkārtas sēdē bija nolēmusi 19.septembrī tomēr sākt pedagogu beztermiņa streiku. Gulbenes novadā skolotāju streikam ir pieteikušies 216 izglītības iestāžu darbinieki no 13 izglītības iestādēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības Gulbenes novada arodorganizācijas priekšsēdētāja Sandra Aņisimova “Dzirkstelei” stāsta, ka streikot pieteikušies ne tikai skolotāji, bet arī izglītības iestāžu tehniskie darbinieki. “Un šis skaits katru dienu mainās,” saka S.Aņisimova.

S.Aņisimova skaidro – tā kā vairāku gadu garumā līdzšinējā sadarbības procesā ar Izglītības un zinātnes ministriju nav bijis iespējams atrisināt domstarpības, kas attiecas uz spēkā esošu normatīvo aktu ievērošanu, nesabalansētu darba slodzi un zemo darba samaksu, tad no 19.septembra tiks uzsākts izglītības un zinātnes darbinieku beztermiņa streiks. Streiks ir galējs līdzeklis, kad visi pārējie sociālā dialoga veidi nav devuši rezultātu. Tā mērķis ir uzrunāt sabiedrību un likt ieklausīties.

“Streika laikā Gulbenes novadā divās pirmsskolas izglītības iestādēs nodarbības un bērnu pieskatīšana nenotiks, bet pārējais ikdienas darbs tiks daļēji paralizēts. Līdz ar to arī bērnu vecākiem var rasties grūtības, jo bērni nevarēs apmeklēt pirmsskolas izglītības iestādes. Savukārt skolās mācību process nenotiks pēc ierastā stundu saraksta un daļai skolēnu nāksies palikt mājās, jo nebūs pedagogu, kas vada mācību procesu. Arī divās novada skolās mācību darbs vispār nenotiks,” stāsta S.Aņisimova un norāda, ka nestrādās Gulbenes 1. pirmsskolas izglītības iestāde, Lejasciema pirmsskolas izglītības iestāde, Lejasciema pamatskola un Rankas pamatskola. “Šajās mācību iestādēs stundas nenotiks, bērnus nepieskatīs, pedagogi uz darbu neies un neveiks darba pienākumus,” saka S.Aņisimova.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa arī uzsver – pozitīvi, ka ar savu pārliecību un vienotību kopā ar darbiniekiem ir daži izglītības iestāžu vadītāji, kas arī izteikuši savu atbalstu un gatavību piedalīties streikā. “Līdz ar to varam secināt, ka šie vadītāji ir un būs vienmēr kopā ar saviem darbiniekiem. Ar šī streika būtību skolotāji ne tik daudz nobažījušies par darba samaksu, kā par sakārtotu nozari, lai varētu normāli strādāt bērnu labā. Atbalstīsim mūsu bērnu skolotājus un, pirms sāksim kritizēt un pārmest, izanalizēsim situāciju!” aicina S.Aņisimova.

Runājot par bērnu tiesībām uz izglītību, S.Aņisimova “Dzirkstelei” uzsver, ka skolotāji māk plānot stundas tā, lai viela tiktu izņemta un bērnu izglītība streika dēļ neciestu.

– Inita Savicka

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzziņai

Gulbenes novada pašvaldība informē, ka streikā piedalīsies izglītības iestāžu darbinieki no Gulbenes 1. pirmsskolas izglītības iestādes, Gulbenes 2. pirmsskolas izglītības “Rūķītis”, Gulbenes novada pirmsskolas izglītības iestādes “Ābolīši”, Stāķu pirmsskolas izglītības iestādes, Lejasciema pirmsskolas izglītības iestādes “Kamenīte”, Gulbenes novada vidusskolas, Rankas pamatskolas, Stāķu pamatskolas, Sveķu pamatskolas, Lejasciema pamatskolas, Lizuma pamatskolas, Gulbīša pamatskolas un Tirzas pamatskolas.

Streika sākuma datums ir 19.septembris, bet beigu datums netiek paziņots.

Vecākiem, kuru bērni apmeklē minētās izglītības iestādes, lūgums sekot līdzi oficiālajai izglītības iestāžu informācijai, lai būtu informēti par plānotajām izmaiņām bērna mācību dienas plānojumā. Ar neskaidriem jautājumiem jāvēršas pie savas izglītības iestādes vadītāja.

Avots: Gulbenes novada pašvaldība

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (41)

 1. Man rodas jautājums – vai šīs dienas kamēr pedagogi streikos, viņiem viņas būs apmaksātas? Ja nē, tad, protams, streikojat cik gribat, bet, ja par to, ka viņi vienkārši nenāk uz darbu un tas vēl tiek apmaksāts, tad tas ir NEGODĪGI.

  30
  22
 2. Labs jautājums, es arī to vēlētos saprast un zināt. Par to jau neviens nerunā. Būtu jauki, ja kāds ieviestu skaidrību arī šajā jautājumā. Viegli jau pateikt, tagad vecāki 2 brīvdienu laikā izlemjat ko darīsat ar savu darbu, jo Jums ir pašiem tagad jāpieskata savi mazie bērni.

  17
  19
 3. Pedagogi neies uz darbu? Kas tie par brīnumiem? Vai nu esi Rīgā streikā vai skolā. Nav tāda varianta kā gulēt mājā!

  21
  18
 4. Tur kur nestreikos nekas netiks paralizēts daļēji .Tur viss notiks kā ierasts. Rakstāt un noskaidrojās informāciju pirms gudri drukāja.

  2
  12
 5. Vēlu veiksmi skolotājiem streikā ceru noliks izglītības ministriju pie vietas un izcīnīs sew pienācīgas algas.

  35
  21
 6. Paskatieties amatpersonu deklarācijas, sapratīsiet cik kurš saņem. Par kādu streiku var būt runa ? Vecākiem nav tādu algu.

  30
  21
 7. Neviens neliedz arī citām nozarēm Latvijā cīnīties par cilvēka cienīgu atalgojumu! Prieks ka vismaz skolotāji spēj par sewi šajā valstī pastāvēt Lai izdodas!!!!

  To vilis – jūsu alga jūsu darīšana, bet tas nenozīmē ka ja jūs pats pelnat mazāku algu tad arī citiem jāpelna mazas algas. Standarta Latvietis ka tik citam sliktāk nekā pašam.

  34
  18
 8. Visi jau nevar būt tik alkatīgi, ka daži labi. Gribētu redzēt ( godīgi ) kā streiku piesaka visi veikalu pārdevēji, jo darba slodze pilnīgi noteikti ir nesavienojama ar atalgojumu. Tur es pat streiku atbalstītu, nevis šeit….braucot gar abām skolām (skolas, līkā iela), ir taču redzams, ka stāvvietas ir gandrīz pilnas ( tātad katrs pedagogs var atļauties braukt ar auto, ko daudzi nemaz uz šodienu nevar atļauties ), un auto lielākā daļa ir tik glauni, ka par atalgojumu vienkārši nevar sūdzēties….tad jau rodas jautājums kur var atļauties pedagogs ar tik sūdīgu algu braukt ar glauniem džipiem?
  Kā lai izturas ar cieņu pret šādiem pedagogiem?

  28
  16
 9. Nevajag pūst miglu acīs, noraidot visus piedāvājumus ir pilnīgi skaidrs (jau pirms tam bija), ka streikam nav nekāda sakara ar skolotāju labklājību, bet gan tīrkākā politika un personīgās intereses.

  25
  13
 10. Ieviešu skaidrību. Pedagogi par streika dienām ATALGOJUMU NESAŅEMS!

  13
  8
 11. Pirms raksti varbūt izlasi izglītības ministrijas piedāvāto atalgojuma sistēmu??? Tas bija vienkārši apčakars ne piedāvājums! Nedomāju ka būtu jāpieņem šāds tukšs piedāvājums! Ir jācīnās visiem par visu nozaru algām tad arī būs adekvātas algas Latvijā!!!

  16
  8
 12. Skaudība traka lieta 😀 😀 😀
  Kapēc vienmēr tiek piesaukti veikala pārdevēji? Piedod veikala pārdevējs strādā privātajā sektorā!!! Un Nav vajadzīga ne izglītība ne zināšanas,nav jāuznemās atbildība neparvienu! Nav jaatbild neparko! Nav ko pie katra raksta salīdzināt pedagogus ar veikala pārdevējām, vispār nesalīdzināmas nozares! Patīk Jums tas vai nē pedagogam ir jāpelna pieklājīga alga un nav ko pie mašīnām piesieties! Starpcitu daudzas no tām mašīnām pieder skolēniem kas brauc uz skolu ar vecāku mašīnu!!!

  26
  23
 13. LV -Patriotiem,informācījai! Streika laikā-Samaksu saņem no Arodbiedrības! Tam kuram liekas negodīgi-tad beidz sēdēt pagastmājā-eij pastrādā skolā! Vai citur-piemēram Pašvaldības policījā! Tur visu varēsiet atļauties-kā pienu-tā zākāt Pilsoņus. Caunītis ar Šviku Piesegs. STREIKAM BŪT-UN JĀBŪT.

  17
  14
 14. Kāpēc vēlme dzīvot kā cilvēkam būtu kas slikts? Tā nav alkatība diemžēl

  20
  7
 15. Nespīd učenēm pirmdien braukt uz Rīgu! Būs atkal jāiet tie sīkie jāvaktē!:)

  10
  10
 16. Tiešām paskatoties amatpersonu deklarācijas, var secināt, ka 2 un vairāk štukas mēnesī neļauj dzīvot labklājīgi tādā mazā pilsētā kā Gulbene = pilnīgi piekrītu. Vajag vēl labāk dzīvot.

  9
  14
 17. Alga par likmi ir 900 euro par vienu slodzi! Ja kāds strādā bišķiņ vairāk lai normāli spētu izdzīvot tas nenozīmē ka tā vajadzētu.
  Tikpat labi ja pārdevēja strādā 2vas slodzes tad jau arī alga ir laba! Vai Mediķis ja strādā 5cas slodzes tad alga ir super ????
  Bet runa ir par vienu slodzi kas ir katram cilvēkam cilvēcīgs darba režīms!

  14
  5
 18. Nu vispār kas tas par darbu, kurā var strādāt divas trīs slodzes? Es savā darbā fiziski nevaru vairāk izdarīt, jo nav tāda laika, Varbūt tā viena slodze ir par mazu?

  8
  11
 19. Ja alga ir maza cilvēks ir spiests strādāt vairāk! Daudzu nozaru darbinieki strādā vairāk par vienu slodzi jo alga ir par mazu lai nomaksātu rēķinus un izdzīvotu, bet tai noteikti nevajadzētu būt normai!!!

  16
  1
 20. es vienalga nesaprotu, laikam esmu vecmodīga. Visās citās nozarēs, ja cilvēkam neapmierina atalgojums vai darba slodze, viņš iet projām un meklē citu darbu, kas apmierina, nevis uzreiz kaut ko pieprasa un rīko traci.

  16
  12
 21. viena slodze=900eiro, tas ir 40 stundas nedēļā, ja pelna ap 2 štukām, tad ir vairāk kā 2 slodzes = pa kuru laiku tad guļ? vai tad skolā arī pa nakti kāds strādā, es nesaprotu, kur tad tiek ņemtas tās stundas lai būtu vairākas slodzes, tad jau pēc aprēķiniem jāsēž un jāguļ skolā, jo vienārši laika tad neatliek nekam citam. Bet skolas dienās braucot gar skolu, tur jau ap 15.00 vairs gandrīz neviena nav. Man pat reāli pēc stundu skaita pat viena pilna slodze nesanāk nekā. Par bērnu dārziem pilnīgi piekrītu, tur tiešām cepuri nost visām audzinātājām/auklītēm, tur tiešām ir sirdsdarbs, no rīta 7 līdz vakara 19.00 tiešām pilda savu darbu. Tas ir apbrīnojami un raisa cieņu.

  14
  11
 22. man patika Adrianas komentārs, ka paši bērni ar vecāku mašīnām brauc uz skolu un aizpilda stāvvietas…..man nav saprotams kā to var izdarīt pie līkās ielas skolas? tur visas ielas garumā stāv pašu darbinieku auto un otrā pusē stāvvietā ir 70% aizpildīts lielākoties. Nav vecākiem pat reāli kur no rītiem apstāties, lai izlaistu savus mazos bērnus pie skolas ( jo tā ir tikai no 1.kl. līdz 5.kl., kuri nu nekādi nevar ar vecāku auto aizbraukt paši pie skolas).

  13
  10
 23. Nav par dārziņiem arī vairs taisnība. Pēc 17.00 vairs praktiski neviena nav. Uz pēdējiem pēc 17.00 darbinieces šķībi skatās.👹

  10
  5
 24. Komentētājiem nav skaidrs, kas ir streiks un kāda ir tā būtība.Mašīna pedagogam nav luksus prece, bet transportlīdzeklis, lai tiktu uz darbu vai pārbrauktu uz citu skolu mācīt, jo pedagogu trūkums ir visā valstī.

  16
  8
 25. Vienmer jums par maz naudas, un citiem cilvekiem algas nav jaceļ? Vai tikai skolotajam, un arstiem, kuri vel kukuļus ņem.

  11
  13
 26. Kā es priecājos,ka viņiem TĀDA vilšanās!!!! Ejot piektdien mājā, ņirgājoties teica viens otram,kur tik katrs nebrauks atpūsties,vēl nesākuši strādāt!!! Še tev,meitiņ, vasarsvētki!!! Man kauns par kolēģiem!!!! Atvainojos, bet tā ir. Tiešām no mūsu skolas tikai trīs taisījās streikot, bet manā skatījumā tādiem skolotājiem nevajadzētu būt šajā darbā. Nav ne kvalitātes,ne cienījamas uzvedības! Esmu mūžu nostrādājusi un neesmu sajutusies slikti ,darīt to darbu,ko mīlu. Un nav taisnība ka skolā nav jaunu cilvēku,pat jauni vīrieši ir un ,cepuri nost. Strādā ar patiku jau daudzākus gadus . Bērni klasē,kā ūdeni mutē ieņēmuši. Tik klusi un klausa uz vārda! Tā kā tas ir aicinājums. Un kauns šajos laikos kliegt par algu,zinot un redzot,cik smagi strādā apkārt cilvēki.

  12
  16
 27. Tieši tāpēc jau neatļauj uzrādīt algas,ka piemaksu ir daudz. Ne jau slodžu. Nemaz neatļauj . Par ” melnajiem” nevajag uztraukties. Viņi nekad no vadības bez darba nav palikuši. Ir pienākuši tādi laiki,ka tehniskajam darbiniekam ir jastrādā viss,ko liek. Pat jāiet stundās. Jo,tagad ir tāda prakse,ja kāds saslimst,tad citiem ir jāpadara arī tas darbs un, protams, bet samaksas. Netiek ņemts neviens cits darbinieks. Tikai gribēju pajautāt,kur paliek tā nauda,kas paredzēta aizvietotājam? Kādas afēras galā notiek?

  7
  13
 28. Nomierinieties taču beidzot! Dibiniet arodbiedrības un cīnieties par savām tiesībām! Kāpēc pedagogu algas jāsalīdzina ar zemākajām algām valstī, nevis ar augstākajām??? Un mašīnām ar pedagogu algu nepietiek. Tām ir finansējums no citiem ienākumiem. Pedagogiem novēlu- viens par visiem, visi par vienu!

  18
  5
 29. Kādi pedagogiem vēl ir “citi” ienākumi priekš luksus auto iegādes?

  5
  12
 30. Nekustamie īpašumi mantojumā, citu ģimenes locekļu alga u.t.t.(ir arī līzingi iespējami) .Daudziem arī saimniecības. Varbūt tagad ir skaidrs? Un čakli jāstrādā, nevis jāpēta mašīnu markas…

  14
  5
 31. Pa kuru laiku tad saimnieko saimniecībās, ja tik traki skolā pārstrādājas?

  7
  15
 32. Durakiem nav ko skaidrot!!!!

  18
  3
 33. Tiešām laikam neieskaidrot! Streiks ir atcelts un miers tiem, kam maza sajēga par garīgo un fizisko darbu un vēl par daudz ko…

  13
  2
 34. Nu jau pietiks šo ziņu turēt – LIZDA streiku atsauca jau vakar.

  7
  3
 35. Tad jau tā ir taisnība, ka ar visādām muhļāžām un piemaksām, pat pirms šitā pielikuma, varēja 2 pakas sakasīt? Nav slikti!

  5
  12
 36. Ja jau skolotāji ir tik īpaši, varbūt no viņiem var prasīt īpašu samaksu par pakalpojumiem! Būs lielāks labums visiem darba darītājiem! Kā sacīt, labs labu nemaitā!

  4
  8
 37. Pēc darbinieku Biruma rūķītī būtu jāpadomā kādēļ 5 aizgāja dekrētā un divas no darba pavisam ? Tur kā sieviešu cietumā…

  3
  1
 38. Pats labākais ir – skolotājiem pielikt algas 🤣kas ir skolotājs ? Sēž sapulcē , kursos,(darba laikā) pa to brīdi bērni kopā atrodas ar skolotāja palīgu -cilvēku kas ir mazāk novērtēts kā skolotājs …skolotāja palīgs tīra arī telpas pa to brīdi kas viņam tiek atvēlēts jo skolotājs vazājas ar bērniem pa parku nejau viens bet ar palīgu .jautājums pa kuru laiku visu var paspēt ? Un palīgam alga 500 eiro . Skolotājiem sapulces katru nedēļu un nedēļā vairākas dienas, tiek rīkotas vecāku sapulces , kas pieskata bērnus pāri savām darba laikam ? (Skolotāja palīgs) bez piemaksas, skolotājiem taču algas mazas a tam nabagam jākalpo un nedod dievs atteiksies tak būs vadītāja kabineta un izlamāts …

  2
  1
 39. Rūķitī nevis kā sieviešu cietumā, bet gan kā elles priekškambarī😅

  1
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.