Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada domes deputāti nosaka termiņu gruvešu novākšanai Dzelzceļa ielā 1B

Nav patīkami sēdēt galda galā Gulbenes novada domes sēdē tieši iepretim priekšsēdētājam, bet uzņēmējs Māris Rinkulis iztur šo pārbaudījumu un sola pildīt novada būvvaldes un vietējo deputātu uzlikto pienākumu sakopt savu īpašumu Gulbenē, Dzelzceļa ielā 1B. Foto: Diāna Odumiņa.

Pagaidām vēl Gulbenes novada domes deputāti nelemj par gruvešu piespiedu novākšanu Emzes parka tuvumā Gulbenē, Dzelzceļa ielā 1B. Tādi bija viņu secinājumi, uzklausot šīs teritorijas un būvju īpašnieku Māri Rinkuli novada domes 27.oktobra sēdē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā jau iepriekš vēstīts, šajā adresē atrodas pirms kāda laika ugunsgrēkā cietušas būves. Tā kā īpašnieks ilgstoši šo teritoriju pats nesakopa, novada dome jau atkārtoti tika vērsusi viņa uzmanību uz šo pienākumu.

Deputāti vienojās tomēr dot M.Rinkulim vēl pēdējo termiņu – līdz 12.decembrim, lai teritorija tiktu sakārtota paša spēkiem. Tāds bija domes deputāta Normunda Mazūra priekšlikums šajā domes sēdē. 9 deputāti atbalstīja šādu kolēģa priekšlikumu, bet 3 bija pret. Domes sēdē nepiedalījās un nebalsoja deputāti Normunds Audzišs, Daumants Dreiškens un Lāsma Gabdulļina.

Ir arī citi grausti pilsētā

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Nu tad vīrs un vārds!” sacīja novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis, vēršoties pie M.Rinkuļa.

Savukārt deputāts Intars Liepiņš bilda – domes striktā attieksme pret viena privātīpašuma saimnieku sabiedrībā ir izraisījusi diskusiju. Daudzi ir norādījuši, ka Gulbenes pilsētā ir ne viens vien grausts, ar kuru pašvaldība netiek galā, un nav saprotams, vai arī tur īpašnieki saņem brīdinājuma vēstules un izjūt kādas sankcijas, piemēram, palielināta nekustamā īpašuma nodokļa piemērošanu. Deputāts ir pārbaudījis, ka pamestajai ēkai Ūdensvada ielā (blakus Gulbīšu parkam) nav piemērots paaugstināts nekustamā īpašuma nodoklis. “Šis grausts ir centrā. Varbūt aktualizējam!” teica I.Liepiņš.

N.Mazūrs sacīja, ka arī viņš par šo jautājumu ir interesējies. Piemēram, par degušo ēku pāri ceļam pretī Gulbenes vecās kapsētas kapličai uzzinājis, ka jaunais īpašnieks ir uzrunāts. Pagaidām reakcijas neesot.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nojaukšana nav vienkārša

Novada domes priekšsēdētāja vietniece Guna Švika teica – viņa divas reizes īsi pirms domes sēdes ir bijusi apskatīties, vai notiek sakopšana Dzelzceļa ielā 1B, un secinājusi, ka tur cilvēki strādā un ka darbi pavirzījušies diezgan strauji uz priekšu.

M.Rinkulis sacīja, ka līdz sniegam teritorijai jābūt savāktai, pēc tam atlikšot tehniskās lietas, ar kuram arī viņš tikšot galā. Īpašnieks gribēja termiņu līdz 30.decembrim un teica, ka līdz tam laikam tiks sakārtota arī sēta. Deputāti līdz gada beigām termiņu novirzīt nepiekrita. M.Rinkulis skaidroja, ka nav jau vienkārši, jo degušās konstrukcijas ir “uzmanīgi jādemontē, nevar katrs iet virsū, un visu laiku ir pa pelniem jādzīvo”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Novada būvvaldes vadītājs Jānis Ziemelis sacīja, ka Dzelzceļa ielā 1B trešo nedēļu notiek darbi, novāktas divas trešdaļas konstrukciju, tie esot apmēram 70 procenti.

A.Caunītis atgādināja, ka līdz domes sēdei ir paudis viedokli vairāk nepagarināt M.Rinkulim doto termiņu teritorijas sakārtošanai. “Domas neesmu mainījis,” viņš akcentēja un pamatoja – prakse liecina, ka pēc termiņa pagarināšanas notiek atslābšana.

– Diāna Odumiņa

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Fakti

* “Dzirkstele” nesen devās aplūkot teritoriju Dzelzceļa ielā 1B un konstatēja, ka vietām šim īpašumam vispār nav sētas. Laikraksts novēroja teritorijā vēl kūpošu ugunskura dedzināšanas vietu un visapkārt atkritumus, kurus noteikti nedrīkst dedzināt: šīferi, autoriepas, mucas, kurā glabāts nezināma satura šķidrums.

* Saskaņā ar “Lursoft” datiem Māris Rinkulis ir SIA “LZM” valdes priekšsēdētājs. Uzņēmuma juridiskā adrese ir Gulbenē, Dzelzceļa ielā 1B. Firma ir dibināta 1995.gadā. Tā nodarbojas ar mežizstrādi un pārējām transporta darbībām. Pagājušajā gadā SIA “LZM” darbojusies bez finanšu apgrozījuma.

 • Avots: “Lursoft” un “Dzirksteles” arhīvs

“Dzirkstele” jau rakstīja ŠEIT un ŠEIT

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (13)

 1. Dzelzceļa ielā 3 drūp, birst, dalās, tiek demolēts grausts! Cik ilgi jau? Gadus 2, vairāk?

  10
 2. Kādi 2+ gadi?!? Ziemā tur dega, pat gads nav! Bet piekrītu, ka pilsētas vadībai būtu jādomā/jāpalīdz sakopt šo īpašumu, tomēr tur garām dodas liela pilsētas ciemiņu plūsma.

 3. gruts,smags lemums,ka vini to paveica- steidzami ,katram pa zida medalim…

  14
  1
 4. Deputātam pa kreisi stipri noraizējies vaigs-lēmums grūts un atbildīgs!!!

 5. Dzelzceļa ielā 3 , māja dega 23.aprīlī. 2021.gadā! Šādu informāciju var atrast dzirksteles arhīvos. Skats ir briesmīgs, nekas tur netiek darīts! Un nezin kāpēc domes deputāti to nepamana.

  12
  1
 6. Izskatās pēc linča tiesas!Vecā veļas māja stāv ,kā bieds pašā pilsētas centrā vismaz desmit gadus.Tur garām neiet ne deputāti ,ne Dzirkstele!

  20
 7. Kadreiz domaju,ja nomaina slikti stradajosus deputatus pret citiem,iespejams gut pozitivu iznakumu.Diemzel,ka matematika – stulbenu skaits nemainas…

 8. Bet vecā kulinārija uz Skolas ielas gan ir skaisti,kur apgrozās visvairāk cilvēku tai skaitā Gulbenes viesi un celiņš pretī parkā jau par to diskutēja un tālāk pašvaldība sev griezdama baļķus ārā vedot izārdija ceļu ,vai tad tā ir attieksme pret tautu,bet ko tur runāt dzīvojam taču izputējušajā latvijā,ka tik valdīdai pilnas kabatas.

 9. Purvam grimt, grimt un nogrimt peklē.Šinī miestā nekā nav bijis un nebūs

 10. Kas sakārtos braucot no balvu puses labajā pusē kur izgrieza krūmus drausmīgs paskats vecas sbrukušas siltumnīcas????

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.