Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada domes deputāti pārskata bērnudārzu audzēkņu un skolēnu ēdināšanas izmaksas

Foto: “Pixabay.com”.

Ar 1.septembri Gulbenes novada bērnudārzos un skolās spēkā ir jauns cenrādis ēdināšanas pakalpojumu saņemšanai. Deputāti par to nobalsoja novada domes 11.augusta sēdē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldības ekonomiste Loreta Ozola domes sēde deputātiem skaidroja, ka izmaiņas veiktas sakarā ar pārtikas produktu un ēdiena pagatavošanas sadārdzināšanos. Dārgāka ir kļuvusi elektrība, ūdensapgāde un atkritumu apsaimniekošana.

Deputāti lūdza skaidrojumu, vai vecuma posmā no 1 līdz 3 gadiem bērniem ēdināšana pilnībā būs jāapmaksā vecākiem un pašvaldība nesniegs atbalstu. Novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis teica – atbalsts pienāksies tikai tiem bērniem, kuru ģimenēm sociālais dienests paredz atvieglojumus. Secinājums bija: piecgadniekiem, sešgadniekiem, kuriem ir obligātā apmācība, pašvaldība apmaksā pusdienas, bet par tiem bērniem, kuri neiziet obligāto apmācību, vecākiem būs jāmaksā pilna maksa tāpat kā līdz šim. Deputāti teica – tiem vecākiem, kuriem bērnudārzu apmeklē vairāki mazuļi, maksājumu slogs būs ļoti liels. Esot jādomā par pašvaldības atbalsta nodrošināšanu.

A.Caunītis skaidroja: “Līdz gada beigām nemainām pašvaldības saistošos noteikumus par sociālo palīdzību. Uzsākam diskusiju!” Viņš pauda atziņu, ka pašvaldībai jāatbalsta ar pabalstu vecāki ne tikai bērniņa piedzimšanas brīdī, bet arī visā turpmākajā laikā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Runājot par ēdināšanu skolās, A.Caunītis skaidroja, kāpēc vajadzīgas brokastis. Esot tāds pieprasījums un nepieciešamība, jo daudzi bērni ceļas ļoti agri, lai ierastos skolā. L.Ozola bilda, ka salīdzinoši maz skolēnu skolā ēd brokastis un vakariņas.

Kā zināms, bērnudārzos brīvpusdienas paredzētas obligātās izglītības vecuma audzēkņiem. Pašvaldība nodrošina arī trūcīgo audzēkņu ēdināšanu, kā arī atvieglojumi pusdienu izdevumu segšanai tiek paredzēti bērniem no daudzbērnu ģimenēm un bērniem invalīdiem.

Pirmo četru klašu skolēniem pusdienu izdevumi tiks segti no valsts budžeta līdzekļiem. Gulbenes novada pašvaldība nodrošina brīvpusdienas visiem pārējiem skolēniem līdz 9.klasei. Vidējās izglītības iestādēs un profesionālās izglītības iestādēs ēdināšanā pašvaldība atbalsta skolēnus no trūcīgām un daudzbērnu ģimenēm. Tas attiecas arī uz audzēkņiem, kuri mācās profesionālās izglītības programmā ārpus novada, jo te uz vietas tādu iespēju nav.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

– Diāna Odumiņa

Ēdināšanas maksa ar 1.septembri

* Gulbenes novada bērnudārzos (4 ēdienreizes dienā vienai personai):

– bērniem vecuma posmā no 1 līdz 2 gadiem – 5,40 eiro;

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

– bērniem vecuma posmā no 3 līdz 6 gadiem – 6,01 eiro.

Bērnudārzu darbiniekiem katram vienas pusdienas maksās 3 eiro.

* Gulbenes novada vispārējās izglītības iestādēs (4 ēdienreizes dienā vienai personai):

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

– bērniem vecuma posmā no 1 līdz 2 gadiem – 5,40 eiro*;

– bērniem vecuma posmā no 3 līdz 6 gadi – 6,01 eiro**;

– 1.-4.klašu skolēniem – 6,99 eiro;

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

– 5.-9.klašu skolēniem – 7,10 eiro;

– 10.-12.klašu skolēniem – 7,20 eiro.

Vispārizglītojošo skolu darbiniekiem viena ēdienreize maksās 3 eiro (izņemot Sveķu pamatskolu, kur skolas darbiniekam vienas pusdienas maksās 3,27 eiro, bet viens launags – 1,69 eiro).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Informācijas avots: Gulbenes novada dome

* un ** bērnu pirmsskolas vecuma grupas ir Tirzas pamatskolā un Lizuma vidusskolā

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (34)

 1. Un sev tik ceļ algas, bet bērniem ēšanai nepietiek!

  39
  1
 2. Lūdzu,ja uz šodienu var atļauties būt ģimene ar daudz bērniem,tad lai paši rūpējas. Kāpēc mums savi nodokļi jāatdod šādām ģimenēm? Zinu ģimenes,kas vēl lielās,ka viņiem jau visu atmaksā kā trūcīgai ģimenei. Bļāviens,trūcīgā ģimene. Sieva iesniedz alimentus,valsts maksā, bet vīrietis turpat dzīvo un izmanto arī to naudu. Strādā meža daudzus gadus, oficiāli neskaitās darbā,jo ir jāmaksā valstij parāds par jau citiem bērniem. Tad jau visas ģimenes lai tā dara. Kāpēc citiem pašiem jābēdā par saviem bērniem? Pietiekoši redzu skolā tādas “” ģimenes “”. Tikai pieprasīt- man pienākas.

  33
  27
 3. Ja esi veca ālava, tad nevajag uzbrukt daudzbērnu māmiņām.

  29
  18
 4. Tad sānā ja līdz šim maksāju turpat pie 54 eiro tad tagad otrā tik?

  8
  1
 5. Juri, Tev kas , neiet tik ļoti pa dzīvi? Laikam neesi īsts vecis un nevari nopelnīt kā pienākas! Liec mierā Ukrainu. Ja visi būtu tādi , kā tu, tad utainie (orki) mums te būtu pilns jau

  11
  14
 6. Labak saziedot hohliem dronam,ne mūsu bērniem pusdienas atmaksat.

  16
  8
 7. Nebūtu jau problēmu samaksāt par dārziņu, ja tiktu celtas arī algas. Nav jābūt baigi gudram, lai saprastu, ka mēnesī nevar izdzīvot ar kaut kādiem nabagu pabalstiem(algām). Mums prasības kā Eiropā, cenas 2-3 reizes visam klāt, elektrība-šausmas!!!Tikai minimālā alga gandrīz viszemākā. Tie, kuri sastādīja šīs izmaksas, lai uzraksta izdzīvošanas formulu. Izskatās, ka bērnudārzi drīz būs tukši, ja par bērnu no 3 līdz 5 gadi mēnesī būs jāmaksā 120.20(6.01*20d.).Ukraiņus baro par velti un mazajiem bērniem astronomiskas summas jāmaksā. Kaut kā neliekas pareizi.

  40
  1
 8. Jātur mājās bērni.būs lētāk.Tagad galvenais ukraiņi

  21
  6
 9. Kad pagastos likvidēja skolas, kur bija arī grupiņa pirmsskolas vecuma bērniem, gudrie no domes teica, ka atbalstīs ar transportu. Visos pagastos jau nav bērnudārzu, bērns aizmidzis ir jārauj no gultiņas ārā, lai paspētu laikā.Ja bērns no rīta ir slims, piem. klepo, jāpiezvana un jāpasaka, ka nebūs, bet par ēdināšanu jāmaksā tāpat. Lai nu ko, bet tie,kam mājās ir bērni, saprot, ka to nevar paredzēt. 6.01 eiro jāmaksā neparko. Un man sāk likties, ka bērnudārzs būs tikai bagāto vecāku bērniem. Diskusijām par šo tēmu ir jāturpinās, vēlams ar Dzirksteles starpniecību.

  30
 10. Un liels “paldies” par visa sagraušanu jāsaka Kanaviņai. Protams arī kāpostam un citiem dārzeņiem.

  24
  1
 11. Vēl gribētos zināt, no kādiem fondiem un cik ilgi ukraiņus baros par velti. Tie, kas strādā, viņiem taču algu arī maksā, vēl lielāku kā latviešiem. Varbūt Dzirkstelē varētu publicēt tās izmaksas, cik mēnesi tiek tērēts ukraiņiem un cik novadā ir pirmsskolas vecuma bērnu. Varbūt domes sēdēs šo jautājumu var vēlreiz skatīt, jo nepietiekoša bērnu skaita pēc bērnudārzi arī nevarēs pastāvēt.Vecāki,esiet aktīvāki un rakstiet.

  17
  4
 12. Kamēr mēs maksāsim bērnudārzos pilnu maksu par ēdināšanu. Tikmēr jaunpienācēji Rankas pusē dāsnās pārtikas pakas izsviesž mēslainē nemaz neizmantojot. Pasaka ka tas viss esot nekam nederīgs un negaršīgs!!! Nu forši…

  14
  1
 13. Ne vienmēr “trūcīga” ģimene ir trūcīga! Šo statusu kārto ne jau pārtikas paku pēc, bet gan atvieglojumu pēc.Reizēm jābrīnās, kādi cilvēki saņem šīs pakas, kam mājās mašīna,meži īpašumā utt., utt.. Un no tiem piena un olu pulverīšiem jau nu liela jēga nav. Un tieši tie nabagākie ir reizēm tie izvēlīgākie. Vai tu nabags vai bagāts, vēlme pēc kaut kā garšīga ir visiem.

  2
  3
 14. Nav jau runa par trūcīgajiem un viņu pakām, bet gan cittautiešiem , kam tiek viss tagad dots. Viņiem šādas lietas neiet pie sirds un tiek mests mēslainē viss. Un tos kas liekas virsū daudzbērnu ğimenēm liekaties mieru, to ğimeņu nav tik daudz lai kādam nodokļu maksātājam ko atņemtu. Drīzāk nākotnē šie daudzbērnu ğimeņu bērni būs nepieciešami lai nodrošinātu jūsu pensijas un uzturēs jūs. Un turklāt daudzas ğimenes nemaz netiek pie tiem statusiem par kuriem te tik daudz tiek runāts un cīnās pa dzīvi kā māk. Jo ja tev ir zeme, mašīna, mežs, tad tu nemaz netiec pie šādām lietām, tikai pa lielam tie kam itka nekā nav. Lai cik grūti ietu atbalstu nesaņem un ir arī ğimenes kas principa pēc neies neko valstij lūgt. Un vērts paskatīties statistikas datus cik vispār ir daudzbērnu ğimeņu latvijā lai varētu teik ka tās tērē nodokļu maksātāju līdzekļus.

  15
  3
 15. Negribat ziedot dronam, tak neziedojiet, ar varu no kabatas ārā nevelk!

  9
  5
 16. Iebāžat sev to dronu tumšākajā vietā, atsaldētie mērkaķi!

  7
  6
 17. Un kā Kāposts ar Kanaviņu tagad ietekmē pusdienu cenas?

  2
  3
 18. Slikti, ka nesaprati, ka tas bija par skolu likvidēšanu. Par to ka bērniem jāceļas nakts vidū un tāpēc atbraucot uz skolu vēl vajag arī brokastis.

  14
 19. Ko darīt mātēm kas vienas audzina bērnus!? Strādā saņem savu minimālo algu, samaksā dārziņu, visus komunālos rēķinus, un dzīvo badā. Es teiktu, ka ar to mūsu algu pat rēķinus nav iespējams samaksāt.Ir jāizvēlas iet strādāt, un bērnu vest uz dārziņu. Vai atteikties no darba un dzīvot ar bērniem uz ielas. Jo tie mūsu lēmēju lēmumi ir uz katras kritikas robežas. Viņi ir zagļi, liekēži, un vairāk nekas.

  22
  1
 20. Tak ej prasi savam darba devējam to algu lielāku, liekule!

  15
 21. Daudz vientuļas mammas nonāks uz ielas, pateicoties mūsu plānprātiņiem, zagļiem un liekēžiem.

  11
  1
 22. Xujess Tu noteikti arī esi viens no tiem zagļiem. Ja jau iepīkstējies. Vai arī neesi savā dzīves laikā ne vienu dienu pat strādājis.

  6
  4
 23. To kk-dronam ziedo privātpersonas vai uzņēmumi. Tā , ka nejaucies te un savus bērnus nodrošini pats ar pārtiku!

  7
  4
 24. Vai bērnudārza apmeklējums ir obligāts? Ja ir iespējams, varbūt var dzīvot mājās, ja ir, kas pieskata. Kāda jēga laist bērnu dārziņā, zinot,ka nevarēs samaksāt.

  6
  3
 25. Pieraduši visu saņemt par brīvu. … Kad mani bērni gāja dārziņā, visu līdz pēdējam centram maksāju. Šitā prakse ar visa dotēšānu un atmaksāšanu ir jāizbeidz! Kāpēc man, kā nodokļu maksātājam, kas smagi strādā, jāuztur loderu bērni? Beidz šeit gausties. Ja nevar savu bērnu uzturēt, tad nab6 ki viņu laist pasaulē.

  6
  8
 26. Es arī maksāju nodokļus, diez kur tie paliek? Jebkurā gadījumā, ja cilvēks mēnesi strādā, tad viņam mēnesi ar algu ir jādzīvo, bet šeit ir runa par izdzīvošanu. Tev ir jāizvēlas, ko tu maksāsi, jo visam nesanāk. Pensijas gan katru gadu indeksē. Drīz jau pensijas būs lielākas par algām. Un tu dusma, padomā,ko tu raksti. Pierādi, ka tu smagi strādā un par kādiem loderu bērniem ir runa?

  9
  4
 27. Nav man nekas jāpierāda. Zinu, ka maksāju nodokļus no pirmās strādāšanas dienas! Nekad neesmu neko par brīvu lūdzis un saņēmis. Uzskatu, ka beidzot jā uzņēmās atbildība pašiem par sevi un saviem bērniem. Pietiks visu tikai pieprasīt!

  5
  5
 28. Tie ir loderi, kuri tikai pieprasa visādus pabalstus. Ja nevari bērnu uzturēt, tad nav ko dzemdēt. Tāda slimība šiem cilvēkiem- braukt uz citu rēķina.

  1
  2
 29. Tiem skauģiem-bļāvējiem taisnība ir tikai virspusēja. Jau tagad divreiz vairāk nomirst kā piedzimst. Ja neatbalstīs bērnus, tad pēc pārdesmit gadiem tādas Latvijas nebūs.
  Bagātie, kuriem naudas pietiek, īpaši vairāk par vienu bērnu neaudzina. Viņi dzīvo sev un Latvijas nākotne tos nesatrauc.

 30. Slima esi tu, tavs komentārs-pilnīgs bezsakars. Kurš šeit pieprasa pabalstu? Neviens. Vai tad produktiem cenas dārziņā tikai paceltas, elektrība tikai dārziņā pacelta? Bērns dārziņā tikko paēdis launagu, iekāp mašīnā un grib ēst. Mājās aizbraucot, bērns taču vēl ēdīs. Vecāki taču arī pērk tos pašus dārgos produktus un maksā par elektrību divreiz vairāk tāpat kā dārziņā. Kur tad vecāki lai ņem to starpību, kas jāmaksā vairāk, ja algas ir zem katras kritikas. . Tu, Olga, laikam esi vecmeita.Bērniem ir jādzimst, jo bērni ir mūsu nākotne.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.