Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada domes sēdē apstiprināts jaunais siltuma tarifs Stāķiem un Šķieneriem

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Stradu pagasta Stāķu un Šķieneru ciemam ir apstiprināts jaunais siltuma tarifs, kas būs spēkā no 1.oktobra. Šis tarifs būs liels, tomēr mazāks nekā siltuma operators – SIA “Gulbenes Energo Serviss” – bija plānojis vēl nepilnu mēnesi iepriekš. Uzņēmums ir pārskatījis aprēķinos iekļautās izmaksas un atsevišķās pozīcijās tās samazinājis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunais siltuma tarifs būs 109,81 eiro (līdzšinējo 59,92 eiro vietā) par megavatstundu siltuma bez PVN (ar PVN fiziskajām personām 122,99 eiro un juridiskajām personām 132,87 eiro par megavatstundu siltuma). Par to vietējie deputāti nobalsoja novada domes 11.augusta ārkārtas sēdē. Par bija deputāti Ainārs Brezinskis, Aivars Circens, Anatolijs Savickis, Andis Caunītis, Atis Jencītis, Daumants Dreiškens, Guna Pūcīte, Gunārs Ciglis, Intars Liepiņš, Ivars Kupčs. Balsojumā atturējās Mudīte Motivāne un Normunds Audzišs. Domes sēdē nepiedalījās un nebalsoja Lāsma Gabdulļina, Normunds Mazūrs, Guna Švika.

“Dzirkstele” jau rakstīja, ka 21.jūlija finanšu komitejas sēdē SIA “Gulbenes Energo Serviss” deputātiem prezentēja ievērojami lielāku siltuma tarifu Stāķiem un Šķieneriem gaidāmajai ziemai – 124,68 eiro bez PVN (savukārt ar PVN fiziskajām personām 139,64 eiro un juridiskajām personām 150,86 eiro par megavatstundu siltuma). Jūlijā deputāti nebija ar mieru šādu Stāķu un Šķieneru tarifa aprēķinu virzīt apstiprināšanai novada domes sēdē.

Novada domes 11.augusta sēdē deputāte Mudīte Motivāne bija neapmierināta, ka SIA “Gulbenes Energo Serviss” valdes loceklis Rihards Korns nav iesniedzis deputātiem viņas prasīto informāciju par uzņēmuma darbiniekiem un viņu uzturēšanas izmaksām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

R.Korns aizbildinājās ar fizisko personu datu aizsardzību. Teica – lai deputāti nāk uz uzņēmumu, kur viņiem parādīs interesējošo informāciju.

A.Caunītis sacīja – deputātus neinteresē personālijas, bet amatu saraksts un atalgojums. Atbildē R.Korns nosauca štatu sarakstu, kas saistīts ar siltumapgādes nodrošināšanu Stāķiem un Šķieneriem: lietvedis, galvenais grāmatvedis un vēl viens grāmatvedis, juridiskās nodaļas vadītājs, darba aizsardzības speciālists, sētnieks, elektriķis, ražošanas nodaļas vadītājs, siltumapgādes speciālists, traktortehnikas vadītājs, siltumapgādes tehniķis.

M.Motivāne turpināja uzstāt, ka personāla izmaksas ir lielas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Deputāts Gunārs Ciglis komentēja, ka SIA “Gulbenes Energo Serviss” darbinieki strādā trīs virzienos, arī namu apsaimniekošanā un ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanā.

R.Korns teica – tomēr sagatavos M.Motivānes prasīto informāciju un nosūtīs pašvaldībai.

Deputāts Atis Jencītis 11.augusta domes sēdē komentēja jauno Stāķu un Šķieneru siltumapgādes tarifa aprēķinu: “Personāla izmaksas tika samazinātas. Kurināmā izmaksas samazinātas par 10 000 eiro, kas tika izdarīts, samazinot siltuma zuduma apmērus (plānotos – red.). Jājautā, ka varbūt var vēl kaut ko, ja tik ātri varēja samazināt izmaksas dažu dienu laikā.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

R.Korns norādīja – izmaksu samazinājumi jaunajā siltuma tarifā rezultātā var uzņēmumam radīt zaudējumus. “Šobrīd nav ticams, ka mēs sezonu noslēgsim pozitīvā notī. Visdrīzāk būs zaudējumi,” viņš teica.

“Risks, protams, pastāv,” komentēja novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis. Viņš atzina, ka jaunā tarifa aprēķinos uzņēmuma “rentabilitāte ir izņemta ārā”.

Izskanēja jautājums, vai SIA “Gulbenes Energo Serviss” zina, kā gaidāmajā apkures sezonā tiks sniegts atbalsts maksāšanā par siltumu. 11.augustā taču Saeima lēma: par periodu no 1.oktobra līdz nākamā gada 30.aprīlim mājsaimniecības lietotājiem piemērotais centralizētās siltumapgādes pakalpojuma maksas samazinājums siltumenerģijas izmaksu pieauguma segšanai tiek noteikts 50 procentu apmērā no starpības starp siltumenerģijas tarifu, kuru apstiprinājusi Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija vai attiecīgā pašvaldība, un siltumenerģijas tarifa mediānu 68 eiro par megavatstundu siltuma. Vai SIA “Gulbenes Energo Serviss” savos rēķinos jau paredzēs valsts nodrošināto atbalstu?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

R.Korns atbildēja apstiprinoši un piebilda – arī pagājušajā apkures sezonā ir bijusi šāda prakse.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (5)

  1. vai var tarifa pašizmaksas kalkulācijas publicēšanu Dzirkstelē, lai tauta redz, kas izraisīja šo ”pēkšņo ” sadārdzinājumu

    3
    1
  2. Mājās ir auksti ziemā. Par ko prasa? Gandrīz pirms gada uz šo pusi atnācu dzīvot un pamanīju ka visus kuri sēž pašvaldībā ir ar steigu jāmaina vai lai brauc Balvos ,Madonā vai citā tuvākajā pilsētā, jā ir jāsaimnieko.

    5
    4
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.