Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada domes sēdē deputātu vairākums nostājas mazu bērnu vecāku pusē

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Kāda komunālo maksājumu parādnieku ģimene, kurā ir bērni, jauno gadu uzsākot, tomēr nesaņems deputātu lēmumu par šīs ģimenes izlikšanu no pašvaldības dzīvokļa Stradu pagastā. Lai arī sākotnēji Gulbenes novada domes 30.decembra sēdē bija paredzēts balsot par ģimenes izlikšanu, deputātu vairākums izvēlējās balsojumā atturēties (6) vai bija pret (1) izlikšanu no dzīvokļa. Par izlikšanu nobalsoja mazāk nekā puse no klātesošajiem deputātiem (6). Divi deputāti domes sēdei tiešsaistē nebija pieslēgušies un tāpēc nebalsoja. Līdz ar to lēmums par ģimenes izlikšanu no dzīvokļa netika pieņemts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Deputāts Gunārs Ciglis (“Latvijas attīstībai”) to pamatoja ar vārdiem: “Iepriekšējā sasaukumā mēs ziemas spelgonī īsti nelikām cilvēkus ārā no dzīvokļa.” Viņš norādīja, ka sevišķi tas attiecas uz ģimenēm ar maziem bērniem kā šajā konkrētajā gadījumā. “Es nepiekrītu, ka ģimene ar nepilngadīgiem bērniem tiek izlikta (no pašvaldības dzīvokļa – red.),” rezumēja G.Ciglis. Viņš aicināja kolēģus meklēt citus risinājumus.

Pavisam 30.decembra domes sēdē 76 gadījumos tika lemts par pašvaldības dzīvokļa īres termiņa pagarināšanu. Vienā gadījumā tika nolemts nepagarināt dzīvokļa īres termiņu parādu dēļ. Tika izskatīti 6 jautājumi par personu reģistrēšanu rindā uz pašvaldības dzīvokli, piecos gadījumos deputāti lēma par pašvaldības dzīvokļu izīrēšanu.

Diāna Odumiņa

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzziņai!

Personas, kurām ir tiesības lūgt izīrēt pašvaldības dzīvokli:

 • trūcīga vai maznodrošināta persona (ģimene), kuras īrētā dzīvojamā telpa vai dzīvojamā māja ir avārijas stāvoklī;
 • trūcīgām vai maznodrošinātām personām, kuras ir izveidojušas vairākas ģimenes, bet dzīvo un ir deklarētas vienistabas dzīvoklī uz viena īres līguma pamata;
 • personas, kuras audzina bērnu ar invaliditāti ar kustību traucējumiem un dzīvo īrētā dzīvojamā telpā augstāk par pirmo stāvu bez vides pieejamības;
 • personas, kurām ir pārtraukta pakalpojumu sniegšana ilgstošas sociālās aprūpes institūcijā, ja tās pašvaldības administratīvajā teritorijā dzīvojušas pirms iestāšanās ilgstošas sociālās aprūpes institūcijā un nav iespējams iemitināties iepriekš aizņemtajā dzīvojamā telpā;
 • trūcīgas vai maznodrošinātas personas (ģimenes), kuru deklarētā dzīvesvieta Gulbenes novada administratīvajā teritorijā ir bijusi nepārtraukti vismaz trīs gadus;
 • daudzbērnu ģimenes, kuru deklarētā dzīvesvieta Gulbenes novada administratīvajā teritorijā ir bijusi nepārtraukti vismaz trīs gadus.

Avots: Gulbenes novada pašvaldības saistošie noteikumi “Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā” (spēkā no 2020.gada 30.janvāra)

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

 1. Protams, izlikt no dzīvokļa bērnus ir cietsirdīgi, bet nu tos dzērājvecākus vilkt arī pilnīgi riebj. Var dzert dienām, nestrādāt, saņemt pabalstus un visi vēl noklājas viņu priekšā. nezinu, varbūt te cita situācija, bet tādu dzērājģimeņu pilni lauki.

 2. Par šo viss saprotams, bet mums mājā pašvaldības dzīvoklis ir vienam dzērājam, viņš pat te nedzīvo parādās patusēt 3xgadā, līdz ar to nemaksā nu jau 2 gadus noteikti, ko ar tiem dara? Viņa bērni dzīvo pie mātes, viņš pats pie savas mātes, bet te stāv tukšs dzīvoklis ar parādiem, reāli uz dzīvokļiem ir garas rindas, kādēļ nevar laist dzīvot cilvēkus, bet vilkt tikai šitos lopus.

 3. Mazliet smieklīgi tomēr, ka attālināti strādā. Un tāpat tomēr nevar pieslēgties domes sēdei. Caunītis ūjina, neviens neatsaucas.
  Uzskatu, ka ja piedalās deputāti domes sēdē, tad ar dzīvo bildi. Nevis kaut kur aizkadrā klīst un nedzird, kas notiek, nebalso.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.