Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Ja Gulbenes novadā ģimenes ārsti valsts apmaksāto gripas vakcīnu nevar nodrošināt, iedzīvotāji var vērsties citā ārstniecības iestādē

Lindas Ūdres ģimenes ārsta praksē valsts apmaksāto gripas vakcīnu gandrīz vairs nav, savukārt vakcinēties pret gripu par maksu interesi pacienti izrāda ļoti maz. Joprojām turpinās arī vakcinācija pret Covid-19. Par to rūpējas arī medicīnas māsa Natālija Petrova (no kreisās) un ārsta palīdze Brigita Ķemere. Foto: Gatis Bogdanovs.

“Dzirkstele” jau rakstīja, ka No 21.novembra vakcinācijas iestādēm ir iespēja paplašināt vakcinējamo iedzīvotāju grupas, iekļaujot bērnus līdz 17 gadiem un cilvēkus no 50 gadiem, atbilstoši iestādē pieejamo vakcīnu daudzumam racionālas vakcīnas izmantošanas nolūkā. Tomēr joprojām prioritāri vakcinējamas personas vecumā no 65 gadiem un riska grupas, kuru vakcinācija tiek nodrošināta no 2022.gada oktobra sākuma. Diemžēl Gulbenes novadā ģimenes ārsti valsts apmaksāto gripas vakcīnu visiem gribētājiem nevar nodrošināt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Mūsu praksē visām riska grupām valsts apmaksātu gripas vakcināciju neizdosies nodrošināt,” “Dzirkstelei” saka Gulbenes ģimenes ārste Līga Virziņa.

“Vairāk pasūtīt nevar, jo noliktavā vairs nav valsts budžeta apmaksātu vakcīnu, kas paredzētas 2022./2023. gada gripas sezonai. Iespējams, ka šo vakcīnu vēl var dabūt kādā citā praksē vai vakcinācijas kabinetā, kur iepriekš pasūtīts liels skaits vakcīnu un tās nav izlietotas. Tagad ir paplašināts arī personu loks, kam vēl pienākas valsts apmaksāta vakcinācija. Tie ir bērni līdz 17 gadiem un pieaugušie no 50 gadu vecuma, bet mums pat nav, ko piedāvāt, kaut interese ir liela,” saka L.Virziņa.

Arī Gulbenes ģimenes ārste Linda Ūdre “Dzirkstelei” saka, ka vēl ir tikai dažas gripas vakcīnas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Slimību profilakses un kontroles centra pārstāve Ilze Arāja “Dzirkstelei” skaidro, ka situācija ar gripas vakcīnām ģimenes ārstu praksēs var būt atšķirīga. “Kāds vispār nepasūta un nevakcinē, cits ārsts pasūta tikai 10 vakcīnas un papildus nepieprasa. Ir ārsti, kas ir veikuši pieprasījumu novembra vidū, un šobrīd pasūtījums ir nodots izplatītājiem. Tās tiks piegādātas uz novembra beigām, decembra sākumu. Ja ir veikts pasūtījums, tad ir veikts, un papildus vairs nebūs iespējams pasūtīt. Viss ir izsūtīts, un noliktavās vairs nav valsts apmaksāto vakcīnu. Tāpēc jau aicinājām seniorus izmantot iespēju vakcinēties, lai nav tā, ka izdomā vakcinēties janvārī un tad rodas situācija, ka vairs nav pieejamas valsts atmaksātas vakcīnas,” skaidro I.Arāja.

Viņa saka, ja ģimenes ārsta praksē valsts apmaksātas gripas vakcīnas vairs nav, bet, piemēram, kaimiņu pilsētā vakcinācijas kabinetā tās vēl ir, tad var doties vakcinēties tur. “Līdz šim visas vakcīnas, kuras pasūtīja, tika piegādātas. Novembra sākumā Latvijā bija virs 40 000 vakcīnu ģimenes ārstu praksēs un vakcinācijas kabinetos. Nav tā, ka Latvijā nav pieejamas vakcīnas,” uzsver I.Arāja.

Viņa vērš uzmanību uz to, lai arī ir paplašināts personu loks, kuriem pienākas valsts apmaksāta gripas vakcīna, kā prioritāte tomēr ir jāpatur seniori un riska grupas.

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.