Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novadā grāmatu iegādei bibliotēkām piešķirti 2403 eiro

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Norisinās valsts programmas “Grāmatu iepirkums publiskajām bibliotēkām” otrais – pēdējais – posms. Gulbenes novadam piešķirtā naudas summa grāmatu iegādei ir 2403 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes novada bibliotēkas vadītāja Sabīne Jefimova “Dzirkstelei” stāsta, ka šogad divos posmos norisinās programma “Grāmatu iepirkums publiskajām bibliotēkām”, ko izstrādājusi Latvijas Nacionālā bibliotēka un finansē Kultūras ministrija. Pirmais posms norisinājās pavasarī, un Gulbenes novada 18  bibliotēkās jau ir pieejamas iepirkuma gaitā iegādātās 230 grāmatas.

Otrajā posmā Gulbenes novada 18 bibliotēkām piešķirtā nauda grāmatu iegādei ir 2403 eiro.  Latvijas Nacionālā bibliotēka sadarbībā ar bibliotēku, literatūras un grāmatizdevēju jomas ekspertiem sagatavojusi iepērkamo grāmatu sarakstu, kurā iekļautas 226 pēdējā pusgadā izdotās grāmatas no 28 izdevniecībām: 57 procenti ir oriģinālliteratūra, pārējie – tulkojumi.

Gulbenes novada bibliotēka ir veikusi izvēli grāmatām un eksemplāru skaitam atbilstoši piešķirtajai summai – kopā 221 eksemplārs. Gulbenes novada bibliotēkai – 36 grāmatas, no tām 10 grāmatas bērniem, 4 – nozaru literatūra (tiesību zinātnes un vēsture), 22 – daiļliteratūra, pārsvarā latviešu oriģinālliteratūra. 185 grāmatas nonāks pagastu bibliotēkās. Visvairāk Gulbenes novada bibliotēkas izvēlējušās Lijas Brīdakas grāmatu “Liktenīgie krustojumi” – 9 eksemplārus, Arno Jundzes “Es nemiršu nekad (Es esmu… Eduards Veidenbaums)” – 8 eksemplārus, Agijas Stakas “Āpsēns Pēcis un brīnumbrilles” – 6 eksemplārus.

Ir uzsākta grāmatu iepirkšanas procedūra no izdevējiem. Plānots, ka bibliotēkas grāmatas varētu saņemt, sākot no 20.oktobra.

  • Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.