Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada iedzīvotāji aicināti legalizēt esošos ūdenssaimniecības pieslēgumus līdz 31.martam bez soda sankcijām

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

SIA “Gulbenes nami” pēdējo reizi aicina iedzīvotājus noslēgt ūdenssaimniecības pakalpojuma līgumu ar pakalpojuma sniedzēju, ja tas vēl nav izdarīts. Pretējā gadījumā ūdensapgāde un/vai kanalizācijas pakalpojums nekavējoties tiks pārtraukts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Gulbenes nami” uzsver, ka saskaņā Ūdenssaimniecības pakalpojumu likuma 8.panta pirmo daļu pakalpojumu sniegšana un lietošana bez pakalpojuma līguma noslēgšanas ir aizliegta.

Pēdējā gada laikā “Gulbenes nami”, apsekojot īpašumus, ir atklājuši (legalizējuši) septiņus nelikumīgos ūdenssaimniecības pieslēgumus un aicina labprātīgi legalizēt esošos ūdenssaimniecības pieslēgumus līdz 2022.gada 31.martam. Ja līdz minētajam datumam tas tiks izdarīts, tad soda sankcijas netiks piemērotas un pakalpojuma lietotāji varēs norēķināties pēc faktiskā patēriņa.

Pakalpojuma sniedzējs ir tiesīgs pārtraukt ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanu bez iepriekšēja brīdinājuma, ja nekustamā īpašuma īpašnieks vai valdītājs ir ierīkojis patvaļīgu pieslēgumu pie centralizētās ūdensapgādes vai centralizētās kanalizācijas sistēmas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ministru kabineta 2016.gada 22.marta noteikumi Nr. 174 “Noteikumi par sabiedrisko ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanu un lietošanu” nosaka kārtību, kādā tiek aprēķināta kompensācija par ūdenssaimniecības pakalpojumu lietošanas noteikumu pārkāpšanu. Patērētā ūdens vai novadīto notekūdeņu daudzumu aprēķina, ņemot vērā nominālo ūdens caurplūdumu attiecīgi caur ūdensapgādes ievadu vai kanalizācijas izvadu 24 stundas diennaktī, skaitot no pārkāpuma izdarīšanas dienas. Ja pārkāpuma izdarīšanas laiks nav precīzi nosakāms, pieņem, ka pārkāpums izdarīts vienu mēnesi iepriekš, skaitot no dienas, kad pakalpojuma sniedzējs konstatējis pārkāpumu.

Nominālo ūdens caurplūdumu aprēķina, izmantojot šādu formulu:

Q = π x d2/4 x v, kur

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Q – ūdens caurplūdums (m3/s);

π – matemātiskā konstante (3,14);

d – cauruļvada iekšējais diametrs (m);

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

v – ūdens tecēšanas ātrums (0,8 m/s).

“Gulbenes nami” lūdz iedzīvotājus sakārtot savas saistības ar pakalpojuma sniedzēju un ziņot par iespējamām nelegālajām pieslēguma vietām.

No 31.marta “Gulbenes nami” veiks auditus visā Gulbenes novadā uz nelegālajiem ūdens un kanalizācijas pieslēgumiem.

SIA “Gulbenes nami” administrācijas e-pasts: info@gulbenesnami.lv, tālrunis 68627722.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.