Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novadā iedzīvotāju skaits turpina sarukt

Foto: Pārsla Konrāde.

Gulbenes novadā, tāpat kā Latvijā kopumā, iedzīvotāju skaits turpina sarukt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šī gada sākumā Gulbenes novadā bija 19 947 iedzīvotāji – 10 293 (51,6 %) sievietes un 9654 (48,4 %) vīrieši.

Kopš 2010.gada iedzīvotāju skaits novadā ir samazinājies par 5261 iedzīvotāju jeb 20,9 %, bet salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu iedzīvotāju skaits ir samazinājies par 318 iedzīvotājiem jeb 1,6 %.

Pagājušajā gadā iedzīvotāju skaits ir palielinājies Druvienas, Galgauskas, Rankas, Stāmerienas un Tirzas pagastos. Vislielākais pieaugums novērojams Rankas un Druvienas pagastos, kur iedzīvotāju skaits pieaudzis vairāk par 4 %.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vislielākais iedzīvotāju samazinājums novērojams Stradu, Lizuma, Jaungulbenes un Beļavas pagastos, kur samazinājums pārsniedz 2 %.

Pilsētā iedzīvotāju skaits ir samazinājies par 2,9 % jeb 212 iedzīvotājiem.

Šāda informācija atrodama Gulbenes novada pašvaldības 2022.gada publiskajā pārskatā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Fakti

Šī gada sākumā Gulbenes novadā bija 19 947 iedzīvotāji, no tiem 10 293 sievietes un 9 654 vīrieši. Kopš 2010.gada iedzīvotāju skaits novadā ir samazinājies par 5261 iedzīvotājiem.

Avots: Gulbenes novada pašvaldība

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (13)

 1. Novada skaits samazinās,bet dome štati palielinās!!!!!!

  49
 2. Lai Gulbenes dome aizbrauc uz Smilteni paskatities,ka
  atistãs pie tepera ezera cik superigi ir sakopts , bet kur
  visa nauda Gulbenei paliek es nesaprotu un vel kas
  pilsêtas svetki bija bez ieejas biletêm, cik forsi ir dzivot
  cuhnã vai bedrê( Gurbernã)!

  27
  4
 3. Vai mēs tanī Gulbenes uzrakstā šobrīd esam cilpā zem horizontālā līmeņa? Nevis izaugsmē, bet bedrē? Kurā vietā cilpā, tanī, kas slīd lejā vai pašā apakšā? Liekas gan, ka slīdam vēl uz leju- ir taču kur tiekties, ne? Cik pravietiski..

 4. Protams kad saruks iedzīvotāji Gulbenē,sāksim ar to kad ar darbiem slikti,diži nekādas iespējas ar aukstāko izglītību jāstrādā gaterī! Dzīvokļu īres maksas gandrīz kā Valmierā jau prasa! Lielāko daļu ģimenes brauc vai uz arzemēm vai citām pilsētam,Gulbenes pašvaldība ar īres dzīvokļiem pretīm nākošas nav,mūždien atbilde nav ko iedot! Tai pašā laika izsolē tirgo dzīvokļus ,mājas! Tad kad pajautā kapēc izsolē tirgo,atbilde jo sliktā stavoklī un utt, nesot izdevīgi pašvaldībai tāds ipašums uzturēšanā, bet ja ņem pa faktu tie kam sanāk izkarot rindas kārtība dzivokli, arī diezsko labāka stāvoklī nav! kapēc nevar piedāvat ar izpirkuma tiesībām tos dzīvokļus tiem kam nav sava īpašuma, jo nejau visas ģimenes ir nelabvelīgas, Es domāju laprāt daudzas paņemtu tos ka viņi sauc grausti, atremontētu laika gaitā pamazām un dzīvotu.Bet standarta politika , izsolēs izliek kad jebkurs var nopirkt, un parasti šada veidā tiek atbalstīti saucamie perekupi, viņi noperk un tālāk jau izirē citiem par kosmisku īres maksu, kā minēju jeb kurš var piedalīties, bet kurai trucīgai ģimenei ir tie tūkstoši lai pēc izsoles beigām samaksātu par nosolīto īpašumu, jo kredītā ļoti reti, pat nēsu redzējis kad piedāva ar izpirkumu.Un Gulbenes Pašvaldībai gribēju pateikt nevajag teikt kad jums baigi rūp Gulbenes iedzīvotāji! Ja būtu tāda rūpe daudzi jautājumi būtu risināti savādāk! Ja šada garā turpināsies vel mazāk paliks iedzīvotāji! Galvenā problēma šajā pilsētā , dzivokļu trūkums un darba trūkums, nevajag teikt kad pilns ,ss.com ar darba vietām tur puse ir fiktīvas, sludinājumi stāv, reali sen vairs nav vajadzība pec darbinieka, Tikai nesaprotu kapēc darba devēji neņem arā tos sludinājumus, ja reiz darbinieks ir atrasts.

  21
  2
 5. Es nesaprotu vai tiešām ,paku ,paku strūklaku nevar iztīrīt un salabot izbirušo pakalniņu,kur ir problēma????

  16
 6. Te dzīvo tikai, kuriem ir personīgās mājas un un kāds biznesiņš. Kā teikt – ir saknes. Visi pārējie bēg prom atpakaļ neskatoties.

  27
 7. pie visām sādžas vainām ir vainīgs ārkārtīgi neizdevies jaunais logo, ja izpildkomiteja izsludinās jaunu logo konkursu ar budžetu 350 000 euro jauna logo izstrādei, esmu pārliecināts visas sādžas problēmas atrisināsies pašas no sevis

  12
 8. Skumji.ielas pustukšas. Dzīvību pilsētā nejūt.Cilvēku nav.

  18
 9. Mazpilsētas sindroms.Vai Valkā.Alūksnē.Smiltenē ….. ir savādā? Ne.taču.

  3
  5
 10. Par darba vietām šeit taisniba.Ja arī atrodas tad ātri tas cilvēks tiek izmests ārā un ielikts kāds savs radinieks vai par blatu.dzivoklus arī ātri izker it sevišķi uz iri.kapec pilsētas svētki koncertu ir par maksu kamēr citas pilsētas ir par velti

 11. Kā te var dzīvot???15.07.sestdienā ar saviem mazbērniem aizgāju uz Gulbīši parku.Bija vajadzība apmeklēt tualeti Gulbīši parkā.Nezinu,kā lai to pat uzraksta.5 tualetes podi visi nodirsti,piedodat,nebija iespēja pat ieiet.Uznāca vēriens gan man gan mazajiem.Vai tiešām nav kas iztīra tualetes pēc piektdienas vakarā?Kur tie bērniņi mazie lai skrien.Bijām spiesti iet uz Rodu tualeti,paldies ka bērnus ielaida.Tā jau tualešu nav Gulbenē.Tad domes kundzes un kungi ņemta rokā lupatas un satīra tualetes.Tualetes papīra arī nekad nav.Ja bērns grib pa lielam,tad jāskrien uz Drogām pēc papīra .Tas ir normāli.

 12. un arī tas, ka ģerbonī gulbis ir gan uz melna, gan uz sarkana fona. Fonam ir jābūt zilam, jo gulbis ir saistīts tikai ar zilām debesīm un zilu ūdeni. Tikai tad, kad sāksim dzīvot vienotībā ar dabu, viss mainīsies uz labu.

 13. Ceturtdien dienas vidū gāju cauri Jaunatnes parkam. No WC parks bija tā piesmakojis, ka gāju tam cauri ar pretīgumā aizturētu elpu un sašutumā par varasvīru nespēju normāli atrisināt WC problēmu!!!!!!!!!!!!!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.