Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada iedzīvotājus aicina balsot par idejām vides sakopšanai kampaņā “Dari savu pilsētu labāku!”

Publicitātes foto.

Sākusies balsošana sabiedrības līdzdalības kampaņas “Dari savu pilsētu labāku!” ietvaros, un ikviens Gulbenes novada iedzīvotājs aicināts nobalsot par sev tīkamāko ideju vides sakopšanai, ko iesūtījuši dalībnieki no visas Latvijas. Ideja, kura iegūs visvairāk balsu, un tās autors saņems finansējumu projekta īstenošanai. No Gulbenes novada šogad saņemti divi pieteikumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Balsot iespējams vienu reizi dienā un balsošana norisināsies līdz 2023. gada beigām ŠEIT.

Šogad sabiedrības līdzdalības kampaņas ietvaros iesūtītas vairāk kā 100 idejas no visas Latvijas un trīs no tām saņems finansējumu līdz 10 000 eiro – lai iecere varētu kļūt par reālu risinājumu. Divas idejas izvēlēsies žūrija, taču trešo uzvarētāju noteiks tieši sabiedrības balsojums.

“Pērn kampaņas ietvaros tika īstenotas trīs idejas – Rīgā, Jēkabpilī un Gulbenē, tāpēc ar nepacietību gaidām gan sabiedrības balsojuma rezultātus, gan žūrijas vērtējumu, lai uzzināti, kuras idejas tiks realizētas šogad. Arī saskaņā ar socioloģiskās aptaujas rezultātiem varam redzēt, ka daudzās apkārtnēs ir vietas, ko iedzīvotāji vēlētos sakopt, piemēram, 61 % aptaujāto vēlas sakopt parkus vai skvērus, bet 31 % – peldvietas. Sabiedrības līdzdalības kampaņa ir lieliska iespēja no vēlmes pāriet pie rezultāta,” stāsta “Mežpils alus” zīmola vadītāja Ieva Anita Rieksta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sabiedrības līdzdalības kampaņas ietvaros sadarbībā ar pētījumu centru “Norstat” tika veikta arī socioloģiskā aptauja, kuras rezultāti apliecina: 25 % iedzīvotāju uzskata, ka Latvijā kopumā nav pietiekami sakārtota un labiekārtota vide; 72 % norāda, ka vide Latvijā ir drīzāk sakopta, bet 3 % – ļoti sakopta. Atbildi, ka vide ir ļoti sakopta, biežāk sniedz respondenti no Latgales (5 %), bet retāk respondenti no Zemgales (1 %). Savukārt, viedokli, ka vide ir drīzāk nesakopta biežāk pauž aptaujātie no Zemgales (27 %) un Rīgas (27 %).

Analizējot atbildes, ko snieguši vīrieši un sievietes, iespējams secināt, ka sievietes kopumā pozitīvāk vērtē vidi Latvijā – 76 % sieviešu norāda, ka vide Latvijā ir ļoti sakopta vai drīzāk sakopta, savukārt no vīriešiem šādu atbildi sniedz 72 %.

Lai noskaidrotu Latvijas iedzīvotāju viedokli par iesaisti savas apkārtnes un pilsētvides uzlabošanā, “Mežpils alus” sadarbībā ar pētījumu centru “Norstat” veica aptauju, aptaujājot 1000 respondentus izlases veidā visā Latvijā 2023. oktobrī.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.