Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada iedzīvotājus pārbiedē militāro lidmašīnu dārdoņa

Foto: Gatis Bogdanovs.

Dažādu reakciju, bet galvenokārt baiļu sajūtu ceturtdien, 14.jūlijā, Gulbenes novada iedzīvotājos raisīja militāro lidmašīnu pārlidojumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai arī “Dzirkstele” savā portālā un pašvaldība savā mājaslapā bija informējušas, ka šajā dienā no pulksten 17.00 līdz 18.30 notiks Nacionālo bruņoto spēku gaisa atbalsta kontrolieru mācības ar lidmašīnu pārlidojumiem, daudzi par to neko nezināja.

Novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis “Dzirkstelei” teica – arī viņš nebija iedomājies, ka militārās lidmašīnas lidojot radīs tādu troksni. “Tik zemu (lidoja – red.) un ar tādu ietekmi! Labi, ka tā vēl nebija lidošana ar virsskaņu, ar tā saucamajiem vakuuma blīkšķiem,” komentēja A.Caunītis.

Viņš atzina – noteikti spēcīgā skaņa radīja stresa situāciju, cilvēki gāja pie logiem un bija neizpratnē, kas notiek. Īpaši nobijās bērni un dzīvnieki. Novada domes priekšsēdētājs ar “Dzirksteles” starpniecību atvainojas iedzīvotājiem par izjusto diskomfortu.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (6)

 1. Beidzot kāds vietējām vārnām parādīja kurš ir mežā galvenais. Ja nopietni, tad tā skan karš un miers vienlaicīgi. 80o gadu beigās vakuuma blīkšķi bija nepārtraukti no Mārcienas lidmašīnām. Ja kāds izjuta diskomfortu, tad tie varētu būt Ukrainas bēgļi kuri piedzīvojuši aviouzlidojumus.

  13
  5
 2. Ārprāts lidmašīnas lido…!!!??? Vecā paaudze zina kā lidoja lidmašinas katru sienu un bija skaņas. Tagad katastrofa un panika.Nav saprotams tādi ir palikuši īstenībā vai tā ir vientiesība… cilvēki palikuši tik bailīgi un truli ka drīz no kaiju parlidojuma slepsies pagrabos.Vai jauno paaudzi neviens neizglīto un viņi mācās no redzamā youtube un ineta? Pie kā tas novedīs… Murgs.

  12
  4
 3. Bija pabrīdināts. Tā kā viss labi. Bet tie, kas bļaustās riņķī un nevar elementāri regulāri sekot vietējai informācijai līdzi, lai turpina riet. Nevar mucā augt un mūžīgi būt aizvainoti, pašiem jāpaņem jāpalasa informācija.

  6
  3
 4. Nav runa par zināja vai nezināja. Vienkārši nav ko pindosiem lidināties gar robežu un tracināt kaimiņus!

  4
  6
 5. Nu gan brīnums, ka daudzi nobijušies, bet krievu laikos tādi trokšņi un arī blīkšķi, kad reaktīvie pārgāja uz virsskaņas ātrumu bija pierasta lieta. Tā ir, ka jaunatne par to neko nezina. Bet ka ap 9 vakarā sāk ārdīties pa pilsētu jaunatne ar “pļerrām”bez izpūtējiem, tas gan nevienu neuztrauc.

  6
  2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.