Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novadā informatīvās vēstules izsūtītas 15 Krievijas pilsoņiem

Foto: “Iem.gov.lv”.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) izsūtījusi informatīvas vēstules Gulbenes novadā dzīvojošiem 15 Krievijas pilsoņiem, uz kuriem attiecas Imigrācijas likuma grozījumi. “Dzirksteli” par to informē PMLP Sabiedrisko attiecību vadītāja Madara Puķe.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopumā Latvijā šādas vēstules izsūtītas 24 505 Krievijas pilsoņiem.

Imigrācijas likuma grozījumi paredz, ka tiem Krievijas pilsoņiem, kuri pirms Krievijas pilsonības iegūšanas bijuši Latvijas pilsoņi vai Latvijas nepilsoņi un saņēmuši pastāvīgās uzturēšanās atļaujas, līdz 1.septembrim jāiesniedz pārvaldē dokumenti Eiropas Savienības pastāvīgā iedzīvotāja statusa pieprasīšanai, arī apliecinājums par sekmīgi nokārtotu valsts valodas pārbaudi.

Paredzams, ka dokumentu izskatīšanas laiks būs līdz vienam gadam. Kamēr dokumenti tiks izskatīti, personai iepriekš izsniegtā uzturēšanās atļauja būs derīga līdz jaunas atļaujas saņemšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

PMLP aicina dokumentus iesniegt savlaicīgi, lai šis process ritētu raiti un bez liekas kavēšanās.

Īpaši svarīgi atcerēties, ka pat tad, ja uz personu attiecas valsts valodas pārbaudes izņēmums, visi pārējie dokumenti tāpat obligāti jāiesniedz, un tie pārvaldē ir jāsaņem līdz šī gada 1.septembrim.

Ja pieteikums netiks saņemts līdz 1.septembrim, no 2.septembra pastāvīgās uzturēšanās atļauja zaudēs spēku un līdz 2023.gada 2.decembrim būs jāatstāj Latvijas teritorija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ja vēstule šīs nedēļas laikā nav saņemta vai vēstules saņēmējs uzskata, ka prasība par valsts valodas prasmes pierādīšanu uz viņu neattiecas, PMLP aicina vērsties pārvaldē, rakstot e-pastu “mn@pmlp.gov.lv”.

Pārvaldē nav jāvēršas tiem Krievijas pilsoņiem, kuri jau iesnieguši pieteikumu Eiropas Savienības pastāvīgā iedzīvotāja statusa pieprasīšanai.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.