Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada izglītības iestādēs taupības nolūkā samazina temperatūru telpās

Taupības dēļ izņēmums nav arī skolas, kur samazināta temperatūra telpās, bet, kā “Dzirkstelei” atzīst paši skolēni, auksti nav. Visticamāk, tas sakarā ar šobrīd labvēlīgajiem laika apstākļiem ārā. Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Arī Gulbenes novada pašvaldība meklē energoresursu taupīšanas iespējas. Taupa ne tikai uz gaismu, bet tagad arī uz siltumu. “Skolā mums teica, lai ģērbjamies siltāk,” tā, atnākot no skolas, kādai māmiņai paziņoja Gulbenes novada vidusskolas skolēns.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes novada domes priekšsēdētāja vietniece Guna Švika “Dzirkstelei” apstiprina, ka patiešām tiek domāts par taupību un nupat ir izdots Gulbenes novada pašvaldības izpilddirektores Antras Sprudzānes rīkojums par optimālās temperatūras nodrošināšanu iestādēs.

“Nav tā, ka nekurinās, bet ir lūgts taupīt. Tas attiecas gan uz apkuri, gan elektrību. Bet tas nenozīmē, ka kaut kur kādam ir jāsalst. Protams, patika vienai daļai 23 vai 24 grādi telpās, tagad ir lūgts turēties pie optimālas temperatūras. Protams, kādam var salt. Taupīšana attiecas ne tikai uz izglītības iestādēm, bet arī citām pašvaldības iestādēm. Arī citās pašvaldības iestādēs meklē variantus, kā taupīt. Bet nav tā, ka šobrīd kaut kur vispār tiktu atslēgta apkure vai siltais ūdens. Tā vēl nav, jo mēs jau diezgan taupīgi esam dzīvojuši gada pirmo pusi, pagaidām mēs vēl spējam, bet jātaupa ir. Mēs bijām plānojuši elektrībai pieaugumu par 30 procentiem budžetā, tāpēc arī mums pirmajā pusgadā bija labāk, un bija arī labs līgums, bet pieaugums, kāds tas tagad ir, nevienam pat prātā nevarēja ienākt. Mēs oktobrī iestādēm lūdzām izvērtēt, kas ir tas nepieciešamais darba nodrošināšanai, kas vēl šajā gadā ir jāiegādājas, un iegādāties tagad, nevis pašās gada beigās. Lai novembris, decembris paliek komunālajiem maksājumiem un lai var samaksāt,” saka G.Švika.

Gulbenes 1. pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja Iveta Cigle “Dzirkstelei” stāsta, ka, ievērojot taupības pasākumus, proti, brīvdienās samazinot patēriņu, tiek regulēta siltuma pievade, un tad, atgriežoties darbā pirmdien no rīta, telpās ir vēsi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Skatāmies un taupām, bet mēs spriežam, ka pirmdien dežurantei varbūt būs jāatnāk agrāk un jau laikus jāuzgriež lielāka temperatūra. Bērnudārzos guļamistabā ir jābūt 20 grādiem un dzīvojamās telpās var būt nedaudz mazāk,” saka I.Cigle.

Lejasciema pamatskolas direktore Ineta Maltavniece atzīst, ka, ņemot vērā laika apstākļus ārā šobrīd, telpās, lai arī jātaupa, ir silti. “Laika apstākļi mums šobrīd ir par labu, bet mēs cenšamies brīvdienās nogriezt siltumu,” saka I.Maltavniece.

Gulbenes novada vidusskolas direktore Linda Ūdre-Rizga “Dzirkstelei” saka: “Ievērojam pašvaldības rīkojumu, un atbilstoši pašvaldības rīkojumam ir samazināts apkures siltums skolā.”

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (19)

 1. Vai domē arī jau samazināja siltumu?
  Jūs labāk paskatieties kā vakaros skolās deg visas gaismas. Kāpēc?

  26
  6
 2. Jādeg tur kur strādā nevis katrā kabinetā tad sanāk kā skolā padaudz apkopēju katram kabinetam savā apkopēja

  12
  8
 3. Tipiska fizikas likumu nezināšana. Lai atdzesētu sistēmu uzsildītu no jauna, enerğijas patēriņš ir lielāks, nekā uzturot vienmērīgu temperatūru.
  Bet bagāts dara, kā grib :)))) Savukārt dumjais maksā divreiz.

  25
  4
 4. Bērni pārsaluši, kāda mācīšanās, ja jādomā par to, ka ir auksti. Biezākas drēbes, ko Jūs?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?

  12
  8
 5. Ir jāsamazina vakaros nodarbības zālēs, ja nav optimāls piepildījums!

  4
  1
 6. Nav vārdu. Kā uz bērnu rēķina var taupīt???? Ar kuru vietu jūs domājat???? Paši izslēdzat sēž apkuri un tos sildītājus kas ir katra jūsu kabineta.debilisms.Vai bērnam ir ērti ja ir satuntuļojies vairākos apģērbos??? Aizejat uz skolu jūs vienu dienu un iejūtaties skolena ādā.

  13
  12
 7. Un Rizga atkal skrien vilcienam pa priekšu.
  Kāds glupais domē kaut ko izšpļaus un šitā jau skries krānus griezt ciet.

  17
  7
 8. Kopš kura laika 19-20 grādu temperatūra skaitās kā temperatūra, pie kuras cilvēki salst? 😀 Tā ir normāla temperatūra. Jaku un džemperi uzvilkt, ja par aukstu, nevis t-kreklā staigāt

  23
  4
 9. Gudrais tēti un pārējie aurotāji- skolā IR SILTS. Pajautājiet bērniem. Un rīkojumi ir saistoši ikvienam vadītājam

  15
  2
 10. Lūk, te var pasekot līdzi visām iestādēm, cik tad ir AUKSTI co2.mesh.lv

  7
  1
 11. Varbūt mazāk izbraukumi pašvaldības darbiniekiem jāplāno. Caunīša kungs arī varētu kkur neaizdoties, ja jau taupam tad taupam!!!!
  Bērniem dārziņos nav papīra uz kā darboties,skolās jāsalst-viss lieliski

  17
  1
 12. Skolā vakaros gaisma deg, jo strādā apkopējas.
  Ko var ņemties?!

  8
  3
 13. Tad, kad lasis par 20 eur/kg jāpērk, tad neviens netaupa, tad kad piedāvā racionālu risinājumu problēmai – ai, mēs tak esam tik nabagi, nav ko bērniem ēst, volvo xc 90 nav, ko degvielu liet… liekuļi

  5
  1
 14. Ko tu Ilze pīpē? Visa skola vakaros kā gaismas pils. Cik tad tur apkopēju strādā? Varbūt 100?

 15. Es pērku lasi, pa 21 eur/kg, braucu ar vovlo xc 90, kam mēnesī jābāž iek
  šā, vismaz, 100. Un piesakos malkas pabalstam, nē? Bet bērniem es neko nedodu tie šmurguļi ir radušies, blakusprodukts…. Mani interesē, tur skolā, par to ietaupīto naudu man iedos atlaidi vai pabalstu?

 16. Mans bērns līdz šim ne reizi nav sūdzējies, ka skolā auksti. Daļēji pat priecàjas, ka šogad stundas nav jāpavada pārkarsētàs, pieelpotās telpās, kā tas bija visu laiku. Uz skolu velk džemperi, apakšā tkrekls. Un saka, ka brīžiem pat varot džemperi vilkt nost, jo skolā ir silts. Neesmu dzirdējusi arī sūdzamies citus vecàkus, tàpēc pārsteigums, lasot par pārsalušajiem bērniem skolā.

  6
  1
 17. Rizga un 8 vietnieces! Beidzat driķēt stulbus komentārus, par to ka viss ir super labi.

  2
  3
 18. Tu vispār lasīt māki? Kādi rīkojumi jāpilda? Rakstā vairākas reizes uzsvērts, ka skolas LŪDZ taupīt iespēju robežās.
  Rīkojumi ir citām pašvaldības iestādēm.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.