Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novadā izstrādās bērnu tiesību aizsardzības programmu

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Ar 1.jūliju Gulbenes novadā darba grupa 10 cilvēku sastāvā sāka izstrādāt šai administratīvajai teritorijai paredzētu dokumentu – bērnu tiesību aizsardzības programmu. Plānots, ka šī programma darbosies laika posmā no 2023. līdz 2025.gadam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bērnu tiesību aizsardzības programma darba grupai ir jāizstrādā līdz 30.decembrim.

Darba grupas vadītāja ir Gulbenes novada bāriņtiesas priekšsēdētāja Inga Krastiņa, vietniece – Līna Bušujeva, kura ir arī novada bāriņtiesas priekšsēdētājas vietniece. Darba grupā iekļauti arī: Guna Švika – novada domes priekšsēdētāja vietniece; Aiga Vanaga – novada sociālā dienesta sociālā darbiniece; Ilze Biseniece – novada sociālā dienesta sabiedrības veselības speciāliste; Mārtiņš Didrihsons-Linards – novada pašvaldības policijas priekšnieks; Kristīne Sidorova – Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Gulbenes iecirkņa Kārtības policijas vecākā inspektore; Vija Medne – novada Izglītības pārvaldes izglītības metodiķe; Lelde Bašķere – novada jauniešu centra “Bāze” vadītājas pienākumu izpildītāja. Darba grupas locekle – sekretāre ir novada bāriņtiesas priekšsēdētājas palīdze Selga Kravale.

 • Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (10)

 1. Ej tu nost! Tā kā Latvijā jau nebūtu bērnu aizsardzības noteikumu. Purva sādžā vajag izdomāt savus.

  16
  1
 2. kad tiem sīkpiržiem izdomās PIENĀKUMU programmu?puse vazājas kā rahīti

  14
  2
 3. Darba grupa! Ej tu nost! Latvijā ir Bērnu tiesību aizsardzības likums!

  11
 4. Ir likums, kas jau skaidrāk par skaidru nosaka bērnu tiesības un visu pārējo. Tad, kas Gulbenē-būs vēl savs likums? Vai jāsāk domāt, ka Gulbenē bērnu tiesību pārkāpumi ir stipri vairāk par citām vietām valstī? Kas notiek Gulbenē?

  16
  1
 5. Tad arī aizsargajat bērnus it sevišķi tos kuri ir jūsu redzeslokā. Tie kas ir vēl ļoti mazi tam mātītēm kuram jau ir atņems bērns un ir piedzimis nākošais. Kamēr mate tusē riņķī audžu tēvs atstaj 2 gadnieci majas un pats aiziet yz maximu .

 6. Kādas vēl programmas?Tas ir veids ka no valsts budžetā izmainīt naudu.Cik visi palikuši alkatibi ,tik grābt un grābt. Kad jums pietiks?

 7. No sirds ieteiktu sākt ar izpēti. Paņemiet vismaz pārdesmit 20-30 gadniekus kuri “nav izdevušies” un prātīgi parunājiet ar viņiem, viņu vecākiem, paanalizējiet viņu biogrāiju. Sevišķi agro bērnību 1-5 gadu vecumam. Nonāksiet pie vardarbības ģimenē, atkarībām, ilgstošas kontaktēšanās ar psihiski slimiem, bet ne izolētiem cilvēkiem, bērna hroniskām slimībām kas neļauj apmeklēt bērnudārzu un iegūt socializēšanās iemaņas. Un vēl citām “normāliem” cilvēkiem neizprotamiem reālās dzīves dubļiem. Lūdz, lūdzu pētiet daudz un dikti. Un tikai tad gudrojiet risinājumus. Būs grūti, bet lai jums veicas!

 8. Lūdzu sāciet ar izpēti. Paintervējiet pārdesmit 20-30 gadniekus, viņu vecākus, kuri tā arī nav varējuši atraduši savu vietu sabiedrībā. Sevišķu uzmanību pievērsiet tieši agrajai bērnībai 1-5 gadu vecumam. Atklāsiet gan slēptu un atklātu vardarbību ģimenēs, gan atkarības, ilgstošu kontaktēšanos ar garīgi slimiem radiniekiem, hroniskas saslimšanas kas liedz apmeklēt PII un iegūt socializēšanās spējas. Lūdzu, lūdzu pētiet! Nebūs viegli iebrist šajos “normālajiem” cilvēkiem svešajos reālās dzīves dubļos, bet izdariet to. Nākošo jauno cilvēku vārdā. Lai jums veicas! Un esiet gudri.

 9. Divi policisti, bet neviena bērnu vai vispār psihologa? Nopietni? Policisti ir tie kas jau saskaras ar sekām. Meklējiet cēloņus un strādājiet ar tiem. Neļaujiet tiem iestāties, lūdzu! Lai cik tas banāli neskanētu, bet nelaimes mantojas no paaudzes paaudzē. Un tas ir milzīgs un nepateicīgs darbs tās pārtraukt.

  11
 10. … un vēl. Kādas ierēdnes vai iestādes vadītājas vietā paņemiet ļoti labu, pieredzējušu sākumskolas vai pirmsskolas pedagogu. Protams, ja viss šis pasākums jums nav jau sākotnēji iecerēts tikai dēļ ķekša un reizi pa reizei papļāpāšanas un, finālā, jau kādas citas grupas izstrādāta dokumenta copy/paste “nospiešanas”. Kas pie mums nebūtu nekāds brīnums, diemžēl:(

  14
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.