Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada jaunais budžets apstiprināts; “Latvijas attīstībai” balso pret, ZZS sēdē nepiedalās (labots)

Gulbenes novada domes 21.februāra sēdē pārsteigums – Intars Liepiņš (no kreisās) nobalso par jauno budžetu, piebilstot, ka šāgada budžets “īstenībā vēl ir ļoti pieslīpējams”. Foto: Gatis Bogdanovs.

Gulbenes novada domes 21.februāra sēdē, kurā piedalījās tikai 12 no kopumā esošajiem 15 deputātiem, izdevās pieņemt pozitīvu lēmumu par pašvaldības 2024.gada budžetu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šoreiz par budžetu bija 8 deputāti, pret balsoja 3 un atturējās 1 opozīcijas deputāts no “Latvijas attīstībai”. Šīs partijas Gulbenes organizācijas vadītājs deputāts Normunds Mazūrs jau pēc domes sēdes “Dzirkstelei” teica – nebalsoja par budžetu tāpēc, ka uzskata: pašvaldības darbiniekiem šogad bija jāsaņem par pagājušo gadu nopelnītās prēmijas. Nemaksāšanu viņš uzskatot par neētisku un nepieņemamu.

A.Caunītis pēc domes sēdes uz “Dzirksteles” jautājumu, vai izdevās ar deputātiem jau pirms sēdes sākuma vienoties par pozitīvu balsojumu, teica, ka neies taisnoties. Par pašvaldības jauno budžetu domes priekšsēdētājs teica: “Protams, nav viegli šogad nevienai pašvaldībai. Domāju, ka šogad mēs vēl daudz diskutēsim par budžeta grozījumu izdarīšanu, par dažādām izmaiņām. Tas nebūs vienkārši. Bet dzīve pa brīdim ienes izaicinājumus.”

“Dzirkstele” jau rakstīja, ka novada domes 16.februāra sēdē pašvaldības 2024.gada budžetu neapstiprināja. Deputātu balsojums toreiz bija neizšķirts – 7 deputātu balsis pret 7, jo pret budžetu balsoja visi opozīcijas deputāti no Zaļo un Zemnieku savienības un “Latvijas attīstībai”, kā arī vienīgais “Jaunās Vienotības” deputāts domē Intars Liepiņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visu izšķīra viena deputāta balss

Par budžetu 21.februāra domes sēdē nobalsoja Guna Švika, Ivars Kupčs (“JKP Jaunā konservatīvā partija”), Ainārs Brezinskis, Atis Jencītis un A.Caunītis (“Latvijas Reģionu apvienība”), Guna Pūcīte, Anatolijs Savickis (Nacionālā apvienība), kā arī I.Liepiņš (“Jaunā Vienotība”).

Pret balsoja N.Mazūrs, Gunārs Ciglis un Lāsma Gabdulļina (“Latvijas attīstībai”). Atturējās balsojumā deputāts Aivars Circens.

Domes sēdē nepiedalījās visi trīs Zaļo un Zemnieku savienības deputāti – Normunds Audzišs, Daumants Dreiškens un Mudīte Motivāne. Vai šāda rīcība jāuzskata par protestu? N.Audziša atbilde “Dzirkstelei” šajā sakarā: “Nē, diemžēl sakritība.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

N.Mazūrs “Dzirkstelei” pauda izbrīnu, ka I.Liepiņš šajā sēdē ir nobalsojis par budžetu. Jau vēstīts, ka iepriekš visvairāk iebildumu par šo budžetu bijis tieši I.Liepiņam. Turklāt pārējo deputātu vairākums nav atbalstījis viņa priekšlikumu tomēr šogad pašvaldības darbiniekiem maksāt prēmijas par pagājušo gadu.

Pats I.Liepiņš to, kāpēc 21.februāra sēdē nobalsoja par budžetu, “Dzirkstelei” skaidroja: “Man bija daudz nesaprotamā par budžetu. Sāku skaidrot visu pats, saskāros ar noklusējumiem un atšķirīgu interpretāciju. Taču, kad aizgāju parunāt pie pašvaldības ekonomistiem, tur saņēmu atbildes uz visiem saviem jautājumiem, ieguvu pilnīgu informāciju. Tur pašvaldības darbinieki man apliecināja savu labo gribu.”

Domes 21.februāra sēdē I.Liepiņš pauda – šāgada budžets “īstenībā vēl ir ļoti pieslīpējams”. Deputāts arī pieminēja pašvaldības objektu Lizumā – ražošanas/noliktavu ēku “Pinkas” un to, ka saistībā ar to, iespējams, būšot vajadzīga finanšu korekcija. Neko tuvāk I.Liepiņš sēdē nepaskaidroja, vien vaicāja vadībai, vai ir ņemts vērā šāds apstāklis un šāda iespējamā riska ietekme uz budžetu. A.Caunītis atbildēja, ka izvērtēšana notiks, turpinot strādāt pie budžeta darba grupā. Viņš pauda, ka pašvaldībai ir jārūpējas, “lai novadā nemitīgi attīstās uzņēmējdarbība, saimnieciskā darbība, kas rada iedzīvotāju ienākuma nodokli”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirms balsojuma deputāti diskutēja

G.Ciglis 21.februāra domes sēdē interesējās, vai budžetā ir paredzēts finansējums civilajai aizsardzībai.

A.Caunīša atbilde bija, ka “pagaidām speciāli civilās aizsardzības vajadzībām (ieplānota finansējuma – red.) nav”. Ir gādāts par evakuācijas pasākumiem vajadzīgo aprīkojumu pašvaldības pārziņā esošajos sociālās aprūpes centros. Tāpat tiek gādāts par ugunsdrošību pašvaldības objektos. Saistībā ar gatavību “X stundai” esot daudz neskaidrību. Piemēram, par ģeneratoriem. A.Caunītis teica – darbs ir jāplāno arī pašvaldības kapitālsabiedrībai SIA “Gulbenes Energo Serviss”, ja, piemēram, rodas pārtraukumi elektrības padevē, bet vajag turpināt padot ūdeni. “Bet pateikt summu, ka tāds apjoms ir paredzēts civilās aizsardzības jomā, nevarēšu,” teica A.Caunītis.

Turpinot tēmu, G.Ciglis teica – cilvēki bieži viņam jautājot, kur var dabūt informāciju civilās aizsardzības jautājumos. Konkrēts jautājums, kuru no kāda iedzīvotāja saņēmis deputāts, esot tāds: “Vīrietis ir zemessargs, apzinās savu atbildību, bet viņam mājās ir slima māte. Ja zemessargu sauc pildīt viņa pienākumus, kas parūpēsies par šā cilvēka mammu?”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

A.Caunīša atbilde bija, ka nav apjausmas, cik procentus iedzīvotāju “X stundā” valstī un pašvaldībā būtu iespējams organizēti evakuēt. “Negribas sabiezināt krāsas,” teica A.Caunītis. Viņš lika saprast, ka iedzīvotajiem pašiem “X stundā” vajadzēs sadarboties un būt izpalīdzīgiem, piemēram, atbalstot vai pieskatot mazus bērnus vai vecus cilvēkus. Viņaprāt, par to tad būtu jārūpējas “kaimiņu ietvaros”.

“Civilās aizsardzības plānā neieliksim visu iekšā. Skatām vairāk par nodrošinājumu, par lietām, par pārtiku, ūdeni un energoresursiem kaut kādam periodam un pieejamībai,” teica A.Caunītis un piebilda, ka arī viņam pašam pagaidām nav līdz galam skaidrs, kā un kur valstī “X stundā” varētu darboties “apsolītie krīzes vadības centri”.

A.Circens 21.februāra domes sēdē skaidroja, kāpēc viņš un pārējie opozīcijas deputāti nav gatavi balsot par pašvaldības 2024.gada budžetu. Neesot budžetā iekļauts N.Audziša piedāvājums samazināt koeficientu deputātu darba atalgojuma aprēķināšanai, nepārsniedzot minimālo algu. Tāpat vēl juridiski nav nostiprināta apņemšanās nesamazināt pašvaldības maksāto bērna piedzimšanas vienreizējā pabalsta apmēru no 700 eiro uz 500 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

FAKTI

● Gulbenes novada pašvaldības 2024.gada kopbudžets – 46 128 314 eiro.

● Ieņēmumi – 36 902 234 eiro, izdevumi – 45 419 338 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

● Salīdzinot ar 2023.gada plānoto kopbudžetu, samazinājums ir 2 856 546 eiro.

AVOTS: GULBENES NOVADA PAŠVALDĪBAS 2024.GADA BUDŽETA PASKAIDROJUMA RAKSTS

“Dzirkstele” jau rakstīja šeit

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (14)

 1. Drīs viss notiks Gulbenē tā pat kā tas notiek Talsos. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministre Inga Bērziņa (JV) sola vērtēt Talsu novada domes lēmumu, nosakot saīsinātu darba nedēļu pašvaldības darbiniekiem, kas attieksies uz skolotājiem, bērnu dārzu pedagogiem par bāzi ņemot vispārējās izglītības pedagogu zemāko algas likmi, kā arī samazināts pusdienu līdzfinansējums skolās, atalgojums pašvaldības deputātiem.

  8
  3
 2. Caunīt, Tu divus gadus sasauc un vadi civilās aizsardzības sapulces! Ko tad Tu tajās dari, ka nav nemazākās nojausmas, ko darīt x stundā?
  Un tā stunda jau ir pavisam tuvu! 👆

  27
  4
 3. Par šādiem nopietniem lēmumiem ir obligāti jābalso visiem deputātiem. Nevar būt atlaides,ja slims,tad tiešsaistē, bet visiem. Un jābūt ir tikai par un pret. Ko nozīmē,atturās? Tas ir tas pats — pret!

  28
 4. Tas nav tikai par civilo aizsardzibu,pajauta samajiem auniem par jebkuru nozari,redzesi izbolitas acis vai izstieptu roku…

  21
 5. Protams, nav labi, ka taupa uz tiem, kuriem maksā no pašvaldības budžeta, kā Talsos. Bet kā ir ar pārējo strādnieku algām? Vai tad viņi sliktāki? Apgriež visādas palīdzības, bet algas paaugstina.

  11
 6. Būs drīz ļoti slikti!
  Šodien saeima atkal vienbalsīgi nobalsoja par palīdzību līdz galam. Pieņemu, līdz Latvijas galam. 😪

  7
  6
 7. Diemžēl par budžetu lemj pašvaldības deputāti un ierēdnīši, kuri to ir pārvērtuši par barotavu un nodokļu slaukšanas biznesu, jo paši saņem algas, darba auto savām privātajām vajadzībām, siltus , aprīkotus kabinetus , un citas privilēģijas, bet paši jau nodoklus nemaksā un no šī budžeta siles dzīvo zaļi , pat izliekoties nezinot, kā ir uzņēmējiem šo naudu nopelnīt , iztikt un vēl uzturēt šo nevajadzīgo kontingentu.

  27
  3
 8. Kā Mazūram nav kauna kaut ko prasīt!
  Kas nepareizi iepirka kurināmo 2023./2024.g.apkures sezonai?Lai atdod mums to naudu- bars , bez atbildības. Neviens nav pelnījis prēmiju, jo to jau sen sev pielikuši , bet par ko???? Tik daudz neizdarīto darbu!

 9. galvenais lai Švikai ar Sprudzāni un Caunītim pietiktu
  Bet pārējie jau kaut kā iztiks

  10
  1
 10. Medijos publicēts, ka Valmieras novada priekšnieka alga 5000 eiro. Novads tiešām bagāts. Cik mūsējam? Mūsu nabadzībā.Tur arī norādīta alga citiem domes amatiem, deputātiem. Arī Valmierā nesolidarizējas ar zemāk atalgotajiem pašvaldības darbiniekiem.

 11. Ei nu ei. Mums pilsētā būs poligons. Būvatkritumu. Viestura ielā. Bērs, glabās, pārstrādās.

  8
  2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.