Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novadā kapu digitalizācija tā arī nav notikusi

Par apbedījumiem Gulbenes pilsētas divās kapsētās ir dati uz paīra kartes, kā arī elektroniska datubāze. Tas viss – tikai pašvaldības speciālistu lietošanai. Iedzīvotāji var interesēties un iespēju robežās saņems informāciju pie kapsētu apsaimniekošanas speciālistes Aigas Gibneres pašvaldības labiekārtošanas iestādē. Foto: Gatis Bogdanovs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ir apsīkusi savā laikā Gulbenes novada pašvaldības veiksmīgi uzsāktā sadarbība ar Jelgavas Lauksaimniecības universitāti, veicot novada kapsētu uzmērīšanu un datu digitalizāciju, kā toreiz to lepni dēvēja. “Dzirkstelei” to apliecina novada pašvaldības Īpašumu pārraudzības nodaļas vadītājs Kristaps Dauksts.

Pēdējoreiz pirms trim gadiem veikta kapu uzmērīšana Lejasciemā un Tirzā. Pēc tam pašvaldība nav uzrunājusi augstskolu un tā arī nav izrādījusi vēlmi turpināt sadarboties – saka K.Dauksts.

Jau rakstījām, ka no 2010.gada Jelgavas Lauksaimniecības universitātes studenti, topošie mērnieki, kuri apgūst Zemes ierīcības studiju programmu, uzmērīja vecos un jaunos kapus Gulbenē, kapus Jaungulbenē, Stāmerienā. Pašvaldība ieguva šo kapsētu topogrāfiju digitālā formātā, kur fiksēta katra kapa vieta, tur apbedītie, katrs celiņš, katrs koks. Runa ir par daudziem hektāriem uzmērītas kapu zemes. Tātad digitāla informācija ir par sešām Gulbenes novada kapsētām, taču kopumā to ir pavisam četrpadsmit.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

K.Dauksts informē, ka informāciju par pilsētas kapsētām var saņemt Gulbenē pie labiekārtošanas iestādes kapu apsaimniekošanas speciālistes Aigas Gibneres, kā arī pie šādiem darbiniekiem pagastu pārvaldēs. A.Gibnere laikrakstam teic – cilvēki ar viņu sazinās un iegūst prasīto informāciju komunikācijas ceļā. Jaungulbenes pagasta pārvaldes vadītājs Aleksandrs Vasiļjevs “Dzirkstelei” saka – kapsētai viņa pagastā digitālas kartes nav. Ir tikai elektroniski ievadīta informācija, kuru turpina papildināt.

Digitalizētas kartes nav arī nevienai no divām Gulbenes kapsētām – laikrakstu informē A.Gibnere. Kartes ir papīra formāta. Datubāze gan ir elektroniska un visu laiku tiek papildināta.

  • Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.