Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novadā kūtri veic testus un kūtri vakcinējas pret “Covid-19”

Gulbenes slimnīcas galvenā ārste Sigita Drubiņa. Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

“Covid-19” nekur nav pazudis, ar to slimo, bet cik daudz, to grūti noskaidrot, jo ne visi saslimušie veic testus. Gulbenes slimnīcas galvenā ārste Sigita Drubiņa “Dzirkstelei” stāsta, ka cilvēki gan kūtri vakcinējas pret “Covid-19”, gan arī kūtri veic testus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Cik daudz slimo ar “kovidu”, grūti pateikt, jo nav zināms, cik daudz cilvēku veic testus. Ir, kas zina, ka kontaktējies ar “kovida” slimnieku, un tad pieņem, ka viņam arī var būt, kaut gan tests nav veikts. Ir, kas neveic testu, saka, ka ir saaukstēšanās un turpina aplipināt citus,” stāsta S.Drubiņa.

Novērojumi liecina, ka kopumā cilvēki arī nevakcinējas pret “Covid-19”.

“Vakcinējas vairāk tie, kam ir hroniskās slimības, kuri saprot, ka šī infekcija viņiem var nozīmēt smagu gaitu. Vispār vakcinēto ir maz. Var dzirdēt sakām, ka šogad ar “kovidu” slimo viegli, bet ne visi. Un tad, ja saslimsi, vai būsi to laimīgo sarakstā vai ne, nevar paredzēt. Arī tagad no “kovida” mirst cilvēki,” stāsta ārste.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Balvu slimnīcas bērnu nodaļa nav pilna, bet arī bērni slimo ar “Covid-19”, tāpat aktuālas ir arī augšējo elpceļu saslimšanas. Ārste stāsta, ka ir situācijas, kad vēlu vakaros cilvēkiem paliek sliktāk ar veselību, ir augsta temperatūra, bet ģimenes ārsts nepieņem, tad pēc palīdzības vēršas steidzamās medicīniskās palīdzības punktā Gulbenē. Ziemā būtiskas arī traumas, kas gūtas uz slidenajām ietvēm, ceļiem.

Savukārt ar gripu mūsu pusē vēl tik ļoti neslimo. S.Drubiņa stāsta, ka pēc Slimību profilakses un kontroles centra datiem ar gripu slimo Rīgā, Jūrmalā, Daugavpilī, bet Vidzemē vēl šo saslimšanu nenovēro.

Viņa arī skaidro, ka tagad vēl var vakcinēties gan pret gripu, gan “kovidu”. “Gripa vēl tikai uzņems apgriezienus, masveidā vēl tās nav. Savukārt “kovids” ir, bet imūnā atbilde veidojas diezgan ātri, jo nav jāiziet pilns vakcinācijas kurss, bet tikai revakcinācija, kas ir kā atgādinājums, un dažu dienu laikā antivielas jau tiek saražotas,” stāsta S.Drubiņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa arī atgādina, lai pēc iespējas vairāk sevi pasargātu no saslimšanas, svarīga ir roku higiēna un telpu vēdināšana. “Ziemā grēkojam ar telpu vēdināšanu. Bail, ka būs auksti, bet telpas noteikti ir jāvēdina,” uzsver ārste.

Savukārt, ja jūtas slikti, ir jāpaliek mājās. “Reizēm cilvēki domā, ka jūtas nedaudz slikti un nevēlas kavēt darbu, bet tā ir risks saslimt citiem. Tagad priekšā arī Ziemassvētku pasākumi skolās un bērnudārzos. Protams, žēl, ja uz pasākumu saslimst, bet, ja atnāk slims, tad tā mēs cits citu aplipinām,” atgādina ārste.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (26)

 1. Jūs kā ārste iesakāt ar augstu temperatūru doties uz palīdzības vietu? Ka cilvēks pat nevar no gultas tikt ārā saviem spēkiem?

  24
  2
 2. Nepūt pīlītes! No kovidlas neviens nemirst. Tur ir jābūt veselai buķetei ielaistu slimību.

  24
  5
 3. Klau, jŭs, gudrie durstïtāji!
  Maz vēl sabojåtu veselību? Sačakarètu dzïvju?
  Vai vēl nav gana? Duries pati , ja gribi… riebj visi šie saucamie ” dakteri”. Neticu nevienam😡

  25
  7
 4. A ko jys gribējāt lai skrien un durās atkal???? Nebūs tā. Cilvēki ir piečakarēti .Cik sabojāja veselību ar to poti cik nomira.Negaidiet nebūs tā kā bij.Laidiet nu paši sev to brinumpoti.

  25
  6
 5. No vakcinācijas nenosprāga apm. 20 mlj penšu. Bet nu latgales švirlaka zīdēji zina labāk….

  3
  10
 6. Neviens jums nespiež. Es gribu un potējos. Katram brīva izvēle.

  6
  9
 7. Kur tad bija tå brìvā izvēle??? Un – izbeigtās darba attiecības, ja nebija saņemta indes deva???? Aizmursi- īsa gan tev atmiņa…..💀

  37
 8. Cerams, ka šogad visi gulbenes deputāti ir saņēmuši vismaz 4 būsterīšus. Mēs nevaram riskēt, ka vadība saslimst. Obligāti publicējiet to nelieti, kurš uzdrošinās vesels un bez potes iet uz darbu un apdraudēt potētos kolēģus. iesaku tādu bezatbildīgu cilvēku , ar kaunu, padzīt no rajona.

  13
  2
 9. Skatoties feisbukā – lielākie žults lējēji- karodziņu vicinātāji ir ar uzrakstu “esmu fakcinēts”.
  Acīmredzami tā šļura konkrēti iedod pa smadzeni.

  15
  1
 10. “Smadzenes” nespēj atzīt,ka ir smagi piečakarētas.Bet gan jau potes sekas piespiedīs atzīt…

 11. Viss jau būtu baigi labi, bet pati esmu saskārusies, kad bērnam temperatūra ļoti liela vairākas dienas un kā vienmēr ieekrīt pa vidu brīvdienas un pie ģimenes ārsta tak nevar tikt – aizvedu uz uzņemšanu Gulbenē un protams saņēmu tik pretīgu attieksmi no darbiniekiem – sajūta bija kad esmu cilvēkiem kaut ko iztraucējusi vai nu gulēja – tonis ar kā runāja vienkārši drausmīgs, bērns vispār sastindzis sēž pat atbildēt uz jautajumiem nespēj, pat bail vēl kādreiz tur iegriezties un lūgt palīdzību, jo sajūta kad nez ko lūgtu – uz Balviem ar nevar braukt, jo tur uzreiz nolamā kāpēc nebrauciet uz Gulbeni – drausmas īstenībā…

  12
 12. Nesaprotu vienu.Lai tiktu pie testa,jāiet ar augstu temperatūru pie ģimenes ārsts!?Poti pret gripu arī nevar saņemt,vai varēt tad,ka tā ies pilnā sparā.

 13. Ar gripu un COVID vakcīnām šobrīd katrs dara kā vēlas. Visiem antivakceriem ieteiktu painteresēties cik un kādas obligātās vakcīnas viņi saņēmuši bērnībā, lai šodien varētu te gudri gvelzt un ēnu mest.

  4
  6
 14. Nevajag salīdzināt vakcīnas 50 gadus atpakaļ ar Pfizer šļuru!
  Tev laikam potēja tieši galvā?

  6
  5
 15. Nekad nav ienācis prātā, kā tās 50 gadīgās kļuva par pārbaudītām :)? Uz cik miljoniem tās tika pārbaudītas, uzlabotas, atkal pārbaudītas, lai kļūtu par to, kas tagad ir?

  5
  5
 16. Tiem,kas vēlas būt izmēģinājuma trusīši,tas nav liegts!Kaut desmit vakcīnas,ja tam piekrītat.Bet liekat mieru tiem,kas šodien tādi nevēlas būt.Tā atlaišana no darba,būtībā piespiedu vakcinācija un ārstu uzpirkšana,lai viņi to nepārbaudīto vakcīnu pēc iespējas visiem iedurtu,tas bija noziegums,kurš vēl gaida savu tiesu.50 gadus vecās vakcīnas ir pārbaudītas desmitiem reižu,lai būtu drošas.Šeit bija apmēram tā-vispirms izdomāja vakcīnu un tad vīrusu.Un beidziet vienreiz atsaukties uz zinātni.Tā nav nekas sastindzis.Tā attīstās,mainās,nonāk pie citiem atzinumiem.Izrādās,ka tas,ko uzskatīja par baltu,pēc laika izrādās pilnīgi melns.Nevajag būt tādiem vientiešiem un visur paļauties tikai uz citiem.Katram ir sava galva,ar kuru jādomā.

  9
  2
 17. Kam šodien dur 50 gadīgu vakcīnu? Visas vakcīnas ir mainījušās un uzlabotas. Un nav ko kurināt naidu. Kas grib, vakcinējas. Un nevajag murgot, ka vakcinētajiem kaut kas nav kārtībā. Un ka nevakcinētie arī visi laimīgi -nemurgojiet! Ja viss būtu tik vienkārši, visi būtu apmierināti.

  3
  4
 18. Beidz muldēt! Potētie tagad tik smagi slimo ar sūda omikronu.

  4
  4
 19. Vakcīnas lietošanas instrukciju palasīji arī? Vakcīna darbojas max 6 mēneši. Sen jau visiem potētajiem viss ir izgājis un esam vienādās pozīcijās ar nepotētajiem. Izņemot tos, kuri sapotējās šoruden.

  3
  5
 20. No smiekliem vaļajos pa zemi! Ātri skrien pēc 5 busterīši!

 21. Pirms tās veselīgās potes arī rakstija, ka veciem un invalīdiem paildzina mūžu😁 tagad raksta, ka izgājusi un vajag vēl. Nu tad dur tici un dur atkal

  4
  1
 22. Tu, instrukciju lasītāj! Kādu līgumu ar ražotāju esi lasījis? Es esmu. Iedarbību negarantējam, atbildību nekādu nenesam, par sekām neatbild ne ražotājs, ne izplatītājs u.t.t. Saņēmējs par visu atbild un tā pienākums ir tikai maksāt. Tu uz tādiem nosacījumiem kaut ko iegādātos?!!!! P.s. Kundzei, potētai, bija covid pasmagā formā. Bučājāmies, kopā ēdām u.t.t., man nekas. Tad piespieda ielaist, pēc pāris nedēļām klāt kā nagla…

 23. Jau jau tas Covid p a t s (ne blakusslimību buķete) reāli būtu tik baiss, tad Ukrainā masu epidēmija būtu garantēta ar visām baisajām n-tajā pakāpē sekām kara apstākļu dēļ, un tautas vairums no tā būtu apmiruši. Bet tā nav! Un nav arī neviens Ukrainai apkārt apvilcis ar burvju nūjiņu pret Covid iekļūšanu? Secinājumus izdariet paši!

  2
  1
 24. Paši “vainīgi”! Nevajag traucēt mediķus, kad viņi darba laikā guļ!

 25. “Vairākas dienas bērnam ļoti liela temperatūra un kā vienmēr iekrīt pa vidu brīvdienas”……. Ja jau tās brīvdienas iekrita pa “vidu”, interesanti, kāpēc bērns pie ārsta netika vests ceturtdien, piektdien/pirmdien, otrdien?

  2
  2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.