Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada neapzinīgajiem suņu saimniekiem – naudas sods

Foto: “Pixabay”.

Gulbenes novadā šobrīd nav ierosinātas administratīvā pārkāpuma lietas saistībā ar februārī veiktajiem reidiem, kuru laikā tika pārbaudīts, vai suns ir čipots un reģistrēts. Par to “Dzirksteli” informē Gulbenes novada pašvaldības policijas priekšnieks Mārtiņš Didrihsons-Linards.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

M.Didrihsons-Linards stāsta, ka tiem suņu saimniekiem, kuri nav izpildījuši likumā noteiktās prasības, ir dots mēnesis, lai tās izpildītu. “Redzam datubāzē, ka suņu saimnieki kārto šīs prasības. Kad termiņš – mēnesis – būs beidzies, skatīsimies, cik būs nokārtojuši, un tie, kas nebūs, tiem tiks uzsākts administratīvā pārkāpuma process,” saka pašvaldības policijas priekšnieks.

Gulbenes novada pašvaldības administratīvās komisijas priekšsēdētāja Laima Priedeslaipa “Dzirksteli” informē, ka pagājušajā gadā Gulbenes novada pašvaldības administratīvajai komisijai izskatīšanai nosūtītas divas administratīvā pārkāpuma lietas saistībā ar suņu neapzīmēšanu ar mikroshēmu un nereģistrēšanu. Komisija, izskatot šīs lietas, ir piemērojusi naudas sodus – attiecīgi 50 un 30 eiro. “Šajās lietās pie administratīvās atbildības saucamās personas neieradās uz lietas izskatīšanu,” saka L.Priedeslaipa.

Savukārt šogad vēl nav saņemta izskatīšanai neviena administratīvā pārkāpuma lieta par šajā pantā paredzētā administratīvā pārkāpuma izdarīšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Fakti

Dzīvnieku aizsardzības likuma 57.pants paredz administratīvo atbildību par dzīvnieku labturības prasību pārkāpumiem: naudas sodu fiziskajai personai līdz līdz 1750 eiro, juridiskajai personai līdz 2500 eiro.

Veterinārmedicīnas likuma 59.panta 17.punkts nosaka, ka dzīvnieku īpašniekiem vai turētājiem ir pienākums nodrošināt, lai suns līdz četru mēnešu vecumam ir apzīmēts ar mikroshēmu, lai tam ir mājas (istabas) dzīvnieka pase un tas ir reģistrēts Lauksaimniecības datu centra mājas (istabas) dzīvnieku reģistra datubāzē. Ja suns līdz četru mēnešu vecumam tiek atsavināts, iepriekš minētais pienākums izpildāms līdz atsavināšanas brīdim uz atsavinātāja vārda.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (6)

  1. Vauu! Visus nočiposim un purva sādžā sāksies laime pilnīgā!
    Vairāk protams problēmu mums nav.

    16
    19
  2. Tev liekas normāli, ka jebkurš pamuļkis var paņemt suni “labās rokās” un tad, kad tas pievemj mašīnu, izdurt viņam acis un nosist?
    Tieši tāpēc ir jāčipo tie dzīvnieki, lai šādus izdzimteņus uzreiz varētu atrast!

    30
    5
  3. Apnikuši jau ar tiem suņiem.Suns dzīvo labāk par cilvēku,dzīboklī savā istabā ,guļ ar saimnieku gultā čībiņās skatās Panorāmu,tajā pašā laikā nav naudas priekš zupas virtuves,jāziedo,cilvēkam vienīgā maltīte 1 x dienā.

    3
    13
  4. Un jāsoda arī kaķu saimnieki, kas nepieskata savus mincīšus. Kad ļauj tiem vazāties un čurāt uz kaimiņu durvīm . Suņi pat nav tik briesmīgi kā kaķi. Protams nepieskatītie. Nepiekrītu komentētājam ,kas nosoda saimniekus par suņu lutināšanu. Lai lutina. Tas taču ir normāli,ka cilvēki rūpējas par saviem mīluļiem. Nu nav jāatdod nauda zupas virtuvei,ja cilvēks to nevēlas.

    9
    2
  5. Kādas problēmas,visiem ,kuri nav čipojuši ,vakcinējuši,tur pie ķēdes atņemt suņus un uzlikt naudas sodu maksāt visu mūžu noteiktu summu dzīvnieku patversmei.

    1
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.