Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Lielā Talkā Gulbenes novadā kopējais savākto atkritumu daudzums vēl tiek precizēts

Talkas aktivitātes bija daudzviet Gulbenes novadā. Vienas no talkas vietām – Spārītes parks. Foto: Lana Upīte

Lielā Talka Gulbenes novadā norisinājās veiksmīgi, un, ja salīdzina ar iepriekšējiem gadiem, tad tā bija organizētāka – visi zināja, kas jādara. Par to “Dzirksteli” informē Lielās Talkas koordinatore Gulbenes novada pašvaldībā Dace Kurša.

D.Kurša “Dzirkstelei” stāsta, ka talkas vietas bija pieteiktas par trīs mazāk nekā pagājušā gadā – 29 visā novada teritorijā.

“Pieteiktas bija gan atkritumu vākšanas talkas, gan labiekārtošanas talkas. Jāatzīmē talcinieki, kas jau vairākus gadus Lielajā Talkā pastiprināti sakopj teritorijas: tādi ir biedrība “Kapo” Kalnienā, Gulbenes pensionāru biedrība Klēts ielā, Sinoles iedzīvotāji, Daukstu ciema iedzīvotāji, Beļavas Pilskalna apkārtnes sakopšanas talcinieki, Apsīšu Jēkaba “Kalaņģu” māju talcinieki, Gulbenē – Raiņa ielas sakopšanas talcinieki, kā arī Spārītes parka daļas pie autoservisa sakopšanas talcinieki. Kā jaunu un interesantu talkošanas vietu vēlos atzīmēt Jaungulbenes pagastā dzelzceļa pieturas “Jaungulbene” sakopšanu – tā tika attīrīta no krūmiem, novākts apaugums, uzsākts darbs pie bruģa atjaunošanas. Šobrīd šī teritorija ir krasi mainījusies uz labo pusi,” stāsta D.Kurša.

Foto: Lana Upīte

Lielās Talkas dienā Eko laukums Gulbenē strādāja līdz pulksten 17.00, un iedzīvotāji to aktīvi arī izmantoja.
“Pašvaldība šogad sakopa īpašumu Blaumaņa ielā 29C, ko nesen iegādājās, lai izmantotu Spārītes parka apkārtējās teritorijas labiekārtošanai, piemēram, stāvlaukuma izveidei. Talkas laikā nojaucām būdiņu, savācām atkritumus un izzāģējām krūmus. Interesantākie atkritumi – tualetes pods un dzelzs gultas atliekas, kā arī sastaptie zalkši,” stāsta D.Kurša.

Viņa secina, ka novads ar katru gadu paliek sakoptāks un tiek mazāk mēslots. “Joprojām gan tiek piemēslotas ceļu malas, tāpēc paldies iedzīvotājiem, kas arī tās izstaigā un savāc atkritumus. Bija zvans no Nākotnes ielas masīva ar ierosinājumu pašvaldībai sakopt “lidlauka” teritoriju, bet, kad aicināju to darīt pašus iedzīvotājus, diemžēl atsaucības nebija. Prieks ir par to, ka arvien vairāk ir tādu iedzīvotāji, kas tomēr iet un sakopj publiskās teritorijas, negaidot un nenorādot, kam un kad tas būtu jādara. Lai dzīvo sauklis “Tīri – zaļi ilgi mūsu zemītē!”! Paldies visiem, kas sakopj savu sētu, pagalmu un piedalās publisko teritoriju sakopšanā! Šonedēļ tiek savākti talkas maisi gan pilsētā, gan pagastos. Kopējais savākto atkritumu daudzums šonedēļ tiks precizēts,” saka D.Kurša.

Foto: Lana Upīte

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.