Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novadā notiek vēsturiska piena kooperatīvu pārstāvju sanāksme

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

21.februārī Gulbenes novadā notika vēsturiska sanāksme, kurā tikās kooperatīvu “Māršava” un “Piena loģistika” pārstāvji, lai turpinātu kopš pērnā gada augusta abu piena nozares kooperatīvu apvienošanos un saglabātu LPKS “Māršava”, kas pārvaldīs kooperatīva aktīvus, bet ikdienas piena savākšana, administrēšana un piena pārdošana ir KS “Piena loģistika” ziņā. Par to informē “Piena Loģistikas” biroja vadītāja Baiba Vilsone-Kovisāre.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jānis Auziņš, LPKS “Māršava” valdes priekšsēdētājs: “Šodien šī sapulce ir vēsturiska, kad pirmais solis ir sperts, lai virzītos uz tādu mērķtiecīgu kooperatīvu konsolidāciju. Es gribu teikt, ka šis viss process ir atklāts arī visiem citiem iesaistīties un šis ir tikai pirmais solis kooperācijas stiprināšanai. Tas galvenais mērķis ir labāku nosacījumu nodrošināšana zemniekiem, ir jāiet līdzi laikam!”

LPKS “Māršava” ir dibināta 2008.gadā, apvienojoties piecām juridiskajām personām. Šobrīd tā ir vidēja lieluma kooperatīvā sabiedrība, kurā darbojas 35 saimniecības, biedri saimnieko dažādos Latvijas novados, galvenokārt Vidzemē un Kurzemē.

Andris Ozoliņš KS “Piena Loģistika” valdes priekšsēdētājs: “Mēs to darām nākotnes vārdā, mēs redzam, ka LPKS “Māršava” vienai nav ilgtspējīgas perspektīvas un, lai būtu, ir jāveido apvienošanās. Nezaudē ne viens, ne otrs. Mēs pirmie esam ieviesuši ilgtspējīgus līgumus, līdz ar to nebūs jācīnās katru mēnesi par cenu. Mēs ilgi pie tā esam strādājuši un esam stipri, bet kopā būsim vēl stiprāki. Tikai tā mēs spēsim nodrošināt augstāko cenu piena ražotājiem ilgtermiņā.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rolands Feldmanis LLKA ģenerāldirektors: “Latvijas piena nozares nākotne ir atkarīga no mūsu zemnieku saliedētības – vienotības, noteiktā mērķi. Ja piena ražošanas nozare pastāvēs sadrumstalota, tad piensaimnieki būs pakļauti tam, ko diktē pašmāju vai ārvalstu pārstrādes uzņēmumi. Ievērību tirgū mēs gūstam ar piena ražošanas apjomu – mazākos spēlētājus ir viegli ignorēt, uzpirkt un pārmest, bet pret lielāko ražotāju kopumu izturas ar bijību un ievēro tā intereses. Viens no attīstības soļiem ir sperts – ir “Māršavas” biedri, kas jau šodien pievienojas “Piena loģistikai”.”

Nākamā sanāksme kooperatīva “Māršava” biedriem notiks Talsu novadā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.