Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novadā novembrī būtiski samazinājies pieteikumu skaits valsts atbalstam mājsaimniecībām apkures izdevumu kompensēšanai

Foto: “Pixabay”.

Turpinās pieteikumu pieņemšana valsts atbalstam mājsaimniecībām apkures izdevumu kompensēšanai. Gulbenes novadā novembrī būtiski samazinājies pieteikumu skaits. Līdz 30.novembrim vēl var paspēt iesniegt pieteikumu kompensācijas saņemšanai pašvaldībā, ja apkurei izmanto malku, kurai nav maksājumu apliecinoša dokumenta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes novada domes sēdē izpilddirektore Antra Sprudzāne informēja, ka no 1.novembra pieņem arī pieteikumus mājsaimniecībām, kuras apkurei izmanto elektroenerģiju un patēriņš lielāks par 500 kW mēnesī.

No 1. līdz 23.novembrim kopā pieņemti 866 pieteikumi: malkas apkure (bez dokumentiem par atbalstu 60 eiro) – 837, malkas apkure (ar iegādes dokumentiem) – 3, koksnes granulas, briketes – 19, elektroenerģija – 7.

Atbalsta periodā no 1. oktobra līdz 23.novembrim kopā saņemti 4450 pieteikumi. Līdz 23.novembrim izvērtēti un pieņemti 3816 pozitīvi lēmumi, veikta apmaksa par kopējo summu 232 116,73 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izvērtējot iesniegumus, pieņemti 58 atteikuma lēmumi. Deputāts Normunds Mazūrs vēlējās zināt skaidrojumu, kāds iemesls ir šiem atteikumiem.

Gulbenes novada pašvaldības Kancelejas nodaļas vadītāja Līga Nogobode skaidroja, ka pieteikumi tiek iesniegti gan elektroniski, gan klātienē un atteikumi pārsvarā ir tiem, kas ir iesnieguši elektroniski, jo liela daļa nav pievienojuši visus nepieciešamos dokumentus. Katrs iesniegums tiek atsevišķi izvērtēts, un, ja nav pievienoti visi nepieciešamie dokumenti, darbinieks sazinās ar katru iedzīvotāju, izskaidro situāciju, un cilvēks pieteikumu iesniedz atkārtoti. Kad šis pieteikums vēlreiz tiek izskatīts, lielākajā daļā gadījumu arī tiek pieņemts lēmums par atbalstu. Ir gadījumi, kad pieteikumu elektroniski iesniedz nevis pats mājas īpašnieks, bet trešā persona, taču šādus iesniegumus pieņemt nedrīkst, un arī tā veidojas atteikumi. Un ir gadījumi, kad tiešām arī nepienākas atbalsts.

Elektroniski pieteikumus var aizpildīt ŠEIT

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

– Inita Savicka

“Dzirkstele” jau rakstīja ŠEIT

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.