Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novadā par pielāgoto vakcīnu vairāk interesējas hroniskie pacienti

Foto: Gatis Bogdanovs.

Pagājušās nedēļas laikā viens no vislielākajiem ar Covid-19 inficēto iedzīvotāju skaita pieaugumiem ir Gulbenes novadā. Tā liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotie dati.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes novadā saslimušo skaits ir dubultojies, un uz 19.septembri 14 dienu kumulatīvā saslimstība bijusi 119 gadījumi.

Slimību profilakses un kontroles centrs atgādina, ka pabeigts primārās vakcinācijas kurss un veikta balstvakcinācija būtiski samazina smagu slimības, hospitalizācijas un nāves risku no Covid-19. Šobrīd var pieteikties ceturtajai vakcīnai, un tā ir pielāgota vakcinēšanai pret jaunākajiem Covid-19 variantiem. Vakcinācija ir brīvprātīga.

Gulbenes slimnīcā vairs nebūs vakcinācijas kabineta. Tiem, kas vēlas vakcinēties pret Covid-19, jāvēršas pie sava ģimenes ārsta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes ģimenes ārste Marita Luika “Dzirkstelei” stāsta, ka viņas prakse zvana senioriem un tiem, kas riska grupā, lai atgādinātu par vakcināciju. “Vakcinācija ir brīvprātīga, un ir, kas atsakās. Bet ir cilvēki, kas paši interesējas vakcinēties pret Covid-19. Mēs daudz vakcīnu neņemam. Vienai reizei tagad ir savākti cilvēki, un tos mēs arī vakcinēsim,” saka M.Luika, kura prognozē, ka vismaz pagaidām vakcinācijai nebūs ļoti liela atsaucība.

Viņa stāsta, ka šobrīd ar Covid-19 slimo bērni un skolotāji. “Tādi paši simptomi kā pie saaukstēšanās – kakla sāpes, galvas sāpes, klepus. Kādreiz bija saaukstēšanās slimības, un arī tagad tās ir, un arī Covid-19. Tā jau parasti ir – bērni divas nedēļas ir devušies uz skolu, un sākas slimošana. Tā ir katru rudeni,” stāsta ārste un atgādina neaizmirst par higiēnu, kā arī vēdināt telpas, bet, ja ir saslimšanas pazīmes, veikt Covid-19 testu un dzīvot mājās.

Arī Lejasciema pagasta ģimenes ārste Sandra Miķelsone “Dzirkstelei” stāsta, ka interese par vakcinēšos pret Covid-19 ir un praksē tiks arī nodrošināta vakcinācija. Arī viņas praksē šobrīd ir pacienti, kuri slimo ar Covid-19.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdzīga situācija ir arī Gulbenes ģimenes ārstes Līgas Virziņas praksē . Arī tur cilvēki interesējas par vakcināciju, un šonedēļ ir arī uzsākta vakcinācija pret Covid-19. “Vairāk interesējas hroniskie pacienti, zvanām arī no prakses hroniskajiem pacientiem. Kārtība, kā piesakās – piesakās, ka ir vēlme veikt vakcināciju, un tiek pierakstīts pacients rindā,” stāsta L.Virziņa.

Gulbenes ģimenes ārstes Lindas Ūdres praksē vakcinē no 21.septembra ar jaunajām, pielāgotajām, vakcīnām. Lai saņemtu vakcīnu, ilgi nav jāgaida. “Tikt var ātri, ilgāk par nedēļu nav jāgaida,” saka L.Ūdre. Arī viņas praksē pacienti – gan bērni, gan pieaugušie – ar Covid-19 slimo visu laiku, bet smagu slimnieku, par laimi, ir maz.

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (4)

 1. Kāpēc agrāk netika uzskaitīts cik cilvēkiem nedēļas laikā bija iesnas?

  4
  3
 2. Kas šajā gadījumā ir hroniskie pacienti?
  Tie, kurus nekas cits vairs nevar glābt, tikai brīnumainās zāles?

  4
  5
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.