Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novadā pārbūvēs ceļus

Ceļu posmi, uz kuriem šajā būvniecības sezonā ir plānoti remontdarbi. Avots: www.lvceli.lv

Gulbenes novadā šogad notiks vairāku valsts ceļu posmu pārbūve. Par to informē Valsts sabiedrība ar ierobežotu atbildību “Latvijas valsts ceļi”.

“Latvijas valsts ceļu” Komunikācijas nodaļā “Dzirkstele” noskaidroja, ka autoceļa Druviena–Lizums (V433) posmā Druvienā (0,00.-0,29.) plānots atjaunot asfaltbetona segumu – labos iesēdumus un ceļa profilu ar karsto asfaltu un noslēgumā ieklās asfaltbetona segumu vienā kārtā.

No vietas, kur beidzas asfaltbetona segums, līdz autoceļam Cesvaine-Velēna (0,24.–10,29. km) atjaunos segumu, veicot divkārtu virsmas apstrādi. Autoceļu Druviena-Lizums un Ranka–Tirza (V436) krustojumā paredzēts izbūvēt asfaltbetona segumu.Pirms seguma atjaunošanas noņems apaugumu, tīrīs grāvjus, izbūvēs caurtekas, sakārtos ceļā nodalījuma joslā esošo meliorācijas sistēmu. 2020.gadā autoceļa Druviena-Lizums posmā ar grants segu jau tika veikta ūdensatvades sakārtošana un grants seguma atjaunošana.

Divkārtu jeb dubulto virsmas apstrādi veic uz reģionālajiem un vietējiem grants seguma autoceļiem ar nelielu satiksmes intensitāti, lai novērstu putekļošanos, ūdens iekļūšanu ceļa konstrukcijā un nodrošinātu komfortablākus braukšanas apstākļus. Posmos ar dubulto virsmas apstrādi pavasaros nav šķīdonis, un tiem, kas dzīvo gar ceļu ievērojami uzlabojas dzīves apstākļi, jo ceļš arī neput vasarā.

Autoceļa Cesvaine–Velēna (P38) asfaltētajos posmos no krustojuma ar autoceļu Tirza–Jaungulbene–Liede (V430) līdz Tirzas skolai (23,05.–25,96. km) un no Lizuma līdz krustojumam ar Smiltene–Gulbene (P27) (30,64. – 37,29. km) atjaunos asfaltbetona segumu.

Gandrīz piecu kilometru garo grants seguma posmu no Tirzas līdz Lizumam (25,99.–30,63. km) pārbūvēs par asfaltbetona segumu. Seguma atjaunošanas posmos darbus plānots veikt šogad, bet pārbūves posmā tie turpināsies arī 2024.gadā. Autoceļa Cesvaine-Velēna būvdarbi tiek finansēti no Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda līdzekļiem.

Darbiem uz autoceļa Cesvaine–Velēna vēl nav izsludināts iepirkums, arī autoceļa Druviena–Lizums būvdarbu veicējs vēl nav izraudzīts.

Savukārt autoceļam – pievedceļš Litenei 700 metru posmā no krustojuma ar reģionālo autoceļu Gulbene–Balvi atjaunos segumu ar divkārtu virsmas apstrādi, darbu gaitā noņems arī apaugumu, tīrīs grāvjus, nomainīs caurtekas. Būvdarbu veicējs vēl nav izraudzīts.

— Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (9)

 1. Nesapratu??? Būs asfalts no Lizuma uz Tirzu? Bet Druvienas ceļu gan neatļaujat sacūkot,būs tāds pats kā no Tirzas līdz stacijas ceļagalam.

 2. Augulienas ceļš ir tā sacūkots,ka pat ceļa nav.Rakstiņš visu laiku melo,nav saprotams kā tāds cilvēks var ieņemt šo amatu.

  10
 3. Ne tik sen LR1 programmā satiksmes ministrs lielījās kad ceļš Lizums -Druviena būs asfaltēts!!!
  Var jau būt kad atmiņa pieviļ, bet laikam jāpārskata tas radio raidījuma atkārtojums.

 4. Uzmanīgi noklausījos vēlreiz ministra teikto LR1 raidījumā Krustpunktā, un no ministra teiktā saprotu kad lielas saprašanas viņam par to vai virsmas dubultā apstrāde atšķiras no melnā seguma viņam nav jo no intervijas izriet kad tas ir viens un tas pats!

 5. Vajadzētu arī atcerēties, ka pēc lietiem gadiem neizbraucams ceļš ir arī Anķupene – Daukstes.

  6
  1
 6. Tad jau droši vien neatceries kā bija pirms gadiem 10 ? Tagad salīdzinoši ir pat ļoti labi.

  1
  1
 7. Par Tirza-Galgausku visi aizmirsuši,lai brauc pa bedrīšu ceļu gan drīz tiks slēgta satiksme autobusiem un citiem spciālajiem transportiem. Vai Dome dara kaut ko,lai šo ceļu nepieņemtu par pabeigtu?

  10
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.