Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada pašvaldība aicina no 1.oktobra pieteikties valsts atbalstam siltumenerģijas izmaksu segšanai

Foto: “Pexels.com”.

Gulbenes novada pašvaldība aicina Gulbenes novada iedzīvotājus no 1.oktobra pieteikties valsts atbalstam siltumenerģijas izmaksu segšanai 2022./2023. apkures sezonai Gulbenes novadā. To varēs izdarīt elektroniski e-pakalpojumu portālā www.epakalpojumi.lv”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No 3.oktobra arī klātienē pieteikumus varēs iesniegt Gulbenes novada valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā Gulbenē un pagastu pārvaldēs.

Gulbenes novada pašvaldība informē par atbalsta periodu un pieteikuma noformēšanai nepieciešamajiem dokumentiem:

1. Ja apkurei izmanto malku, kurai nav maksājuma apliecinoša dokumenta, pieteikums kompensācijas saņemšanai pašvaldībā ir jāiesniedz līdz 30.novembrim. Pieteikuma noformēšanai nepieciešams mājokļa īpašuma vai lietošanas tiesības apliecinošs dokuments;

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2. Ja apkurei izmanto granulas vai briketes, vai malku, tad pieteikums jāiesniedz līdz 2023.gada 30.aprīlim. Pieteikuma noformēšanai nepieciešamie dokumenti: mājokļa īpašuma vai lietošanas tiesības apliecinošs dokuments; maksājumu apliecinošs dokuments par koksnes granulu, koksnes brikešu vai malkas iegādi vienam mājoklim.

3. Ja apkuri nodrošina centralizētā siltumapgāde, tad atbalstu piemēros automātiski rēķinos. Atbalsta periods – līdz 2023.gada 30.aprīlim.

4. Ja apkurei izmanto elektroenerģiju, tad pieteikuma noformēšanas termiņš ir līdz 2023.gada 30.aprīlim. Pieteikuma noformēšanai nepieciešamie dokumenti: mājokļa īpašuma vai lietošanas tiesības apliecinošs dokuments; rēķins par elektroenerģiju.*

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

* Mājsaimniecībai, kura mājokli apkurina, izmantojot elektroenerģiju, par laikposmu no 2022. gada 1. oktobra līdz 2023. gada 30. aprīlim ir tiesības saņemt valsts atbalstu, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli, elektroenerģijas patēriņam virs 500 kilovatstundām, bet nepārsniedzot 2000 kilovatstundas, 50 procentu apmērā no elektroenerģijas cenas, kas pārsniedz 0,160 eiro par kilovatstundu bez pievienotās vērtības nodokļa, bet ne vairāk kā 0,100 eiro par kilovatstundu bez pievienotās vērtības nodokļa.

Ar pilnu likuma “Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likums” redakciju ar integrētiem grozījumiem var iepazīties Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likums (likumi.lv)

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.