Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada pašvaldība bez izpilddirektora ir jau trīs mēnešus, piedāvāt kandidātus domes vadība aicina deputātus

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Jautājumu par Gulbenes novada pašvaldības izpilddirektora vakanci aktualizēja deputāts Normunds Audzišs (ZZS), piedaloties domes sēdē 24.februārī. Viņš vaicāja, cik tālu vadība ir tikusi ar šā jautājuma risināšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Laiks iet, ir vairāki mēneši pagājuši, bet mēs pie īsta izpilddirektora, kas būtu pastāvīgs, neesam nonākuši. Kur tad mēs esam iestrēguši?” jautāja N.Audzišs.

Grūti kādu pierunāt piekrist kandidēt

Novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis atbildēja: “Pagaidām meklējam un skatāmies risinājumu. Tātad – lai mēs apstiprinātu izpilddirektoru, kā es vienmēr saku, mums ir vismaz astoņām balsīm (deputātu balsīm – red.) jābūt “par”. Vakar bija telefonsaruna ar kolēģi Mudīti (Motivāni no ZZS – red.). Viņa diezgan analogi identisku jautājumu uzdeva. Tad es arī teicu. Ja tev, Normund, ir kāds priekšlikums, piedāvājums, saki, izvērtēsim! Pašlaik esmu gatavs izskatīt jebkuru priekšlikumu, jebkuru ierosinājumu par izpilddirektora kandidatūru. Ja vismaz astoņi no jums ir ar mieru vai gatavi par šo kandidatūru nobalsot, sauksim ārkārtas domes sēdi. Šai domes sēdē jānotiek klātienē ar balsošanas zīmēm. Un apstiprināsim! Bet, kamēr nav šīs pārliecības, ka vismaz astoņi no deputātiem var atbalstīt kādu no kandidatūrām, pagaidām es nevirzīšu jautājumu uz domes sēdi.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

A.Caunītis teica, ka pats personīgi ir uzrunājis vairākus cilvēkus. Tos, kuri ir atteikuši piedāvājumam, viņš nemaz neapspriež. A.Caunītis aicināja ne tikai N.Audzišu, bet arī pārējos kolēģus piedāvāt kandidatūras izpilddirektora amatam.

Vai koalīcijai ir paslēpts kandidāts?

N.Audzišs domes priekšsēdētāja teikto rezumēja: “Atklātu konkursu tātad (uz izpilddirektora amatu – red.) mēs nerīkosim? Cerībās esam, ka atradīsim kandidātu kaut kur. Nezinu, kur viņš parādīsies. Vai kāds ir viņu noslēpis un atklās viņu?” Viņš bilda – loģiski tomēr būtu rīkot konkursu, ja neviens deputāts nevar ieteikt pārējiem kolēģiem pieņemamu kandidatūru.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

A.Caunīti bilda, ka konkurss joprojām “viens no variantiem ir”, tomēr pagaidām no tā atkārtotas organizēšanas atturēšoties.

Deputāts Normunds Mazūrs (LA) pauda neizpratni: “Vai kāds ir nominēts (izpilddirektora amatam – red.), ka ir skaidrs – nav to astoņu balsu? Par ko tad iet runa šeit?”

A.Caunītis skaidroja – jebkurā gadījumā deputātu sarunām ir jānotiek līdz publiskai nominēšanai un domes sēdes sasaukšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

N.Mazūrs iebilda – pēc 28.janvāra domes sēdes, kad deputātu vairākums nenobalsoja par konkursa uz izpilddirektora vietu rezultātu apstiprināšanu (kur uzvarējis bija Jānis Barinskis), vairs taču nav bijis informācijas par kādu citu reālu kandidātu.

Jau vēstīts, ka Lienīte Reinsone-Leišavniece, kura Gulbenes novada pašvaldības izpilddirektore bija kopš 2019.gada (saskaņā ar VID publisko informāciju), šo amatu pēc pašas vēlēšanās atstāja pagājušā gada 25.novembrī. Pēc tam izpilddirektora vietas izpildītāji uz maiņām ir bijuši Kristaps Dauksts, kurš pašvaldībā vada Īpašumu pārraudzības nodaļu, un J.Barinskis, kurš iepriekš bija Attīstības un projektu nodaļas vadītājs, bet 21.februārī kļuva par domes priekšsēdētāja padomnieku. Vienlaikus viņš atkal pilda izpilddirektora vietas izpildītāja pienākumus.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (11)

 1. Tiešām gribas pasmaidīt par mūsu domes Tēva lēmumiem un idejām. Gan jau kāds ir padomā no saviem vai vietniecītes draugiem vai atbalstītājiem, tikai gaida, lai pierimst vēji, tad izvilks gaismā.

  13
  2
 2. Laiks rāda, ka bez šāda amata domē var arī tīri labi iztikt. Ietaupīsies nodokļu maksātāju nauda.

  19
  1
 3. Atvainojiet, bet šie absolūti nekompetentie klauni vadīs mūs iespējamā ārkārtas situācijā?

 4. Varbūt “Dzirksteles” taisnības cīnītājas var paskaidrot, pēc kādas partijas piederības dzēš komentus?
  Vienus var lamāt un gānīt pēc sirds patikas (netiek dzēsts), bet otriem pat oponēt nevar (momentā bans)!

 5. Jauns amats tika izveidots,priekssèdètàja padomnieks. Vai tad nepàrklàjas pienàkumi ar izpildirektora amata pienàkumiem?

  10
 6. Jā, tas jau bija gaidām šai miestā! Balsta un paijā tik savus ielikteņus!

 7. Balsta un paijā tik savus ielikteņu! Tu to par iepriekšējo Kāpostlandi?

 8. Varēja pats Audziša kungs strādāt. Nav jau liegts pieteikties. Bet tur būs jāstrādā un par kaut ko arī jāatbild. Bet tak vecāki mācīja darba tikumu. Un priekšu!!! Visas iespējas parādīt,ka vari. Ilgi domāju,kā viņi strādāja kopā,ka Audziša kungs bija vadītājs. Kāpēc tagad tā uzkrītoši jārāda,ka nicina Caunīti. ? Ko nevar savā starpā sadalīt?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.