Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada pašvaldība budžetā jau prognozē bērna piedzimšanas pabalstu dubultā

Foto: “Pixabay.com”.

Deputāti Gulbenes novada domes 27.janvāra sēdē spriedīs par pašvaldības šāgada budžetu un, iespējams, jau apstiprinās to. Finanšu komitejas sēdē 20.janvārī deputāts Normunds Mazūrs (LA) vēlējās zināt, vai, plānojot budžetu, ir ņemts vērā kolēģa Normunda Audziša (ZZS) ierosinājums vecākiem par pirmā bērna piedzimšanu maksāt 500 eiro lielu vienreizēju pabalstu (esošo 250 eiro vietā kopš 2020.gada marta)

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis (LRA) teica – ieplānots maksāt 500 eiro pabalstu un provizoriski to varētu saņemt 135 jaundzimušo bērnu vecāki.

Atgādināsim, ka N.Audzišs bija arī ieteicis par katru nākamo jaundzimušo bērnu vecākiem maksāt 600 eiro (šobrīd spēkā ir: ja vienās dzemdībās dzimuši divi bērni – 350 eiro par katru bērnu; ja vienās dzemdībās dzimuši trīs vai vairāk bērni – 400 eiro par katru bērnu).

Jautājums par bērna piedzimšanas pabalsta apmēra palielināšanu pagājušā gada nogalē bija uz mēles kā opozīcijas, tā koalīcijas deputātiem. Tomēr opozīcija piedāvāja jaundzimušo bērnu vecākiem maksāt vairāk. Atgādinām, ka A.Caunītis piedāvāja: 300 eiro vienreizējais pabalsts par jaundzimušo; ja dzimuši dvīņi – 350 eiro par katru; ja vienās dzemdībās dzimuši trīs un vairāk bērni – 400 eiro par katru. Tātad faktiski A.Caunītis piedāvāja par 50 eiro palielināt vienreizējā pabalsta apmēru tikai par pirmo jaundzimušo bērnu ģimenē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Novada domes 30.decembra sēdē deputāti vēl nelēma par opozīcijas piedāvājumu dubultot pašvaldības maksājamo bērna piedzimšanas vienreizējo pabalstu. Iemesls – deputātam Atim Jencītim (LRA) esot virkne savu priekšlikumu, kuri rūpīgi jāizanalizē. To atbalstīja arī pašvaldības Juridiskās nodaļas vadītāja Sanita Mickeviča, kura teica: “Lūgtu nodot šo jautājumu sociālo un veselības jautājumu pastāvīgajai komitejai, lai varētu izdiskutēt.” Viņa pauda, ka dokumenta projekts “ir jāsagatavo pilnvērtīgai skatīšanai sēdē”. Neesot laba prakse “veikt būtiskus grozījumus pēdējā brīdī”.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (2)

  1. Tāpat tā nauda mazturīgajām ģimenēm nav nekas īpašs. Uz bērniņa rēķina sapērk vecāki sev jaunas nevajadzīgas lietas. Tad jau labāk būtu to naudiņu kā dāvanu karti sagatavojuši tieši priekš bērniņam vajadzīgajām lietām attiecīgajos veikalos. Lai tiešām tā nauda nonāk tur kur tā ir plānota.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.