Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada pašvaldībā būs vēl viena komisija

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Līdzās jau esošajām 22 komisijām Gulbenes novada pašvaldībā ir plānots izveidot vēl vienu komisiju. Tā būs novada pašvaldības jaunatnes lietu konsultatīvā komisija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par pašu ideju deputāti konceptuāli jau vienojās 20.decembra izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē, bet gala balsojums vēl notiks novada domes 28.decembra sēdē. Tad tiks apstiprināts jaunās komisijas sastāvs un nolikums.

Jauniešu centra “Bāze” vadītāja Valērija Stībele skaidro, ka izveidot šādu komisiju bija Valsts kontroles ieteikums. Turklāt pašvaldībai viens no izstrādātās jaunatnes politikas plāna punktiem arī ir par šādas komisijas izveidi.

V.Stībele saka, ka ir bijusi iespēja iepazīt citu pašvaldību pieredzi šādas komisijas darbā. Notikušas arī apmācības, lai reāli saprastu, kā komisijai jādarbojas. Piemēram, viens no uzdevumiem būs nākamgad, no jauna veidojot pašvaldības jaunatnes politikas plānu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iebildumi ir deputātam Aināram Brezinskim, kurš atgādina, ka nupat kolēģe Guna Pūcīte aktualizēja vajadzību samazināt komisiju skaitu pašvaldībā. A.Brezinska jautājums: vai jaunas komisijas vietā patiešām nepietiktu tikai ar darba grupas izveidi?

Deputāts Anatolijs Savickis saka – nav atšķirības, kā šis veidojums tiks nosaukts, būtiski tikai, kāds būs pienesums. Viņš šo pienesumu redz tieši starpinstitūciju sadarbības nodrošināšanā.

Pašvaldības Izglītības pārvaldes projektu vadītājs Lauris Šķenders skaidro – komisija būs “vēl viens veids vai mehānisms, kā jaunieši var līdzdarboties”, nododot savu viedokli līdz lēmuma pieņēmējiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Deputāta Aivara Circena uzskats – komisija būs vērtīga, jo tajā iesaistīts tik daudz jauniešu, tajā skaitā tādi, kurus kāds “uzskata par jau norakstītiem”.

Arī deputāte Mudīte Motivāne priecājas, ka būs iespējams atbalstīt jauniešus, kuri “ir kaut kur noklīduši”.

Pašvaldības Finanšu un personālvadības nodaļas vadītāja Sanita Mickeviča skaidro – jaunās komisijas izveide ir pamatota ar Jaunatnes likumu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (8)

 1. Tikko teica, ka jāsamazina, bet te…. Vajag vēl kādu.

  32
 2. Kāda komisija,bērniem pat paciņas neiedeva šogad.Naudas redz nav,a komisijām pietiek.Cik ilgi šitie lieķēži jābaro.

  24
  1
 3. Mēs esam pliki kā žurkas, bet komisijas tik veidosim. Jaunatnes likums nenosaka, ka obligāti būtu vajadzīga komisija, tas ir viens no variantiem. Tik pat labi šo uzdevumu var veikt jauniešu centri un tie mums jau ir. Vai jaunatnes lietu speciālists. Kādam vajag siltu vietiņu? Kā šī komisija noskaidros augstāk minētās mērķgrupas? Caur izglītības pārvaldi, sociālajiem dienestiem vai ķerstīs uz ielām?

  34
 4. Tiko teica kad jāsamazina bet tagad atkal jāpieņem.nevajag tās paciņas bērniem lai paši ēd, viņiem vairāk vajaga.

  16
  1
 5. Padibenes komisijas atver, bet tur kur naudiņu vajadzēja tur durtiņas un maciņš ir ciet…

 6. Es ar’, es ar’ gribu tādā komisijā! Man ir idejas!

 7. Malači domnieki, galvenais ir imitēt baigu darbību un tērēt budžetu savām vajadzībām. Tur ir tieši puse un vairāk nevajadzīgu cilvēku. Sākot ar caunīti.

 8. Es gribētu zināt kāpēc domē cik daudz cilvēki sēž ko viņi tur dara?vai kāds labus ir Gulbenes tautai protams kad nē.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.